Skocz do zawartości
Forum

Sen niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój synek ma 7 miesięcy i jest na mleku Nutramigen LGG LIPIL 2 od 6 miesiąca. W dzień w domu śpi maksymalnie 40 minut a na dworzu na spacerze nawet godzinę ale najgorsze są noce. Kąpiel robimy o 20 i później kładziemy do łóżeczka i dajemy 230 ml mleka zje i zasypia śpi tak mniej więcej do 23 /24 I zaczyna się płacz i kopanie nogami ale jak wezmę go na ręce to się od razu uspokaja no ale nie będę siedziała cała noc z nim na rękach, próbowałam odłożyć do nosidełka i bujać ale bardzo rzadko to pomaga. Kładę go do nas do łóżka i śpi ładnie raz na jakiś czas płacze ale cicho i da się uspokoić. Przedstawiliśmy już łóżeczko w inne miejsce, w pokoju nie jest ani za ciepło ani za zimno. Mamy ma teraz gryka kokos pianka myślimy już nad zmianą na pianka kokos. Jestem wykończona i niewyspana. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość MamaMagdaa

Gdzieś czytałam, że dziecko zasypia snem głębokim dopiero po 20 minutach od zaśnięcia. Ja zostawiam mojemu zapalona lampkę przez ten czas i jestem w pobliżu - zazwyczaj jeśli zakwili i zaczyna się budzić wystarcza mu pogłaskanie ręką lub jakiś podobny gest żeby dalej pójść spać. Gdzieś widziałam video jak rodzice dawali malcowi koszulkę matki, żeby poczuło jej zapach na uspokojenie i wtedy przestawało płakać ;)

Odnośnik do komentarza

Mój starszy syn miał podobnie. W dzień spał mało, ewentualnie na dworze w wózku pospał trochę. Po kąpieli dostawał mleko wypijał i spał do ok 1.30-2.00 i zaczynał się cyrk. Na rękach spał, nie był głodny bo robiłam mu mleko ale on tylko parę razy pociągnął i zasypiał. Jak go odkładałam to się budził. Prawie zawsze od jego pobudki do 6.00 rano nie spałam bo ciągle się wybudzał. Też byłam zmordowana więc w końcu zaczełam go brać do naszego łóżka i spał do rana z nami też nie do końca wyspanymi ale jednak bardziej niż wcześniej :) nie wiem czy będziesz chciała tak spać z dzieckiem, bo to jednak jest niewygodne ale u mnie innego wyjścia nie było. Był wtedy mniej więcej w tym samym wieku co Twój syn. Spał tak z nami długo, ponad 3 lata ale udało się go jakoś oduczyć i teraz śpi już sam, w swoim łóżku :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...