Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Andżelika

Suplementy przed ciążą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andżelika

Witam, chciałam się dowiedzieć, czy ginekolog powinien przepisać jakieś suplementy przed zajściem w ciążę, czy to kwestia upominania się. Mam brać kwas foliowy i nic więcej mi nie powiedział w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ginekolog, jeśli nie ma wskazań, to nic nie powinien przepisywać poza kwasem foliowym.

Kwas foliowy jest chyba najważniejszym suplementem do przyjmowania zwłaszcza przed ciążą i w I trymestrze.

Co do innych suplementów, to nie należy nic przyjmować na własną rękę, chyba że w badaniach wyjdą jakieś wskazania do ich brania. A zamiast suplementów lepiej kupić lek.

Warto zwracać uwagę na racjonalne odżywianie się 🙂

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paula

Witamina d i k , multiwitaminy i kontrola owulacji ze śliny takim mikroskopem co pokazywał czy jajeczkowanie jest czy nie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też brałam tylko kwas foliowy i kontrola dni płodnych na monitorze cyklu, na którym zapisywałam poza temperaturą mierzoną codziennie rano pod językiem też np. informacje o śluzie i inne. poźniej z tym zapisem szłam do ginekologa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...