Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2018


Gość Szczesliwa mama2016

Rekomendowane odpowiedzi

xyza my też marzymy o jeszcze jednym i też myślałam że pod koniec macierzynskiego i przedłuzyc ale własnie...już ta ciąza mnie wykonczyła,do tego mała jest wymagająca i boję się jak to będzie z 3-ką...a potem to samo tylko z dwójką:)
No i mamy małe mieszkanko które najpierw chcemy szybko spłacić,zostało 7 lat ale myslimy że uda się szybciej i wtedy chcemy kupic wieksze
Ja do prywatnego żłobka nie chce,starsza chodziła i mam uraz a poza tym państwowe maja wiecej kontroli a do publicznego najpierw trzeba sie dostac i najblizsze mamy na drugim koncu miasta chyba

Odnośnik do komentarza

Ja wracam do pracy po roku,mały pójdzie do żłobka . Z tym,że nie wiem jeszcze czy wracam do swojej dotychczasowej pracy,czy może znajdę coś lepszego. I od tego w głównej mierze zależy do jakiego żłobka pójdzie. Starszy był w prywatnym,było super,ale wtedy pracowałam bliżej Opola i po drodze do/z pracy mogłam małego zawozić. Teraz pracuje bliżej Wrocławia i ten fajny żłobek nie wchodzilby w grę... Zobaczymy.

Angelika,ja z kolei nie oddalabym dziecka do państwowego żłobka;) w państwowym u nas panie w białych kitlach jak lekarze,niezbyt sympatyczne,do tego przyprowadzasz dziecko czy odbierasz je z szatni-nie widzisz co się np dzieje na sali...jak w psychiatryku:/

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Marja, jest lepiej. Ale Misia lubi cycać w nocy:) często je, ale zdarza się, że chce sobie tylko podtrzymać w buzi, żeby być pewną czy jestem obok:)

Co do macierzyńskiego, koniec urlopu wypada mi początkiem czerwca, do tego stary urlop, nowy urlop i jakoś w okolicy połowy września musiałabym wrócić. Ale tak jak Xyza mamy niecne plany przedłużenia pobytu w domu:D
Choć też mam obawy- w tej ciąży rzygałam jak młody kot przez ponad 3 miesiące, chodziłam jak zombiak. Córka już ma temperament, co dopiero jak opanuje przemieszczanie się.

W kwestii opieki, w razie powrotu do pracy.. teściowa jest na emeryturze i póki co z nimi mieszkamy, ale nie powierzyłabym jej dziecka. Cierpliwość nie ta, charakter nerwowy i przede wszystkim uwielbia stawiać na swoim i robic na przekór rodzicom (ma już wnuki od dwóch córek), ma wtedy dziką satysfakcję. Po prostu chce wychować swoje dziecko w innej atmosferze. Kolejny dzieć pokryłby się z rozpoczęciem budowy domu i mam nadzieję w miarę szybką wyprowadzką bliżej moich rodziców. Tatą jest na emeryturze, mama do tego czasu może też już będzie.

Odnośnik do komentarza

Angelika, myślisz że to jelitówka?
Ja właśnie też się zastanawiam jakie to moje dziecię będzie skoro już teraz jej non stop w ruchu i trudno go utrzymać na rękach. Dlatego chusta działa jedynie jak jest mocno śpiący i muszę go intensywnie usypiać, taki aerobik mam. Zresztą trzymając na rękach, jeżdżąc wózkiem jest podobnie. Mam nadzieję że dziadkowie w przyszłości dadzą jakoś nie radę.

Odnośnik do komentarza

U mnie jest 4 lata prawie różnica bez 2msc. I myślę że jest fajnie :)
Nie wiem czy to jelitówka,teraz już normalnie się bawi, nie wymiotuje i nie ma biegunki.... Ale szwagier przed wczoraj też wymiotowal cała noc a rano juz ok. Wiec może jakiś wirus. Zostanie dwa dni w domu i zobaczymy, póki co jest ok.

Odnośnik do komentarza

Mój starszy synek jest z grudnia 2013,młodszy z czerwca 2018,więc różnica 4.5 roku. Chciałam mniejszą,ale życie inaczej się potoczyło ;)

Angelika, zdrówka dla małej!
Córka mojej siostry (2.5 lat) miała ostatnio podobnie,tzn zwymiotowała tylko raz na szczęście rano, zakatarzona-siostra poszła z nią szybko do lekarza,dostała jakiś zastrzyk na powstrzymanie ewentualnych wymiotów i było już ok. Ale najedliśmy się nerwów,że to jelitówka... Oprócz nerwów,że po prostu będziemy chorzy (głównie o dzieci chodziło...),to jeszcze mamy w niedzielę chrzest...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

My dada extra soft i sa ok,nie roznia sie znacznie od pampers chyba ze cena-dwa opakowania mozna kupic taniej niz jedno pampersa. Próbowaliśmy tez fioletowych i wydają mi sie bardzo podobne do zielonych pampersa.
Nam sie przykleja pupa do wszystkich :)Nie wiem czym to jest spowodowane.

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Trochę nie jestem na bieżąco, bo tylko na komórce rzucam okiem na forum, ale ciężko mi się pisze z telefonu.
Widzę, że kilka rzeczy jest na tapecie.
Co do pieluch to teraz używam Happy na noc i tańsze marketowe na dzień. Myślę jeszcze nad Dadą i Babydream z Rossmana. Ktoś używał tych ostatnich?

Jeśli chodzi o różnicę wieku, to u nas jest 3,5 roku dokładnie między jednym synem a drugim. Chciałam żeby różnica była około 2 lat, ale życie się inaczej potoczyło i się nie zdecydowaliśmy. Uważam, że jest nieźle, ale nadal jest sporo zazdrości. Do tego starszak ciągle mówi, że chce być też dzidziusiem i mamy regres z pieluchami - nie chce na nocnik za bardzo :/

Mi urlop macierzyński kończy się w marcu. Mały będzie miał wtedy 9 miesięcy i nie bardzo chcę iść od razu do pracy. Tyle, że nie przysługuje mi zasiłek wychowawczy i w dodatku nie będę miała już wtedy ubezpieczenia zdrowotnego. Więc muszę się chyba zarejestrować w Urzędzie Pracy jako bezrobotna i nie wiem, migać się jakoś od podjęcia pracy przez kilka miesięcy? Nie wiem jak to ugryźć. Mamy teściową, która się jakby co może zająć wnukiem.

Dom powoli zaczyna wyglądać normalnie. Większość umeblowania już stoi, została jeszcze ława i wymiana wersalki w niedalekiej przyszłości. Zostało też jeszcze kilka kartonów do rozpakowania.
Maluchowi się rozregulował dzień po tym skoku. Teraz robi drzemki wieczorem i nie może zasnąć potem wieczorem. Albo jak dziś niby zasnął o zwykłej porze, po czym się obudził po pół godziny i znów baluje.
Jeszcze ze szczepieniami musimy ogarnąć, bo mały musi dostać szczepionki za tydzień max dwa.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Marja tak mialam cc. Nic specjalnie nie robię z raną. Czasem czuje nad takie swedzenie mrowienie?? Jakos tak. Jak za duzo lub za szybko chodzę i dzwigam to mnie trochę boli okolica.
My używamy pampers premium care 4. Pampers active sie nie sprawdził przy 3 a innych juz nie sprawdzalam.

Odnośnik do komentarza

My jesteśmy na 3 pampersa bo co chwilę są w promocji w Biedronce. Zresztą dostaliśmy spory zapas w prezencie.
Dziewczyny, nie wiem co zrobić ale młodemu całkiem się poprzestawiało.
W dzień nie mogę go zachęcić do cycka, zje tylko po drzemce, za to w nocy pobudki co godzinę. Dosłownie. Najdłużej spał od 20 do 23. A jak tylko pojawiłam się w łóżku to co chwilę. Macie jakieś pomysły co zrobić? Pewnie po prostu przeczekać :)

Odnośnik do komentarza

MartusiaM jak karmisz juz dłużej niż pół roku zaczynają się pytania typu ILE BĘDZIESZ KARMIC I CZEMU TAK DŁUGO? A ja zawsze odpowiadalam że do matury :)
Łucka właśnie zasypia w łóżeczku a ja oglądam kurtki i buty.... Jakoś nie mam pomysłu totalnie jaka kurtkę i buty kupić. A jak już coś widzę to za taką cenę ze masakra. Zawsze mówiłam mamie że nic sobie nie kupuje tylko wszystko nam. A ona mi odpowiadała ze będę miała dzieci to zrozumiem :) No i teraz rozumiem :D Moje dzieci się przestawily,chwile po 20 śpią ale o 5,czasem 4 pobudka...
Ja używałam sleep and Play pampers przy starszej i były super,w.szczegolnosci na lato b9 są cieniutkie i chociaż kolezanki wszystkie narzekaly u mnie się sprawdzily. Ale teraz używamy dady i są ok i nie widzę sensu eksperymentować i póki co zmieniać.
Jutro mąż ma wolne, jedzie tylko do szpitala po ciotkę...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...