Skocz do zawartości
Forum

Ciąża, żywotność plemników, dni płodne


Gość Gość21313131

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość21313131

Witam, mam takie pytanie, pragniemy z mężem mieć dziecko, w ciągu cyklu jest kilka dni w których można zajść w ciąże i tu pojawia się moje pytanie. Czy jeśli kochamy się w pierwszym lub drugim dniu płodnym, to plemniki które wędrują do komórki jajowej czekają aż ona się uwolni, co w związku jeśli kochamy się w dniu uwolnienia się komórki? Czy plemniki te " nowe" wypychają te plemniki, które były tam wcześniej? Czy Plemniki, które dotarły w 1 lub 2 dniu płodnym blokują wejście nowym plemnikom? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Kochana po mieaiaczce zaczynaja rosnac pecherzyki w jajnikach po czym tylko jeden dominujacy peka i uwalnia komorke jajowa nastepuje owulacja wystepuje w przyblizeniu 14 d c przy czym jezeli sa cykle 28 dniowe zdatza sie czesto ze i nawet w 18 kovhac sie najlepiej 3 dni przed owulacja najlepiej co drugi dzien jak tylko mamy plodne dni sluz o tym mowi w dniu owulko jest konsystencji jaja kurzego przezroczysty plemniki zyja do 70/godz te najlepsze komorka jajowa gora do 24 ale tylko przez 12 godz jest zdolna do zaplodnienia i jesli kochaliscie sie przed to te najsilniejsze plemniki czekaja na komorke jajowa i tylko jeden najszybszy najmocniejszy zdrowy zapladnia reszta ginie poprostu bo maja krotsza zywotnosc czesc z nich wyleci po stosunku ale jest ich miliony:))) to taka ich bitw gonitwa jezeli sex byl w dniu owulacji to plemnik w ciagu kilku godz dociera do komorki jezeli jeszcze komorka jajowa zyje jest zdolna do zaplodnienia i on zdarzy to super:)) troche to skomplikowane hhee najlepej obserwowac śluz kupic testy owulacyjne albo pojsc na monitoring na usg lekarz potwierdzi kiedy dokladnie owulacja bedzie ja tez staralam sie bd dlugo bo 3 lata z corka tetaz jestem w ciazy 6 tydz dwa lata sie staralismy najwazniejsze to wyluzowac nie spinac sie i nie wkrecac za duzo objawow:))biez wit b: d3 ;cynk i magnez oraz folik i życze powodzenia;)

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hkrcubd6z.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...