Skocz do zawartości
Forum

Odciąganie mleka


Gość Flawela

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Potrzebuję pomocy odnośnie odciągania mleka i łączenia porcji. Niedługo będę musiała wyjść na dłużej z domu i chciałabym zostawić zapas mleka dla mojego dziecka. Niestety odciagam go niewiele - max. 60ml przez ok. godzinę. Wczoraj odciagalam trzy razy i udało mi się zgromadzić ok. 90ml. Połączyłam ze sobą te trzy porcje (po uprzednim schłodzeniu ich) i zamroziłam. Dziś pomyślałam, że nie będę zamrażać odciagnietych porcji tylko zostawię je w lodówce (skoro mleko może stać do 5dni) i połączę te wszystkie porcje w niedzielę, bo wtedy muszę wyjść. Czy mogę tak zrobić? Czytałam, że można połączyć porcje, z ostatnich 12h, ale co mam zrobić jak będę miała np. 50ml z piątku, 50ml z soboty i 30ml z niedzieli? Czy mogę jakoś te porcje połączyć?

Drugie pytanie dotyczy rozmnażania mleka. Czy jeśli będę miała np. dwie porcje po 60ml to mogę je jakoś połączyć? 

Proszę o pomoc i szczegółowe wyjaśnienie kwestii łączenia pokarmu, bo zupełnie tego nie rozumiem i nie wiem co mam zrobić... 

Odnośnik do komentarza

Należy mrozić porcje wg zaleceń ze względu na bezpieczeństwo dziecka. Ja swojego nigdy nie podawałam po 5ciu dniach 😉

Do już zamrożonej nie należy dolewać świeżego czy tez schłodzonego mleka. Należy zamrozić w kolejnym pojemniczki lub woreczku (można układać je na płasko zamrażając wtedy więcej się zmieści, bo równo się rozłoży w woreczku).

Rozmrożone porcje można jak najbardziej łączyć ze sobą. 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że są mamy, które zamrażają pokarm zbierany przez dłuższy czas, ale wg mnie chodzi o zmniejszenie ryzyka, że coś się z tym mlekiem złego zadzieje. Lepiej zużyć więcej woreczków niż potem żeby Maluszek cierpiał, bo namnożą się jakieś bakterie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...