Skocz do zawartości
Forum

Eozynofilia u dziecka


Gość Ewa39

Rekomendowane odpowiedzi

Od półtora roku 7,5 letnie dziecko ma eozynofile w granicach 9-12 % (bezwzględne liczby 0,560-0,7). W panelu pokarmowych tylko mleko klasa 1, w oddechowym tylko mniszek lekarskim klasa 2. Żadnych objawów skórnych, kaszlu, wysypek, astmy (na razie...). Kał trochę pobadany - ujemny, morfologia ok, crp ok, płytki ok.240. Skąd to może być? Co zbadac jeszcze i czy drążyć temat? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Nikt mi nie powiedział, że trzeba powtarzać panele, to wyjaśnia fakt dlaczego 2-3 lata temu mleko było ujemne a teraz jest dodatnie.

Panie Doktorze, czyli nawet klasa 1 może dawać te eozynofile podwyższone? Odnalazłam stary panel białek mleka dziecka: betalaktoglobulina 0,47 KUl (kl.1)
albumina surowicy wołowej 10 KUL (klasa 3). Reszta w normie.
Powtórzę białka mleka w przyszłym tygodniu.

Proszę napisać, czy te wyniki powodują, że mleko nie jest dla dziecka wskazane? (brak objawów klinicznych typu biegunki, wysypki itp)? A ta albumina - dziwna rzecz - na wołowinę alergii nie wykazano. I gdzie jeszcze ta albumina może być, bo klasa 3 to już chyba sporo? dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

jesteśmy już zapisane do pana na wizytę na 14 kwietnia. Mam jeszcze 3 pytania:
1) czy alergia na białko mleka (albuminę wołową w klasie 3 ) powoduje, że alergia na samo mleko jest tylko w klasie 1 z uwagi na stężenie tego białka w mleku?
2) czy alergia na tą albuminę wołową w klasie 3 może wystąpić niezależnie od braku alergii na wołowinę? Przecież jedno jest składnikiem drugiego, czy też chodzi o stężenie?
3) czy jeśli dziecko nie ma objawów ze strony przewodu pokarmowego (biegunek, wymiotów itp) ani skórnych, ewentualnie częsty katar, to czy uzasadnione jest odstawienie mleka przy tej eozynofilii?

Dziękuję i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...