Skocz do zawartości
Forum

L4 a specustawa w związku z epidemią koronawirusa


Gość Lao113

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem w 8 tygodniu ciąży. Na badanie USG i tym samym pierwszą wizytę u ginekologa idę 24.03. Nie czuję się jakoś bardzo źle, mam standardowe objawy - czasem mdłości (lżejsze, silniejsze, zależy od dnia), zmęczenie, tkliwość piersi itd. Natomiast moja praca jest typową pracą fizyczną - jeśli teraz miałabym pracować po 8 h to przysługuje mi jedna przerwa 20-25 min, a tak to musiałabym stać i chodzić. Ze względu na sytuację jaką mamy w kraju (koronawirus) na ten moment jestem w domu - moje miejsce pracy jest zamknięte i być może będzie zamknięte jeszcze przez kilka tygodni. I teraz sedno sprawy - chciałabym, żeby lekarz na tej mojej pierwszej wizycie wypisał mi zwolnienie do końca ciąży. Mimo tego, że teraz jestem w domu. Po prostu nie chcę być na łasce, bądź nie łasce rządu czy mojego pracodawcy. W trakcie kilku dobrych lat mojej pracy byłam tylko raz na L4 i to przez 5 dni, nie zalezy mi więc na naciąganiu kogokolwiek, a jedynie na spokoju i poczuciu stabilizacji. Pytanie moje do Was - co myślicie, czy jest szansa, aby lekarz wypisał takie L4? A może, któraś z Was jest aktualnie na podobnym etapie ciąży i może ma już jakieś doświadczenia w tej sprawie? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :) Pozdrawiam Was wszystkie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...