Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
BeniaWAWA

Co sądzicie o klockach edukacyjnych?

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córeczka bardzo lubi układać puzzle. Kłopot w tym, że puzzle są małe no i często gdzieś się gubią - za ten fakt odpowiada też nasz pies, który roznosi je po całym mieszkaniu, no ale mniejsza z tym. Czy zamiast puzzli można stosować k. edukacyjne? bo ponoć też rozwijają kreatywność i wyobraźnię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ile lat ma córeczka? Przecież dla małych dzieci są puzzle zaledwie kilkuelementowe, trochę ciężko je zgubić :)

Klocki edukacyjne, takie kostki, są też super.

My korzystamy ze wszystkiego, co stymuluje mózg, wyobraźnię, edukuje przestrzennie. Mała układa puzzle (potrafi już bardziej skomplikowane, nie tylko 24 elementowe wielkie, ale tez ponad pięcdziesięcioelemntowe), układa drewniane puzzle, oraz duplo lego (mamy kilkanaście zestawów). Zaczynałyśmy od drewnianych prostych klocków, układanych jeden na drugiego, oraz z takich drewnianych makiet ze zwierzątkami, gdzie należy dopasować elementy. Jeszcze nie mamy 3 lat :) Dzieci mają chłonne umysły.

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem jak najbardziej za kupowaniem dzieciom klocków edukacyjnych. Ostatnia moja córeczka bardzo polubiła zabawę i naukę z klockami Morphun (kupiłam jej to w [wycięte]. Z mężem wybraliśmy dla niej zestaw matematyczny, żeby poszerzała swoje umiejętności w tym zakresie no i muszę powiedzieć, że rzeczywiście poprawiła swoje umiejętności w zakresie liczenia, odejmowania czy dodawania itp. I to wszystko w czasie zabawy, bo ona to w sumie traktuję jako zabawę, a nie jako naukę czy coś niemiłego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klocki edukacyjne to świetna zabawka dla młodszych dzieci. Moje dziecko bawiło się nimi na okrągło. Teraz, kiedy jest starsze, zaczęłam kupować gry edukacyjne. Świetnie się bawimy, grając w nie wieczorami;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klocki, puzzle i inne zabawki, które zachęcają dziecko do układania budowli pozwalają na rozwijanie umiejętności wyobraźni przestrzennej. Myślę, że to świetny sposób, aby swoje dziecko uczyć przydatnych umiejętności. Podobnie można poświęcić dzieciom czas na półkoloniach, które skoncentrowane są na rozwijaniu umiejętności kreatywnych i technicznych oraz zapewniają dobrą zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie na tak! Jak widzę jak niektórzy pasażerowie samolotów wciskają do luków bagażowych swoje walizeczki to mam ochotę im pożyczyć klocki edukacyjne swojego maluszka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...