Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
cErratic

energooszczędność domu/mieszkania

Rekomendowane odpowiedzi

Podwyżki wszędzie... tylko nie w pracy 😞 Skoro tak, to może warto zainwestować w remont, żeby rachunki aż tak nie obciążały? W końcu trzeba patrzeć długoterminowo, a rozwiązania energooszczędne stają sie coraz popularniejsze. A przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie.

Tylko co zrobić, żeby osiągnąć zamierzony efekt? Na razie mam pomysł na położenie pryt termoizolacyjnych na dach i docieplenie ścian - tylko co jeszcze można zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KillBill

Ocieplenie ścian w budynku jest bardzo ważne, pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu budynku i to są realne kwoty. Dzięki temu inwestycja może się zwrócić już po kilku latach. Warunkiem musi być tylko profesjonalnie położone ocieplenie, nie przez firmę z tzw łapanki, tylko ekipę montażową od lat działająca na rynku. Polecam poczytać ciekawe wpisy na temat ocieplania budynków na blogu https://kabexdocieplenia.pl/pl,porady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Matek

Tak, ocieplenie budynku jest bardzo ważne. Ja polecam ocieplanie elewacjo styropianem grafitowym (znanym też jako szary), jego położenie jest na pewno droższe od białego styropianu, ale ma lepsze parametry - choćby niższą przewodność ciepła. Na pewno trzeba dobrze się obeznać z tematem, żeby nie zrobić fuszerki, a w przypadku grafitowego o taką bardzo łatwo. Polecam  ten wpis na blogu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...