Skocz do zawartości
Forum

Mokry kaszel


Gość asiaasiaasia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość asiaasiaasia

Witam! Od pół roku dolega mi mokry kaszel. Początkowo byłam przekonana, że to pozostałości po grypie, gdyż w tamtym czasie miałam grypę. Minął tydzień, drugi i mokry kaszel nie przechodził. W końcu poszłam do lekarza. Lekarz po osłuchaniu stwierdził zapalenie oskrzeli choć nie wiem czy faktycznie je miałam. Jedynym objawem był mokry kaszel, innych objawów nie miałam. Czas upływał, a kaszel nie przechodził. Następnie udałam się do innego lekarza. Ten zalecił stosować syrop wykrztuśny i kazał zrobić RTG klatki piersiowej. Wyszło, że mam zwężenie w oskrzelach i płucach. Kaszel bardzo mnie męczy. W nocy jeśli nie będę zmieniała pozycji ciała to nie kaszlę, ale jeśli przewrócę się z boku na bok to zaraz odrywa się wydzielina i mam atak kaszlu. Rano budzę się zaflegmiona, muszę odkrztusić zalegającą po nocy flegmę. Kiedy odkrztuszę wydzielinę, oddycham z ulgą, lecz okazuje się, że nie wszystko odkrztusiłam i po chwili znów kaszlę. Rano biorę syrop i wychodzę do pracy. W pracy do południa bardzo często odkrztuszam flegmę, później już tak często nie odkrztuszam choć kaszel jest nadal. Lekarz rodzinny wysłał mnie do pulmonologa. Wizyta dopiero za 8 miesięcy. Dodam, że nie palę. Paskudnie kaszlę. Czy taki mokry kaszel jest zaraźliwy? Jak mogę pozbyć się flegmy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...