Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia u 8tyg dziecka


Gość Dorota25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moja dwumiesięczna córeczka nie może zrobić kupki od 3 tygodni.Sama oddaje gazy,ale kupki nie zrobi.Karmię ją nutramigenem od miesiąca (małej tuż po urodzeniu wyskoczyło kilka krostek na buzi,klatce piersiowej i rączkach,lekarka stwierdziła,że to skaza białkowa albo nietolerancja laktozy.Po kilku dniach wszystko zniknęło bez śladu.Dla pewności po zniknięciu wysypki napiłam się 1 raz mleka i 2 razy zjadłam jogurt - małej nic nie było ani jej nie wysypało.Ale lekarka uparcie twierdzi,że to nic nie znaczy).Nie kp,ponieważ miałam zapalenie płuc i brałam silne antybiotyki,pokarm straciłam.Mała pręży się,zanosi od płaczu,robi się czerwona.Przed ok 3 tygodniami z trudem,ale sama raz dziennie zrobiła kupkę,natomiast od 3 tygodni nie daje razy.Na początku chciałam przeczekać,ale po 4 dniach męczarni bez kupki włożyłam jej 2 razy czopek glicerynowy,zrobiła bardzo dużą,zbitą,zielono-żółtą.Jednak od następnego dnia wszystko wróciło.Bez masażu i "dociskania" do brzuszka nóżek nie da razy.Za każdym razem (dzięki temu jest 1 - 2 x dziennie każdego dnia) kupka jest zbita.Pediatra zaleciła espumisan,ale to niewiele pomaga,ponieważ przed zastosowaniem sama oddawała gazy,może teraz nieznacznie więcej.Nic innego nie dała,ponieważ stwierdziła,że to wina nierozwiniętego układu pokarmowego i ok 3 - 4 miesiąca minie samo.Ale moje dziecko bardzo się męczy.Czy wasze dzieci też tak miały?Jak mogę jej pomóc?

Odnośnik do komentarza
Gość Mamajulkiikacpra

Witam, moja mala na nutramigenie tez miala problem z kupka, moja lekarka powiedziala mi wowczas ze jest to niestety dosc czeste u takich maluszkow i ze z czasem sie wszystko unormuje a do tego czasu przepisala malej syrop na zatwardzenia i z tego co pamietam to po jego stosowaniu przez jakis czas wszystko minelo i juz nie wrocilo. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...