Skocz do zawartości
Forum

Złe wyniki moczu -leukocyty bakterie


Gość martyna90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martyna90

Cześć dziewczyny. Bardzo proszę o pomoc. Odebrałam dzisiaj wyniki moczu i okazało się że mam leukocyty w moczu 3-5 w polu widzenia, liczne bakterie i dość liczne nabłonki płaskie. W internecie przeczytałam, że jest to poważne zagrożenie dla matki i płodu! Jestem wystraszona, bo wizytę u gina mam dopiero za trzy dni i nie wiem czy mogę tyle czekać. Czy któraś z was miała taki przypadek ? Może dostałyście od lekarza jakieś leki bez recepty, które mogłabym iść wykupić i zażywać do tego czwartku aż lekarz sam mnie nie pokieruje co dalej.

Odnośnik do komentarza

Kompletne bzdury wyczytałas w internecie. 3-5 leukocytów w polu widzenia to absolutna norma, bakterie również mogą się znajdować w moczu bo do badania ogólnego nie pobiera się moczu jałowo i ze środkowego strumienia jak na posiew a poza tym mocz jest wirowany wiec to co się znajduje w osadzie jest wielokrotnie zagęszczone. Jeżeli nie masz żadnych objawów zakażenia (pieczenie, częstomocz, ból przy oddawaniu moczu itp) to absolutnie nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza

Przejmować się nie ma co, ale posiew moczu należy zrobić, bo mimo braku cech zakażenia, to stwierdzenie w badaniu ogólnym moczu licznych bakterii może świadczyć o bakteriomoczu bezobjawowym, który akurat u kobiet w ciąży się leczy. Także na ten moment nie ma co się stresować ani włączać leczenia, ale zrobić posiew.

Odnośnik do komentarza

Ja powtarzałam często badanie moczu i za każdym razem wyniki były inne mimo odpowiedniego pobrania probki. Jak wychodziło dużo leukocytów (u mnie max to do 15)powtarzałam badanie na drugi dzień i było już w normie. Dla lekarza max 5 leukocytów to było ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...