Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Amelia94

Operacja wyrostka robaczkowego w ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amelia94

Witam wszystkie mamy!
Przeszukałam wiele stron i dyskusji na temat wycinanego wyrostka w okresie ciąży i niestety nie mogę znaleźć niczego, co mogłoby mi konkretnie pomóc :(
W wielkim skrócie w 23 tygodniu ciąży miałam ostre zapalenie wyrostka, po 3 dniowym zwlekaniu w szpitalu wyrostek finalnie perforował do wytworzonego ropnia (szczęście w nieszczęściu). Lekarze usunęli go metodą laparoskopową, oczyścili ropień, wyniki wyszły dobre. Mam tylko 3 niewielkie blizny, które goją się wolno przez szybko rosnący w tym okresie brzuszek. Pierwszy tydzień po operacji był ciężki i bolesny, jednak widać było poprawę więc wyszłam do domu, skończyłam antybiotyk i przyjmuję na ból paracetamol w tabletkach. Miałam wiele wizyt kontrolnych z moją córeczką, również z oceną po operacji i wszystko jest w najlepszym porządku. Jednak teraz jestem w 28 tygodniu ciąży i wciąż doskwiera mi dość spory ból w miejscu po wyrostku, często bardzo ciągnie i rozchodzi się na więzadła do miednicy. Lekarze twierdzą, że po powikłanej operacji rekonwalescencja trwa 3 miesiące, ale to dokładnie tyle ile mi zostało do porodu ;) 1g paracetamolu dziennie pomaga tylko na tyle bym ogarniała dom, ból mnie dość unieruchamia, a leżąc dłużej w łóżku nabawiłam się bólu nierozruszanych lędźwi i bioder. Wiem, że może być to za mała dawka, ale martwię się o dziecko przy regularnym stosowaniu wyższych dawek paracetamolu.. Nie będę ukrywać, że czuję się jak 100 letnia babcia, jestem zmęczona codziennym 5 tygodniowym bólem i nie wiem kiedy zdążę zebrać siły by urodzić ;D
Chciałabym prosić o wszelkie doświadczenia innych mam, czy was również bolało tak długo, czy dłużej? A może tworzą się zrosty? Czy jest to z waszych doświadczeń normalne przez bardzo szybko rosnącego maluszka (co akurat do 9 msca już się nie zmieni, więc nie wiem czy ból mija :D)? Jak dochodziłyście do siebie lub miałyście jakieś sposoby, które ograniczały znacząco ból? Być może to ja jestem bardzo wrażliwa na ból brzucha i już nie wiem jak sobie radzić. Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie odpowiedzi!
Pozdrawiam was wszystkie ciepło!
Amelia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć :) mam nadzieję, że trafi się tutaj ktoś, kto był w podobnej sytuacji. Ja osobiście mogę powiedzieć Ci tylko tyle, że najlepiej by było żebyś skonsultowała swoje dolegliwości z ginekologiem prowadzącym bądź położną. I broń Boże nie szperaj w internecie, bo choćbyś wyszukiwała przyczyny kataru to znajdziesz milion poważnych chorób także w ciąży takie czytanie jest raczej niedozwolone :D życzę Ci by dolegliwości szybko minęły

https://www.suwaczki.com/tickers/w57vikgnznlu1mdk.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...