Skocz do zawartości
Forum

Ciąża pozamaciczna


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny. W lutym przeszłam ciążę pozamaciczną, obyło się bez operacji oraz innych leków na poronienie. Było poronienie trąbkowe, organizm sam się oczyścił. Co miesiąc chodzę do ginekologa, w tym cyklu była owulacja z lewego jajnika (cp z prawego), dostałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka. Dzisiaj jest 26 dzień cyklu, od paru dni bolą mnie piersi, zrobiłam beta hcg- jest na poziomie 81.9. Raz z jednej strony raz z drugiej czuję dyskomfort, nie jest to ból jak przy poprzedniej cp, ale strasznie nnie to niepokoi, że sytuacja się powtórzy. Proszę o informacje, czy taki dyskomfort w jaknikach jakby pachwinie na początku jest normalny? Czy beta jest prawidłowa? Na różnych stronach jest różnie podane. Przy cp czułam straszny ból, zawroty głowy, problemy z oddawaniem moczu (na początku myślałam, że to zapalenie pęcherza). Dzwoniłam do swojego ginekologa, uspokoił mnie, że cp przy takim poziomie beta hcg by nie bolała i mam ją sprawdzać co 2 dni. Proszę o jakieś informację, bo chyba zwariuje :/ 

Odnośnik do komentarza

Cześć. Oczywiście bóle jajników i podbrzusza, ciągnięcie  w ciąży są zupełnie normalne. Będzie Ci towarzyszyły przez całą ciążę. + uplawy. 

Będzie wszystko dobrze. Zrób betę w środę o w piątek. Zobacz jak przerasta. 6/7tc wybierz wiem co ginekologa by zobaczyć fasolkę.

Gratuluję i pozdrawiam 😊

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Gość Beata napisał:

Bardzo dziękuję za dobre słowa 🙂 Sama jestem na siebie zła, że tak panikuje, ale gdybym nic nie czuła po lewej stronie to pewnie byłabym spokojniesza 😉

Pani Beato ten ból będzie i lewego i prawego jajnika, plus pachwiny. Dziwnie jest wtedy Ale to jest zupełnie normalne. Wiem że Pani ma przykre doświadczenia Ale naprawdę nie ma co się przejmować tym bólem

Wspomnę że ja sama poronilam w 10tc więc też pamiętam to uczucie. Oczyscilam się sama bez ingerencji lekarzy. Pewnie też jakbym zaszła w kolejną ciążę balabym się każdego zaklucia jajnika. 

Będzie wszystko dobrze. Niech Pani da znać jak będą wyniki bety. Ppzdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo mi przykro z powodu Pani straty, zbyt wiele kobiet traci ciążę, ale zawsze trzeba mieć nadzieje. Pani słowa dodały mi otuchy, czuję czasami w podbrzuszu jakbym miała zaraz dostać miesiączki, czasami czuję coś raz w lewym, raz w prawym jajniku. W poniedziałek beta wynosiła 81.9, a dzisiaj 290.7, więc jestem dobrej myśli, że jeszcze wszystko będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Gość Beata napisał:

Bardzo mi przykro z powodu Pani straty, zbyt wiele kobiet traci ciążę, ale zawsze trzeba mieć nadzieje. Pani słowa dodały mi otuchy, czuję czasami w podbrzuszu jakbym miała zaraz dostać miesiączki, czasami czuję coś raz w lewym, raz w prawym jajniku. W poniedziałek beta wynosiła 81.9, a dzisiaj 290.7, więc jestem dobrej myśli, że jeszcze wszystko będzie dobrze. 

Tak, występuje takie cmienie jak na miesiaczke, promieniujace w okolice pachwin, no i to klucie raz mocniejsze A raz słabsze. To Pani ciało Przygotowywuje się do dalszej przygody z noszeniem pod sercem dzidzi. Więc nie ma czym się niepokoić. 

Beta ładnie Pani przerosła. Wskazuje 4tc. Czyli prawidłowo 😊. Gratuluję 

Odnośnik do komentarza
W dniu 26/8/2020 o 5:10 PM, Gość Ogvh napisał:

Tak, występuje takie cmienie jak na miesiaczke, promieniujace w okolice pachwin, no i to klucie raz mocniejsze A raz słabsze. To Pani ciało Przygotowywuje się do dalszej przygody z noszeniem pod sercem dzidzi. Więc nie ma czym się niepokoić. 

Beta ładnie Pani przerosła. Wskazuje 4tc. Czyli prawidłowo 😊. Gratuluję 

Dziękuję i życzę wszystkiego dobrego :) 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość Beata napisał:

Gość Ogvh proszę powiedzieć, czy Panią też bolał jajnik, z którego była owulacja? 2 dni spokoju i znowu go czuję i panikuje 😕

Hmmm...Ja nie pamiętam z którego jajnika miałam wtedy owulacje. W ciąży bolał mnie 1 i 2 jajnik, ale chyba bardziej prawy.

W 1 i 2 ciąży z której mam synow , wogole nic mnie nie bolało, nie wiem od czego to zależy, może od wieku? Bo jak ich rodzilam to miałam 29 i 32lata, A teraz mam ok40. Tylko te 11 lat temu nie bylo/nie mialam takjego dostepu do inyernetu a wszelkie informacje bralam z książek. Wiec czlowiek sie tak nie nakrecal. 

Modlilo mnie strasznie wtedy i długo wymiotowalam. A w ciąży która straciłam w 10tygodniu mdlilo mnie może z 3dni, nic mnie nie bolało(piersi czy kręgosłup)...

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Ja z podobnym problemem... Od początku tygodnia szperam w internecie. Popadam w paranoję. W poniedziałek wykonałam test ciążowy, wyszedł pozytywny, ale druga kreseczka bardzo jaśniutka. Ostatnią miesiączkę miałam 20.09, z 7 na 8. 08 doszło do zbliżenia z moim mężem, spanikowaliśmy zażyłam tabletkę po, ale później normalnie pojawił się okres, więc niczym się nie martwiłam. 18.09 doszło do kolejnego zbliżenia. I do dzisiaj już nie pojawił się okres. W środę byłam u ginekologa... od razu szybkie wyliczenie z daty ostatniej miesiączki, że to zapewne 7 tydzień, w macicy nic nie widać, kompletnie nic, ani na jajnikach. Ginekolog kazała wykonać badanie bhcg. Wynik 1105,0 mlU/ml z norm mojego laboratorium wychodzi na to, że to 4 tydzień. Czy jest szansa na to, że zaszłam w ciążę we wrześniu i od razu zatrzymał mi się okres? Dodam, że to moja druga ciąża... pierwsza idealna, bez żadnych komplikacji. Jestem przerażona, od kilku dni nie śpię, nie jem, dzwoniłam już do kilku lekarzy, ale wiadomo, muszę powtórzyć wyniki w poniedziałek, do tego czasu osiwieję... Pomocy, błagam! :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...