Skocz do zawartości
Forum

Skurcze Braxtona-Hicksa


Rekomendowane odpowiedzi

cześć! 20 tydzień ciąży i pojawiają się u mnie skurcze przepowiadające. na początku trochę się wystraszyłam co to za ból, potem już wiedziałam. istnieje tylko jedno moje pytanie do mam, które mają już to za sobą, ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć informacji na męczące mnie pytanie. a mianowicie: ile takie skurcze mogą trwać? nie chodzi mi o długość jednego skurczu, bo to wiem, chodzi mi o to czy np. może być tak, ze będzie cały jeden dzień wyjęty z życia, ponieważ macica będzie ćwiczyć i będą występować te skurcze? czy raczej u Was było tak, ze łapały Was raz na jakiś czas na bardzo krótko? po weekendzie lekarz, wiec oczywiście wszystko będzie konsultowane, aczkolwiek interesują mnie historie osób, które już to przeszły :D

Odnośnik do komentarza

Kinga to normalne, ze skurcze zaczynaja sie w 20 tyg choc nie u wszystkich. Jak na moj gust to oszczedzaj sie tak na wszelki wypadek. Zapytaj tez o luteine lekarza zebys miala w razie czego (chociaz nie wiem czy tej luteiny nie podaje sie tylko jak sie krwawienie pojawia). Z tego co mi wiadomo trzeba tych skurczy sie pozbyc jak najszybciej jak juz sie pojawia tzn ciepla kapiel , prysznic czy termofor na podbrzusze i oczywiscie zero stresu !! Jak nie masz opcji sie zrelaksowac to zjedz cos co spawia Ci przyjemnosc np lody :)
Zycze duzo radosci z tego wielkiego cudu jaki nosisz pod sercem !
Pozdrawiam
mamaFrancesca

Odnośnik do komentarza

Jesteś w połowie ciąży więc normalne że się zaczęły. Nie są one szkodliwe choć mogą wkurzac. Jak masz je cały dzień to raczej powiedz lekarzowi to pewnie dostaniesz magnez i nospe. Ja jestem w 19 tygodniu i już też 2 razy mi się napinał brzuch. To moja 3 ciąża więc nie panikuje bo w poprzednich 2 też miałam to aż do samego porodu. Nie skracala mi się szyjka ani nic więc lekarz kazał brać magnez i nospe jak by mnie to mocno denerwowalo.

Odnośnik do komentarza

Zależy od organizmu, ja w 2 ciążach miałam skurcze które zaczęły się właśnie od polowy ciąży i trwały do końca. Ogólnie powodowały coraz większy dyskomfort i wkurzały, ale też w obu przypadkach doprowadziły do zagrożenia przedwczesnym porodem (szpital i leżenie lub leżenie w domu). Mam nadzieję, że cię nie wystrasze ale trzeba regularnie kontrolować szyjke czy się nie skraca. Dodam jeszcze, że donosilam i urodziłam w terminie zdrowe córki.

PS, w ciąży trzeba uważać z ogrzewaniem ciała a szczególnie brzucha, dotykaniem brzucha jeśli pojawiają się skurcze!
Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...