Skocz do zawartości
Forum

otyłość u niemowląt


Gość mamaMagdaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mamaMagdaa

Dzień dobry, lekarz pediatra insynuuje, że mój syn jest zbyt gruby, ale nie dał mi wskazówek co mam z tym robić. W chwili urodzenia w 37 tygodniu ciąży (cc) syn miał 3 370 g, miał 53 cm wzrostu i 34 cm w klatce piersiowej. Pod koniec 5 tygodnia ważył już 5 000 g i miał 60cm wzrostu, 40 cm w klatce. Obecnie pod koniec 13 tygodnia waży 6 600 g i ma 63 cm wzrostu, 44 cm w klatce piersiowej. Dziecko do 6 tygodnia było karmione mlekiem naturalnym (laktator), 6-8 tydzień system mieszany, później mm. Obecnie zjada łącznie ok. 600-700 ml mm na dobę w nieregularnych karmieniach (według jego apetytu). W nocy śpi 6-8 godzin pod rząd, po czym następuje poranna pobudka (ok. 6 rano) na 60ml-90ml mleka i znowu 2-3 godziny snu. Później ma jeszcze ok. 3 drzemek w ciągu dnia. Nie podaję mu nic oprócz mm. Do tej pory widziało go trzech pediatrów - pierwszy w 1 tygodniu życia powiedział, że dziecko jest po prostu "duże" z urodzenia. Drugi - w 5 tygodniu - że waga duża, ale w granicach normy i nic z tym nie robić. Trzeci - 13 tydzień - że „dziecko nie powinno już tyć”. Czy moje dziecko rzeczywiście jest otyłe? Czy robię coś źle z procesem karmienia? Czy powinnam udać się do jakiegoś specjalnego lekarza z dzieckiem albo zrobić jakieś specjalne badania? Czy mam mu rozwadniać mm albo podawać wodę lub herbatki zamiast mm? Dodatkowo na pudełku mm jest napisane, że od tygodnia powinnam dawać już synowi 1 000 ml dziennie, czyli powinnam zwiększyć ilość mm jakie mu daję o 300 ml. Co mam zrobić? Dodam, że ja mam 157 cm i przed ciążą ważyłam 55 kg, a mąż ma 180 cm i wagę 90 kg (syn odziedziczył sylwetkę po ojcu). Pediatra określił na wizycie kontrolnej, że dziecko poza tym jest zdrowe i bardzo dobrze się rozwija.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...