Skocz do zawartości
Forum

Trzeci poród


Gość MamaDwójki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamaDwójki

Wiram, 

Jestem w 37 tc, to bedzie moj trzeci naturalny porod. Pierwszy 4 godz. Drugi 2 godziny.

Nie wiem czego sie spodziewać po trzecim...

Wiem ze kazdy jest inny, ale moze ktos tez byl w podobnej sytuacji i sie wypowie jak to bylo w jego przypadku 🙂

Odnośnik do komentarza

Niedawno rodziłam drugi raz. Mój pierwszy poród był dość szybki bo od pierwszych bóli, które przypominały bóle miesiączkowe ze skurczami od razu co 2-3 minuty do urodzenia syna minęło 4.5h. Drugi poród był bardzo szybki. Na szczęście w dzień porodu rano zostałam przyjęta do szpitala ze względu na termin. Gdyby nie to urodziłabym w aucie w drodze do szpitala. Wyglądało to tak, że w trakcie KTG zapisywały się regularne skurcze, które nie były przeze mnie odczuwane, ale powodowały rozwarcie. Brak bóli i brak skurczy odczuwalnych trwał do 8 cm rozwarcia. Wtedy też odeszły mi wody, a ja zaczęłam odczuwać wszystko. Trwało to 45 minut. Gdyby nie to, że w szpitalu po odejściu wód płodowych wymagają nieprzerwanego zapisu KTG trwającego 30-40 minut to urodziłabym jeszcze szybciej. Po podłączeniu mnie spod KTG wystarczyły 2 skurcze parte by przywitać drugiego syna.

Jeżeli obawiasz się szybkiego porodu, powiedz o tym swojemu ginekologowi, może skieruje Cię prędzej do szpitala byś była już pod ich opieką. Nie planuje co prawda kolejnego porodu ale jeżeli już się zdarzy to na pewno będę prosić o szybsze skierowanie do szpitala.

Powodzenia życzę oraz szczęśliwego rozwiązania!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...