Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Lao113

L4 a specustawa w związku z epidemią koronawirusa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lao113

Cześć,

Jestem w 8 tygodniu ciąży. Na badanie USG i tym samym pierwszą wizytę u ginekologa idę 24.03. Nie czuję się jakoś bardzo źle, mam standardowe objawy - czasem mdłości (lżejsze, silniejsze, zależy od dnia), zmęczenie, tkliwość piersi itd. Natomiast moja praca jest typową pracą fizyczną - jeśli teraz miałabym pracować po 8 h to przysługuje mi jedna przerwa 20-25 min, a tak to musiałabym stać i chodzić. Ze względu na sytuację jaką mamy w kraju (koronawirus) na ten moment jestem w domu - moje miejsce pracy jest zamknięte i być może będzie zamknięte jeszcze przez kilka tygodni. I teraz sedno sprawy - chciałabym, żeby lekarz na tej mojej pierwszej wizycie wypisał mi zwolnienie do końca ciąży. Mimo tego, że teraz jestem w domu. Po prostu nie chcę być na łasce, bądź nie łasce rządu czy mojego pracodawcy. W trakcie kilku dobrych lat mojej pracy byłam tylko raz na L4 i to przez 5 dni, nie zalezy mi więc na naciąganiu kogokolwiek, a jedynie na spokoju i poczuciu stabilizacji. Pytanie moje do Was - co myślicie, czy jest szansa, aby lekarz wypisał takie L4? A może, któraś z Was jest aktualnie na podobnym etapie ciąży i może ma już jakieś doświadczenia w tej sprawie? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :) Pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...