Skocz do zawartości
Forum

Toksoplazma


Gość Malwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziewczyny, piszę bo może ktoś jest w podobnej albo i nawet w takiej samej sytuacji.. Jestem w 12 tyg ciąży i byłam dziś u lekarza, okazało się, że mam toksoplazme. Jestem przerażona, nie wiem już co mam myśleć. Igg mam 0 natomiast igm duże, aż 3,5 więc prawdopodobnie mam początek tego. Mam skierowanie już do zakaznego, ale nie mogę przestać myśleć o tym co z dzieckiem będzie, czy jest tutaj może ktoś kto się leczy albo leczył i czy dzidziuś urodził się zdrowy.. Odchodzę już od zmysłów. Dziękuję za każdą odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza

Witam .W trzeciej ciąży w 13 tygodniu dowiedziałam się ,że  mam toksoplazmozę .Dostałam skierowanie do poradni chorób zakaźnych  gdzie zrobiono mi badania i przepisano antybiotyk. Antybiotyki brałam do końca ciąży  .Po urodzeniu pobrali mi i synowi krew do porównania  okazało się ,że  mam moje przeciwciała.Syn mimo to przez rok jeszcze był diagnozowany do puki  całkowicie nie spadły mu przeciwciała.Jest zdrowy i normalnie się rozwija .Wiem co teraz przeżywasz bo całą ciążę się martwiłam i czytałam miliony  stron  w internecie ale głowa do góry i trzeba wieżyć że będzie dobrze.Najważniejsze ,żeby się dzieciątko dobrze w brzuchu rozwijało.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Najgorsza w takiej sytuacji jest panika. Na spokojnie przeczytaj sobie artykuł, który znalazłam na tym blogu https://lekarzebezkolejki.pl/blog/toksoplazmoza-zagrozenie-dla-ciezarnych-objawy-i-leczenie-toksoplazmozy/w-1329 . Dowiesz się o toksoplazmozie najważniejszych rzeczy. Przede wszystkim, jakie stanowi zagrożenie podczas ciąży i jak przebiega leczenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...