Skocz do zawartości
Forum

Wysokie IgE, pokrzywki, negatywny test pediatryczny


Gość Mart2603

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mart2603

Dzień dobry. Moja 5,5 roczna córka ma problem z bardzo wysokim IgE przy normie 0-60. (ostatnie badania robione w lipcu 2016, IgE kwiecień - 437,1 ; maj -477,25 ; lipiec - 535,95) . Panel pediatryczny wyszedł negatywnie na wszystkie zawarte tam alergeny. Od momentu jak córka skończyła ~rok sporadycznie pojawiają się u niej pokrzywki. Toksoplazmoza ujemna, pasożyty też. Morfologia w ww. miesiącach nigdy też nie była prawidłowa. Ze względu na obecność limfocytów atypowych(1-3) wykonałam dziecku również w 2016 r. badania rtg klatki piersiowej oraz usg jamy brzusznej. Wszystko w porządku. Byłam z córką na wizycie u hematologa, ten stwierdził aby przeczekać do 7mego roku życia, aż wszystko się unormuje. Ostatnio jednak córkę męczą bóle brzucha, nóg, rąk. A do tego dzisiaj po półtorej roku przerwy dostała ponownie pokrzywki, (mieszkamy teraz w Niemczech) dostaliśmy skierowanie na powtórne badania IGe oraz testy alergiczne . Zastanawia mnie czy warto było by jej zrobić badania na toksokarozę? (w Polsce miała styczność z kotami). Granulocyty kwasochłonne we krwi w badaniach w 2016 miała na poziomie 6-7 przy normie 1-5. Poza tym eozynofile podniesione ponad dwukrotnie oraz podniesione limfocyty. Do tego córka odkąd pamiętam ma podkrążone oczy, bladą cerę, reaguje też nerwowo. Chciałam dwa tygodnie temu zrobić jej badania na krew aby to skontrolować (niestety nasz pediatra nie widział potrzeby). Czy warto jest zrobić córce badania a toksokarozę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...