Skocz do zawartości
Forum

Maluszki na Luty 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Monka, tak, ale to dopiero po urodzeniu dziecka, a na okres ciazy tez sie chce jak najbardziej zabezpieczyc. Przeciez do porodu jeszcze sporo czasu, a ja chcialabym miec jakies pieniadze zwlaszcza, ze sam lekarz tyle kosztuje, w tym miesiacu na lekarza poszlo 340 zl, a to dopiero poczatek. Mam plan, by dostac ta zleceniowke na kolejne pol roku, pozniej l4 bede miec chociaz platne z zusu. Aaa jak mam l4 do porodu, to juz nie moga mnie zwolnic. Jak nie mam, to w kazdej chwili.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczynki za miłe słowa:)
Ja mam nastepna wizyte 31go lipca i od 1go sierpnia idę na chorobowe. :) pytałam dr o wyjazd powiedziała tylko pewnie, jedzcie odpocznijcie tylko czeste postoje robcie hehe

Co do owocow to ja jem wszystkie wlasnie przed chwilą wsunelam sliwki, czeresnie i nektarynki a jeszcze bym cos zjadla haha

Anutka podejrzewam z tym terminem ze tak wlasnie bedzie :) bo zadno z 3 nie wyszlo w ten dzien co trzeba hihi

Justi to idziemy rowno:) mnie tez niestety wzdecia męczą strasznie. Glowa na szczescie nie boli a mialam tez z nia przevoje przed ciaza od cisnienia.

http://www.suwaczek.pl/cache/41d3ad0dd5.png

Odnośnik do komentarza

Jestem po wizycie, wszystko jest ok. Młodzież ma 2.3cm i widziałam jak się rusza- cudowny widok. Widziałam buzke i zawiązki rąk i nóg.
Kolejna wizyta za 2 tyg (w 11 tyg) i będzie to usg prenatalne (tak szybko bo później lekarka jedzie na urlop ale jeśli nie będzie jeszcze dobrze widać to wyśle mnie do swojego znajomego na usg ciut później ) .
Do tego czasu muszę zrobić test pappa i wolne bhcg oraz- test obciążenia glukoza bo wyszła mi ciut podwyższona glukoza na czczo.
Woda z "cukrem pudrem" i 2 h siedzenia w przychodni. Love it ;)

Niuniaa, też za mną chodzą Jajka na miękko ale ze strachu nie jem.

Co do owoców to też jem wszystkie. Wsuwam jak najęta bo od tego mnie nigdy nie mdli. A czasem potrafi mnie zemdlic po suchej bułce;)

Waga -1kg

Odnośnik do komentarza

Amme super że z dzidzia wszystko ok. A jako cukier mialas? Ja w 11 pojde ma wizyte zwykla to pewnie zapisze mnie na prenatalne do siebie wtedy. A mowila ze powinno sie je zrobic miedzy11 a 13tc. Kurcze tak chodza za mna te jajka ze szok. Czytalam na jakims blogu ze jak swojskie jaja i wyparzone to nic nie powinno sie stac.
Wiola tez mam czasem takie klucia ale nawet nie wiazalam tego z wzdeciami myslalam ze to jakas kolka

http://www.suwaczek.pl/cache/41d3ad0dd5.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dajcie pomysły na obiady bo mi nic nie smakuje. Najchętniej poszłabym do maca albo zjadła pizze na telefon. Może mnie natchnienie na jakieś w miarę zdrowe obiady które bym zjadła z apetytem. Bo ostatnio to mam na coś smak ale zanim to ugotuje to już nie mogę na to patrzeć i ochota na jedzenie odchodzi..

Odnośnik do komentarza

Amme gratuluję.

U mnie też z jdalospisem ubogo, jak na coś popatrzę to odrazu mnie odrzuca. Warzywa słabo się przyjmują ale staram się zawsze coś zjeść. U mnie jutro spaghetti z kurczakiem i warzywami do tego sos pomidorowy na ostro. A pizza też będzie ale domowa. Mąż jest mistrzem w jej robieniu. Wiem że składniki zdrowe świeże będą tam w serku siedziały.

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta25

U mnie jest tak że mój partner mnie zatrudnia na cały etat. Także jak tylko mam gorsze dni to zostaje w domu i odpoczywam. Nie wiem jeszcze ile zamierzam pracować Ale coraz szybciej się męczę w ciągu dnia i muszę robić sobie drzemkę.
Co do klucia w brzuchu to przez dwa miesiące miałam tez delikatne i krótkotrwałe z lewej strony A teraz mam z prawej także. Bóle głowy dopiero teraz zaczynam mieć.Wzdęcia również mam ale chwile po zjedzeniu czegoś i zaraz mija. A jajek na miękko nie radzę jeść. Moja lekarka mnie uczulila by jeść tylko na twardo bo można nabawic sie salmonelli. I oczywiście nie jeść surowego mięsa. Wszystko tylko gotowane lub smażone. Tak samo z jogurtem i mlekiem. A planowany termin porodu mam na 7 Luty w 99.9 procentach :-)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Czy można dołączyć do Was? :)
Jestem w 8tc, termin na 25 lutego.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze mój aktualnie 8-latek będzie miał rodzeństwo ;)

Biorę Duphaston, bo miałam epizod z lekkim plamieniem, lekarz kazał też brać DHA Mama.

Z aptetytem średnio :/ w 7tc było tragicznie (leciałam tydzień na sucharach i wodzie) teraz jest lepiej ale też nie tak jak bym chciała ;)

A wiemy na razie tylko my - ja i mąż. Nawet synowi nie powiedzieliśmy jeszcze, bo nie było okazji, jest z dziadkami na wakacjach.
Trochę się boję jak zareaguje

Odnośnik do komentarza

Pyzarogata witaj :)
ja tez w 8 tygodniu jestem.

Nie martw sie synem. Moja coreczka zawsze mowila ze nie chce rodzeństwa a teraz to sama sie mnie pyta na co dzidzius ma ochote bo tak tlumaczylismy jej moje zachcianki ze bobasek ma na cos smaka ;) ciagle jak tylko jest okazja to glaszcze mnie po brzuszki mimo ze jest taki malutki. Bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta25

Pyzarogata witam wśród przyszłych mam i gratuluję.
Ja czekałam do 9 tygodnia żeby powiedzieć o dziecku. Chciałam nawet trochę później ale sie wydało. Pamiętam jak siostra zaszła w ciążę i pierwsze Poronina. Strasznie to przeżywała dlatego chciałam poczekać. Co do witamin to lekarz przepisał mi suplement diety dla kobiet w ciąży ,,oryginał natal,, ale to kupiłam w Niemczech. Jest to proszek do rozpuszczenia w wodzie oraz trzy tabletki. Taka dawkę biorę raz dziennie.

Odnośnik do komentarza

Ja na razie nie wiem kiedy powiemy ;) W sumie była już okazja bo w towarzystwie moich rodziców moja teściowa zaczęła podziwiać kolor moich włosów i powiedziała że ten kolor kojarzy jej się z moją ciąża bo byliśmy wtedy na weselu razem i mialam właśnie takie włosy jak teraz :D
Miałam ochotę powiedzieć "widać to mój ciążowy kolor" ;) ale powstrzymałam się ;)

Dziewczyny jakie sery można jeść w ciąży? Żółte, topione, mozarella, feta? Wiem że pleśniowe nie.
Bo mam taką ochotę na sery :D
Ktoś pisał o jogurtach i mleku - że niby nie można?? Bo nie zrozumialam...

Odnośnik do komentarza

Pyzarogata, można WSZYYYYSTKIEEE sery, nawet te plesniowe pod warunkiem że są z mleka PASTERYZOWANEGO (w sklepach rzadko spotyka się Nabial z niepasteryzowanego bo to najzwyczajniej ryzyko dla konsumenta). Także taki Camembert np Turka albo Gorgonzola jak najbardziej tylko czytać czy z pasteryzowanego mleka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...