Skocz do zawartości
Forum

Styczniowe mamusie 2019


kasiek_11

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, są fajne aplikacje, takie listy co zabrać do szpitala. O niczym wtedy się nie zapomina. Ja spakowana od 2 dni i jest mi jakoś lżej. Zróbcie to czym prędzej, a strachu trochę mniej i łatwiej się zasypia ;)
Dawno mnie tu nie było i czytam, że szpitale i niepokoje Was gnębią. Ja też jestem kłębkiem nerwów. Jeszcze córcia starsza daje popalić. Jakiś bunt sześciolatka mamy. Tragedia. Jak się nie denerwować kiedy każdy dzień to batalia.

Mnie też ciagle twardnieje brzuch. Czasami to mam wrażenie, że mi pęknie. No i lekkie bóle w podbrzuszu mam. Widocznie szyjka zaczyna się skracać. We wtorek wizyta u lekarza, na USG trzeciego trymestru już nie mogli zmierzyć szyjki, bo dziecko zasłania wiec pewnie zrobi mi we wtorek dopochwowe.

Chyba zaczynam się przygotowywać do wydalenia czopa śluzowego, mam tak dużo wydzieliny, że aż jestem zaskoczona. Coś czuje, że dzidzia nas zaskoczy i będzie jeszcze z 2018 a nie 2019. Na cesarkę zapisana jestem na 2.01 także wszystko może się zdarzyć ;)

Trzymajcie się dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

Ale nareszcie zamowilam wozek i fotelik.
W sumie oplacalo sie czekac. Oszczednosc 400 zl niz jak bym kupila np stacjonarnie jak ogladalam w bobowozki.
Brawo ja :)

Nie wiem czy jestem nieodpowiedzialna czy co, ale mimo ze wszystko kompletuje, mimo ze juz 8 miesiac, mimo ze mlodego czuje caly czas bo sie kreci.. nie dociera do mnie ze jestem w ciazy. I nie licze na rozwiazanie przed 15 stycznia. Wiec w mojej glowie mam jeszcze duzo czasu na wszystko ;)

Styczniowe Mamusie 2019 - lista
Szwecja, Sztokholm
Harry, 1 luty 2019

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie a jak to jest właśnie z tymi przeczuciami odnośnie porodu? Mialyscie w pierwszych ciążach? Sprawdziło się? Ja przy synu nie wiedziałam kiedy urodzę ale miałam jakieś przeczucie że będzie to po terminie i faktycznie było po terminie. A teraz czuje że to będzie grudzień, że w okolicach świąt, nie wiem czy przed, po czy w trakcie ale mam dziwne przeczucie że jeszcze w tym roku i towarzyszy mi ono już od dawna.

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

http://s8.suwaczek.com/201901274965.png

Odnośnik do komentarza

Agatt. bardzo możliwe że po luteinie , na fb często o tym piszą że mają uplawy po niej.
Czop może odpasc w każdym momencie, nie ma na to żadnej reguły, odpadniecie oznacza że szyjka powoli się przygotowuje do porodu. Jedym odpada na parę tygodni przed porodem a innym na parę godzin przed. Nie powinno się tego wogole wiązać z porodem i brać za jego zwiastun. Zazwyczaj jest galarerkowaty lub glutkowaty. Może być zbity w całości i duży a może odpadac po kawałku wtedy zazwyczaj co jakiś czas na bieliźnie są takie glutki. Może być biały, lekko przezroczysty, zoltawy, zielonkawy, zazwyczaj ma wszystkie te kolory jednocześnie. Może być rozowy lub brązowy. Podbarwiony krwią. Zazwyczaj taki podbarwiony krwią jest niedługo przed porodem kiedy naczynka zaczynają pękać a taki bez krwi jest zazwyczaj gdy odpada na parę tygodni przed porodem.

http://s6.suwaczek.com/201607111770.png

http://s8.suwaczek.com/201901274965.png

Odnośnik do komentarza
Gość Agata magda

Ja tez od kilku dni jestem przeziębiona, paskudny katar mam. Wnocy tez słabo ze spaniem, śpię na lewym boku bo wtedy mniej zgagę odczuwam, mi trochę pomaga rennie, popijanie wody łyczkami, herbata z kopru włoskiego i herbata z dodatkiem mleka. Torba nie spakowana. W lesie jestem z pakowaniem moje dzieci 2 tyg już w domu chorują i nie mogę ruszyć z niczym...a jeszcze prezenty świąteczne muszę pozamawiac..w pl ja nie widzę tego black friday poza home nad you. W sklepach internetowych obserwowałam zabawki ale niektórzy potrafią zrobić bałwana z konsumenta cena ta sama co tydzień temu ale wielkimi literami piszą ze to jest mega zniżka od ceny której nigdy tam nie było...jestem zdeterminowana napisać do nich ze robią z ludzi debili i jest to zwykle oszustwo..body Michasi śliczne!Anielica trzymam kciuki wydaje mi się ze powinni cię trochę potrzymać w szpitalu z jakiego miasta jesteś?czy po tym przesuwaniu malucha te wartości ciśnienia się mocno zmniejszyły?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! :) dawno nic nie pisalam, ale śledziłam co się u Was dzieje :)
Misia, aż miło patrzeć jak malutka rośnie:)
Anielica, trzymam kciuki za Was, tylko spokój może nas uratować :)
U mnie zaczął sie wczoraj 34 tydzień. Przez ten czas zajęłam sie przygotowaniami, wszystko kupione, zostalo pare rzeczy z apteki, torby spakowane, zostalo tylko dołożyć co jeszcze zamówione a nie przyszło czyli koszule i szlafrok. Reszte spakowalam kilka dni temu, bo męczą mnie skurcze przepowiadajace, biegunki i bol spojenia łonowego. Lekarz stwierdzil ze to moze świadczyć ze urodzę wczesniej, ale nie koniecznie. Mala tez miala podwyższone tętno (155) i teraz juz rozumiem czemu pytal czy duzo pije wody. Mam nadzieje ze jeszcze posiedzi. Marzeniem by bylo zeby poczekała i po świętach dopiero sie zjawiła. :) Pozdrawiam Was gorąco dziewczyny bo na zewnątrz zimno i okropnie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...