Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamusie 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny jestem przerażona tym co piszecie o pracy. Ja po prostu któregoś dnia nie przyszłam do pracy. Zadzwoniłam do szefowej i poinformowałam ja że jestem w ciąży. A to był drugi miesiąc. Mnie koleżanki wybiły z głowy czekanie do 2 trymestru. Mam stresująca prace i tragiczna szefowa. Co potrafi smsy o 4 rano pisać. Pracuję w korpo. Też miałam stres żeby jej powiedzieć Ale bardzo się cieszę że zrobiłam to odrazu i nie chodziłam jeszcze do pracy. To by się mogło odbić na moim zdrowiu i zdrowiu dziecka. Za parę miesięcy nikt nie będzie pamiętał czy odeszlyscie teraz czy w 5 miesiącu! Nie róbcie takich głupot. Wasze zdrowie i malucha jest najważniejsze! A znam przełożonych. Będą chodzić niezadowoleni i próbować wycisnąć z Was wszystko do samego końca. Ja chciałam tego uniknąć. I tych próśb o to żebym została aż znajdą kogoś na moje miejsce i jeszcze co przeszkoliła. To może trwać wieczność. Dajcie sobie spokój idźcie na L4. I tak będziecie te najgorsze i tak. 

Odnośnik do komentarza

Ndia masz w 100% rację, już zwolnić wasz nie zwolnią a niektórzy w pracy na siłę będą was gnębić albo wykorzystywać, po co? Jesli ktoś się źle czuje to w tym czasie dziecko jest najważniejsze i trzeba o tym myśleć a nie o pracy. Zresztą jak ktoś się źle czuje to praca nie jest efektywna do niczego dobrego to nie prowadzi. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość Ndja napisał:

Któraś pytała o problemy z tarczyca. Ja mam hashimoto. Mam lepsze tsh w ciazy niż przed. Nie wiem o co chodzi Ale tak jest.

A ja mialam wszystko ok przed i teraz w trakcie ciazy zrobila sie niedoczynnosc....

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość Ndja napisał:

Dziewczyny jestem przerażona tym co piszecie o pracy. Ja po prostu któregoś dnia nie przyszłam do pracy. Zadzwoniłam do szefowej i poinformowałam ja że jestem w ciąży. A to był drugi miesiąc. Mnie koleżanki wybiły z głowy czekanie do 2 trymestru. Mam stresująca prace i tragiczna szefowa. Co potrafi smsy o 4 rano pisać. Pracuję w korpo. Też miałam stres żeby jej powiedzieć Ale bardzo się cieszę że zrobiłam to odrazu i nie chodziłam jeszcze do pracy. To by się mogło odbić na moim zdrowiu i zdrowiu dziecka. Za parę miesięcy nikt nie będzie pamiętał czy odeszlyscie teraz czy w 5 miesiącu! Nie róbcie takich głupot. Wasze zdrowie i malucha jest najważniejsze! A znam przełożonych. Będą chodzić niezadowoleni i próbować wycisnąć z Was wszystko do samego końca. Ja chciałam tego uniknąć. I tych próśb o to żebym została aż znajdą kogoś na moje miejsce i jeszcze co przeszkoliła. To może trwać wieczność. Dajcie sobie spokój idźcie na L4. I tak będziecie te najgorsze i tak. 

Masz racje.... Lepiej chyba z zaskoczenia bo pozniej zaczna sie tematy szkolenia nowej osoby i zamykania tematow plus atmosfera bylaby wybitna 😕😕

Odnośnik do komentarza

A czy któraś z Was miała już prenatalne? Ciekawa jestem czy poznałyście płeć? Dzisiaj miałam usg i wielkość plodu wskazuje że jest 3 dni większe niż w rzeczywistości. Mąż spekuluje że będzie syn, ale jakoś mnie się wydaje że dziewczynki są większe. Przynajmniej u mnie w rodzinie tak było że dziewczynki rodziły się większe niż chłopcy. Wiem że to same spekulacje Ale jestem taka ciekawa 😄

Odnośnik do komentarza

A czy któraś z Was miała już prenatalne? Ciekawa jestem czy poznałyście płeć? Dzisiaj miałam usg i wielkość plodu wskazuje że jest 3 dni większe niż w rzeczywistości. Mąż spekuluje że będzie syn, ale jakoś mnie się wydaje że dziewczynki są większe. Przynajmniej u mnie w rodzinie tak było że dziewczynki rodziły się większe niż chłopcy. Wiem że to same spekulacje Ale jestem taka ciekawa 😄

Odnośnik do komentarza

Hej ja mam jutro prenatalne i test pappa.Mam nadzieje ze będzie ok .Chyba w 12 tyg to za wcześnie żeby poznać płeć .Ja mam już córkę i syna także obojętnie jaka płeć teraz będzie .Chociaz termin na 8 marca to fajnie jakby była mała kobietka😍

Odnośnik do komentarza

No właśnie mówią że na prenatalnych już można poznać. Ja nie robię tego testu Pappa. Ten test to jedna wielka statystyka. Jak zaczęłam czytać że może wykazać że jest ryzyko Ale wcale to nie oznacza że dziecko będzie chore albo może nic złego nie wykazać Ale to nie znaczy że dziecko będzie zdrowe... to podziękowałam 😅 jeszcze na NFZ jak bym robiła to spoko wszystko mi jedno Ale prywatnie to się tylko na usg umówiłam. Co myslicie o tych testach Pappa? Jesteście po 35 r.ż. ?

Odnośnik do komentarza
Gość Szczęściara

Ndja ja nie robiłam pappa mój lekarz dziś też powiedział że dobrze ze nie. Samo usg. Dla mnie to bez sensu. A wiem że jakby coś wyszło słabo to bym się i tak zadreczyla myślami. Usg warto bo pięknie wszystko widać i zdjęcia cudne. Aż pożałowałam ze nie robiłam w pierwszej ciąży. Bo nie mam takiej pięknej pamiatki. 

Odnośnik do komentarza

Ja robiłam Pappa i cieszę się, bo wyszło że jest możliwe zachamowanie rozwoju Dziecka w macicy i chociaż prawdopodobieństwo nie jest duże ale mogę w jakiś sposób reagować.  O tym się nie mówi przy tym teście tylko o zespole downa i edwordsa.  A zrobiłam sama z siebie, mam 28 lat. 

Odnośnik do komentarza

Ja mam 30. No naprawdę nie wiem czy jest sens robić ten Pappa. USG chętnie. Niech sprawdza wszystko. Mówisz Ewiq że możesz zareagować ale jak niby? Wprowadzili jakieś leczenie dalsza diagnostykę coś dalej robisz po tym badaniu? Czy po prostu się dowiedziałaś i wiesz?

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja już po prenatalnych.Wszystko dobrze ,wszystkie parametry w normie i wstępnie córka 😍Jeszcze wynik testu Pappa mam mieć przesłany na e mail ale to muszę koło tyg poczekać .Pani dr która mi robiła usg mówiła właśnie o tym co dotyczy Ewig ze z tego testu można się dowiedzieć o możliwości zachamowaniu rozwoju płodu albo o grożącym kobiecie nadciśnieniu .Uspokoilo mnie trochę to usg bo stresa miałam ogromnego.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Pomocy mam problemy z pęcherzem. Wiem że furaginy nie mogę. Teraz podmywam pęcherz rumiankiem. A zaraz tym tantum rosa. Pije rumianek i nie wiem czy są jakieś leki ktore macie sprawdzone? a żurawinę  kupie jutro. Macie domowe sposoby jakies? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...