Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ananaska3

Ciąża, a koronawirus

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Mamy! Nie ma na tym forum żadnego wątku dot. ciąży w czasie gdy panuje koronawirus. Napiszcie czy normalnie odbywacie wizyty, co zalecają Wasi lekarze. Obawiacie się czy jesteście spokojnie. Do napisania tego posta zainspiroewał mnie kontakt z moim lekarzem, ale o tym poźniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość RXX

Generalnie ciąże prowadzę w sąsiednim województwie ( dojazd 1,5h) a ze względu na epidemie (po rozmowie z lekarzem prowadzącym) uzgodniliśmy że znajdę lekarza tu na miejscu i to takiego, który ma dyżury w szpitalu gdzie będę rodzic. Oczywiście wszystkie zasady bezpieczeństwa są zachowane, na wejściu rękawiczki i płyn do dezynfekcji, a ja na każde wyjście i tak zakładam maseczkę. Ograniczaja bądź przesuwają wizyty ze względu na obawy. To zrozumiałe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Delli

Ja w ciąża się staram, obecnie mam kuracje na wywołanie jajeczkowania no i monitoruje cykle cyklotesterem myway, cóż zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość Klaudi

Hej Mamy, widziałyście ten artykuł?

Poród w czasie koronawirusa - oczami Mamy

https://www.joissy.com/blog/blog/porod-w-czasie-koronawirusa-oczami-mamy

Ja jestem przerażona tym co się dzieję i wielką niewiadomą jaka może mnie spotkać w szpitalu, jal to będzie bez męża..

Ale po przeczytaniu tego artykułu trochę się uspokoiłam i już tyle o tym nie myślę. Trzeba myśleć pozytywnie i zebrać siłę !

Wyżej podrzucam link do artykułu, w sumie wywiadu z mamą która rodziła kilka dni temu, może po jego przeczytaniu wy również poczujecie się nieco spokojniejsze.

Pozdrawiam kochane !😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Oleole

Założyłam wątek ale cisza. Otóż przez cały marzec i kwiecień miałam konsultacje przez telefon a w ostatni czwartek powiedziano mi w przychodni że mogę już przyjść na wizytę. I co? W piątek do mnie zadzwonił sanepid że ten ginekolog ma koronawirusa... Jestem zniesmaczona 😕 i nie wiem co teraz. Mam przymusową kwarantannę do 14 maja a jakoś w tym tyg podobno mają robić mi i partnerowi testy. Nie wspomnę o tym że lekarz ten zlecił mi USG 31 tyg ciąży w kierunku hipotrofii, co powinno nastąpić w tym tyg, malutka w 30 tyg waży dopiero 1,2 kg. Ciekawa jestem kto mnie teraz przyjmie na USG 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie dopiero 16tc ale wizyty to wielka niewiadoma. Do tej pory miałam tylko jedną wizytę w 7tc potwierdzajaca ciaze. Potrzebne badania krwi i moczu udało mi się zrobić prywatnie, mam też panią doktor, z którą się umówiłam telefonicznie na prowadzenie ciąży i ona telefonicznie potwierdziła, że wyniki ok. Ma prywatny gabinet, ale tez wizyta niemozliwa jezeli jest wszystko dobrze. Dopiero jak się coś będzie działo to dzwonić i jechać. Sama nie wiem co robić, dzwoniłam też do kilku innych gabinetów prywatnych ale wszystko pozamykane. Jestem zaniepokojona, bo to moja pierwsza ciąża a tu ani karty ciąży ani nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia

W Giżycku masakra .jestem w 27 tygodniu ciąży. Pierwsza porod przedwczesny dziecko zmarlo 2 ciąża na pesarze od 24 tygodnia. Mimo tego wywiadu odwolane wszystkie badania. Dobrze ze chociaż prenatalne mialam w Olsztynie. No ale szyjki tam mi nie sprawdzono. Siedzę jak na szpilkach i modle sie żeby szyjka wytrzymała. Nawet prywatnie nikt mnie nie chcial przyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bella

Ja dopiero rozpoczynam starania o drugie dziecko, i tak jak przy pierwszej ciąży teraz również kontroluje swoje dni płodne monitorem ze śliny, teraz mam jeszcze do niego aplikację, byłam na jednej wizycie u ginekologa no i działamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...