Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha (17 tydzień) - pomóżcie!


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny,
od końca 15 tygodnia zaczęły mi się dziwne bóle brzucha: czasem uczucie szarpnięcia, czasem wręcz ukłucia - wszystko krótkotrwałe i zwykle przez dłuższy czas po tej samej stronie brzucha. Początkowo były poniżej i na lewo od pępka.

Wczoraj miałam usg, gin. "namierzył" dziecko na prawo od pępka. Od wczoraj i dzisiaj te pobolewanie jest po tej samej stronie, co dziecko. Czy jest to możliwe, że właśnie tak odczuwam ruchy dziecka? Nie jestem pierwszy raz w ciąży, ale pierwszy raz donosiłam ją do 17 tygodnia, nie znam uczucia kopnięć i ruchów dziecka.
W książkach i w sieci opisuje się odczucia ruchów nieco inaczej. Pytanie o moje bóle gin zignorował, próbując złapać bardzo ruchliwego malucha. Powiedział tylko, że mam się nie stresować, bo nic złego się nie dzieje. (Ten człowiek, to świetny specjalista, ale niezbyt wylewny...).

Odnośnik do komentarza

Miewałam takie bóle jak zaczynał brzuszek rosnąć. Wszystko się rozciągało i czasem mi dokuczały takie bóle, ukłucia, szarpnięcia. Nic złego się wtedy nie działo a ginekolog mówiła że to normalne bo ciało się przygotowuje. Polecam między bólami, szarpnięciami w pachwinach sobie malutkie odpoczynki robić mięśni - połóż się, usiąść i nie ruszaj. Niech sobie przejdzie spokojnie.

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

Odnośnik do komentarza

Anitta, mnie niepokoi wiele rzeczy, każde ukłucie itp. z powodu poprzednich straconych ciąż.

Ginekologowi wczoraj o tym mówiłam,ale jak wspomniałam, kazał się tym nie przejmować. Nic więcej nie powiedział. "Ten typ tak ma" - jak to się mówi. Woli, gdy pacjentki opowiadając się się działo od ostatniej wizyty, gdy wyłapie cos niepokojącego, wtedy dopytuje.

Tylko, że ja jestem z tych, które muszą widzieć.

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny, Irene radzilabym Ci pojsc do innego lekarza chociazby i prywatnie bo lepiej wiedziec z czym ma sie doczynienia.. Ja tez mam problem jestem w 18 tyg i czuje od kilku dni wlasciwie od konca 16 tyg twardnienia macicy.. zadnych krwawien wód.. bolu nie mam lekko mnie wlasnie tak kuje czasem jakbym miala kolke. Za niedlugo ide do lekarza bo nie moge zyc w niepewnosci.A co do Twojego problemu to tak to wlasnie wyglada jakby sie poprostu rozciagalo wszystko moja kolezanka miala bole jak przy miesiaczce przez cala ciaze i twardnienia i wszystko bylo w porzadku..

Odnośnik do komentarza
Gość IreneNiezalogowana

Tylko, że opisujecie silniejsze niż moje. Właściwie to pobolewanie na zasadzie uklucia lub ciągnięcia. Po prostu się pojawia na ułamek sekundy i później ok. Nie wiem co to, ból się nie nasila. Za to ja początkowo miałam wrażenie, że te szarpniecia to pepowina szarpana przez dziecko. Takie skojarzenia miałam. Boże. Okropnie jest być pierwszy raz w ciąży na takim etapie. Wszystko nowe, o niczym nie ma się pojęcia..

Odnośnik do komentarza
Gość Waniliowax

Jak takie szarpniecia i klucia nagle to zapewne wlasnie rozciaganie miesni i wiazadel. Nie masz sie co bac kochana, na pewno wszystko jest ok. Ale ginekologa jednak polecam ci zmienic skoro od tego nie uzyskujesz nalezytej pomocy i porady. Mnie tak kilka miesiecy ciągnęło, rwalo, szarpalo az do momentu kiedy dzidzia zaczela sie mocniej wiercic. Wtedy ustalo i czulam jedynie bole zwiazane z kopniakami i rozpychaniem sie malej. Przez cala ciaze dalo sie wytrzymac bez zadnych przeciwbolowych lekow, a magnezem wspomagalam sie tylko w 7 miesiacu przy skurczach lydek. Im mniej lekow tym lepiej. :)

Odnośnik do komentarza

Ja z twardnieniem brzucha wyladowalam na izbie przyjec.jestem tez w 17 tc dostalam luteine pod jezyk i nakaz lezenia. U Ciebie to pewnie wiezadla,takze mozesz byc spokojna(stres nie dziala dobrze na nasze maluchy)a jak bardzo Cie to niepokoi to warto jechac na IP, wtedy bedziesz pewna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...