Skocz do zawartości
Forum

Sierpnióweczki 2019


Gość Zakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny wiem że wy nie lekarze ale takie pytanie mam. Od razu dodam że mój lekarz w szpitalu wylądował a jutro miałam iść na wizytę. Choruje na hashimoto Tsh na samym początku ciąży miałam 7.7 dostałam letrox 100 (wcześniej dawka 75) po miesiącu spadło do 5 dostałam dawkę 125 i po 2 miesiącach mam 0.8 o niewiem czy zostać na tym 125 czy zmniejszyc dawkę do 100. Cały marzec lekarz nie będzie przyjmował dopiero na 9 kwietnia mam wizytę. Może któraś miałam podobną sytuację i coś zaradzi

Odnośnik do komentarza

Kinga ja tez mialam w 1 ciazy tsh 7 dostalam 100 i spadlo do 0,22.ale endo przepisal mi dawke 62,5 przy prawidlowych tpo,tg,ft3,ft4 i mojej wadze 54kg.i tak bralam calą ciąze.teraz przy wartosci 2,68 biore dwa dni 50 i kolejny 25 i tak w kolo.mozesz sobie brac 125 na zmianę ze 100 i tak w kolo.

Odnośnik do komentarza

Kinga ja też na początku ciąży miałam tsh 3.5 brałam letrox 100, teraz biorę letrox 125 i spadło mi do 0.909 i sama nie wiem czy to dobrze
Jutro idę do mojej gin i zobaczę co ona mi powie to Ci napiszę. Do endo mogę ewentualnie za tydzień, ale to zobaczę jak zareaguje moja ginekolog
Ale ja nigdy nie miałam tak niskiego tsh, nawet w poprzedniej ciąży

1usa4z172ckv5up8.pngo1483e5ejmqp3rf4.png

Odnośnik do komentarza

Moje dzieciaczki na szczęście nie łapały infekcji w przedszkolu. Dlatego też nic nie przynosiły. Jak mały. Miał 2 miesiące to mnie o córki rozłożyło na łopatki. Ja prawie 40 stopni a obok niemowlę dwumiesieczne karmione piersią. Myślałam że umrę ale na szczęście małe się nie zaraziło a ja doszłam do siebie. Ale nie zapomnę tego hardcoru nigdy...

 

DoulaRenia - Domowa Szkoła Rodzenia
❤️

https://www.suwaczki.com/tickers/74di3e5efnlbqt9f.png
Wituś ❤️ 25.08.2019 ❤️ 4070g ❤️56cm ❤️ vbac

Odnośnik do komentarza

U mnie starsza tylko czasem katar ma ale z przedszkola nie przynosi żadnych powazniejszych chorób infekcji ,ostatnio dzieci przechodziły ospę w przedszkolu to się nawet nie zaraziła, choć wolałabym żeby teraz miały a nie jak się mała urodzi.
Cobra współczuję szpitala w domu :-( zdrówka życzymy :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv098ribf18d4fc1.png

Odnośnik do komentarza
Gość Zakochana

Wy też tak macie że chwilę postoicie i bolą was krzyże. Masakra. Siedzieć nie mogę bo boli, stać boli, a od leżenia to zaś boli głowa. Beznadziejnie. Chciałabym się z córka choć chwilę pobawić ale nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Gość Panda082019

Kinga ja choruje na Hashimoto i niedoczynność tarczycy od 5 lat to moja druga ciąża i co miesiąc w ciąży muszę robić wyniki. Po prostu zrób wynik za miesiąc i zobacz jakie TSH będzie. Na razie zostaw to co bierzesz a gdybyś czuła że źle się czujesz to zrób wyniki szybciej.
Bo trudno tu się do kogoś porównywać.kazda z nas inaczej może reagować na hormony i dziecko też potrzebuje poza tym nie wiadomo jak funkcjonuje Twoja tarczyca.

Odnośnik do komentarza

Kinga ja na razie sama też nic nie zmieniam, ale zapytam mojej gin i zobaczę. Jak powie że taki wynik też nie jest dobry to pójdę za tydzień do endo, a jak powie że ok to dalej będę brać te 125 letroxu i pójdę do endo za miesiąc tak jak mi kazał
Iwona ja rodziłam syna w lipcu. Początkowo nie było upału, było tak około 20 stopni to ubierałam długi rękaw nawet w domu. W szpitalu musiał też być poubierany plus dodatkowo w rożku bo siniał z zimna. Jak miał może z dwa tygodnie to zrobiły się upały i miałam go w domu w bodziakach tylko, a czasem nawet spał w samym pampersie przykryty pieluszką. Jak wychodziliśmy na dwór to też bodziak z krótkim rękawem i tylko czapeczka cienka na głowę. Zawsze miałam w razie czego cienki kocyk gdyby się zrobiło chłodniej. Położna mi mówiła zawsze, że dobrze go ubieram. Ale wiem że są takie mamy które wolą cieplej ubrać swoje maluszki

1usa4z172ckv5up8.pngo1483e5ejmqp3rf4.png

Odnośnik do komentarza

Ja sie wlasnie tez nie raz zastanawiam jak to jest z ubieraniem takiego malucha w takie upaly i w zwiazku z tym jakie ubranka kupic...ale widze ze dobrze myslalam zeby miec troche na krotki troche na dlugi...i tez sie zastanawiam jak to z tymi rozmiarami bo to w sumie nie wiadomo jak duze bedzie dziecko i czy tych na 56 dlugo bedzie uzywal... A co dostawki do lozka to wlasnie tez zamierzamy kupic chicco next to me tylko cene wlasnie ma dosyc duza ...

Odnośnik do komentarza

Ja mialam ubranka dla noworodka na rozm. 56 i córka była mała jak się urodziła miała 2940g i 53cm. I w tych malutkich ubraniach chodziła może z 2 tyg. Wiec moje zdanie jest takie że nie ma co za dużo kupować w rozmiarze 56 bo my miałyśmy sporo rzeczy których w ogóle nie założyła. Ale niech się wypowiedzą mamy większych noworodków od jakiego rozmiaru ich dzieci zaczynały :-)
Ja moja czerwcową córkę za cieplo ubierałam bo zawsze mi sie wydawalo ze bedzie jej zimno, bo ja jestem strasznym zmarźluchem ;-) wiec miala krotkie body i pajaca z dlugim. Drugiego dziecka juz nie bede tak przegrzewac :-P
Dziś mialam wizyte u ginekologa, ale bardzo krotka tylko szybkie sprawdzenie na USG serduszka przy okazji potwierdzenie że na 99% chłopczyk. I za 2 tygodnie USG polowkowe :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/m3sxk0s3680piod8.png
https://www.suwaczki.com/tickers/dxomvcqg4bof2uua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...