Skocz do zawartości
Forum

Badanie usg genetyczne


Rekomendowane odpowiedzi

Hey. Od wielu osób słyszałam że badana jest obecność , nawet moja ginekolog tak stwierdziła. Jednak jak byłam na USG lekarz nastraszył nas że kość naszego maluszka jest za krótka - podejrzenie aplazji. Wyszła 1.5 chyba. I niepotrzebnie najadłam się strachu , zrobiłam test NIFTY który potwierdził zdrowego dzidziusia. Byłam też na innym USG dwa dni później i tam już była 2.1. więc to też może być kwestia sprzętu i ułożenia maluszka. Na połówkowym kość nosowa już była w normie.

Odnośnik do komentarza

Wtedy lekarz powiedział że podejrzenie aplazji jest poniżej 2.0. a idealnie jak ma od 2.5. Ale zdrowy maluszek też może mieć krótsza a później nadgonic. Ale powiedział że poleca sprawdzić dla pewności. Sprawdziliśmy i pomimo że była krótsza ta kość dzidziuś jest zdrowy. Jak z kolei rozmawiałam ze swoją ginekolog to powiedziała że to jest na zasadzie metody 0/1. Jest obecna lub jej nie ma. I że wg niej jeśli inne parametry przepływy i NT są ok a kość obecną to powinno być ok. Naczytałam się też na forach i wiele dziewczyn pomimo krótszej kości a nawet czasem niewidocznej robiło test NIFTY i wyszło że maluszki zdrowe. Więc głowa do góry ;) dla spokoju ciąży polecam jakiś dodatkowy test lub USG na innym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza

Też robiłam test pappa i wynik wyszedł ok. Ale zanim otrzymałam wynik zrobiłam między czasie jeszcze test wolnego DNA (to jest nieinwazyjne badanie prenatalne) np. panorama albo NIFTY. On daje 99% pewności podobno a nie ma ryzyka jak przy amniopunkcji bo to tylko badanie krwi. Minusem jest niestety cena bo ok. 2200 zł... Ale spokój potem bezcenny. Trzymam kciuki , dużo większe prawdopodobieństwo jest że wszystko jest ok. Ale lepiej się upewnić żeby mieć spokój dalej w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...