Skocz do zawartości
Forum

Poród


Gość Zrozpaczona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zrozpaczona

Hej mam problem. Jestem w 38tc. Mam skierowanie od okulisty że mam mieć poród wykonany cesarskim cięciu ponieważ jestem po laseroterapii dlatego że odklejala mi się siatkówka co prawda było to w 2007 r. ale skoro dał skierowanie do wykonania cesarki tzn że przy porodzie naturalnym może zdarzyć się tak że stracę wzrok no bo inaczej by mi tego nie wpisał jakby nie było ryzyka chyba że źle myślę. No i chodzi o to że kilka dni temu byłam w szpitalu okazało się że fałszywy alarm i przy ostatnim badaniu ordynator do mnie że on nie widzi przeciwwskazań do cesarskiego cięcia że okulista może wypisać wszystko co się powie i że mam iść do innego okulisty żeby wypisał mi zaświadczenie do porodu naturalnego chyba że wypisze mi skierowanie na cesarkę to wtedy będzie cesarka.( poczułam się jakbym dała mojemu okuliscie kasę żeby tylko wypisal mi skierowanie na cesarke. A przecież jakbym mogła rodzić naturalnie i nie byłoby ryzyka utraty wzroku to bym się na prawdę cieszyła) No więc moje pytanie brzmi co mam zrobić? I czy naprawdę jest ryzyko że stracę wzrok czy po prostu nic się nie stanie. Boję się bardzo że nie będę widzieć mojego maleństwa i nie wyobrażam sobie żeby mój mąż miał się opiekować i mną i dzieckiem a ja nie będę mogła obserwować jak moje dziecko rośnie. Pomóżcie co ja mam robić

Odnośnik do komentarza
Gość Anonimowalili

Niestety w ostatnich latach jest wzrost cesarek właśnie z powodu lewych zaświadczeń albo od okulistow albo psychologow lub z innych wymyślonych przyczyn. A tak naprawdę nie ma wskazań do cc. Więc nie dziwię się szpitalowi. Skoro chcą zaświadczenie też od innego lekarza. A Twoja wada wzroku to prawda to idź po takie zaświadczenie i po sprawie. Niestety to prawda że możesz stracić wzrok. Nie szukałabym na siłę dziury w całym ani nie klucila że się należy bo zaswiadczenie już masz. Bo oczywiście wystarczy jedno i nie mają prawa żądać drugiego ale po co Ci To? Oni będą się upierac ze chca a Ty że nie dasz i tak wkoncu zaczniesz rodzić i będzie za późno. Lepiej dac im co chcą i mieć spokój

Odnośnik do komentarza

Uważam, ze ginekolog nie jest specjalista okulistyki i nie ma prawa podważać twojego skierowania na CC, należałoby zapytać tego ordynatora, dlaczego podważa skierowanie od tego okulisty i dlaczego ten nie jest dla niego wiarygodny...
Wydaje mi się, ze potrzebne jest skierowanie od jednego lekarza, a nie dwóch,
Sama miałam kiedyś problemy z siatkówką to poważna sprawa Wiec zdecydowanie CC

Odnośnik do komentarza

Ja miałam problem odklejajacej się siatkówki w jednym oku.Bylam co prawda wtedy nastolatką,ale fakt miał miejsce.Nie wiem dlaczego u ciebie się tak działo ale u mnie było to spowodowane uszkodzeniem mechanicznym.W każdym razie ówczesną pani dr do której poszłam powiedziała mojej mamie że albo zabieg( pewnie ten co u ciebie) albo samo się zregeneruje i wybór należy do nas.Jej zdaniem jest duża szansa na to że samo się zagoi i siatkówka przestanie się odwarstwiać.Jesli by tak się jednak nie stało to niestety stracę wzrok.Zaufalysmy lekarce i nic z tym nie robilismy.Dlugo mialam problem z tym okiem,ale po kilku latach siatkówka przestała się odklejać i wszystko samo się zagoiło.
Urodziłam naturalnie 3 dzieci i nie długo urodzę 4.Ja na twoim miejscu bym próbowała.Jesli się boisz to idź do jakiegoś dobrego profesora który zna się na takich przypadkach.
Poród sam w sobie nie jest problemem,tylko samo parcie.Jesli będzie trwało krótko to nic się stać nie powinno.Wiem że przy 1 dziecku to ciężko przewidzieć,ale w takich sytuacjach chyba nacinają i dziecko szybciej się rodzi.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

A moim zdaniem,jeśli dostałaś od okulisty taką opinię i skierowanie,tego się trzymaj.kilka osób ci napisze,że rodziły Sn i nic się nie stało,a tobie się coś stanie podczas porodu i do kogo będziesz miała pretensje..
Nie jest też usprawiedliwieniem,że jest tyle lewych zaświadczeń i ordynator ma prawo je podważyć...jeśli nie wierzy,niech sami powołają specjalistów to oceny i wydawania skierowań,to rozwiąże problem.ginekolog to nie okulista.tylko ciekawe czy ten są ordynator nie wpycha swoich pacjentek na płatne cesarki....u nas w mieście w jednym z szpitali interes aż kwitnie,ginekolodzy za kasę robią cc na lewo i wtedy z pewnością są pokrzywdzone takie osoby,które przychodzą ze skierowaniem,bo bilans cesarek musi się zgadzać...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...