Skocz do zawartości
Forum

Czy to alergia?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, proszę o pomoc. Mój synek 5,5 msc, ma plamy na ciele, za uszami, w zgięciach również, sa suche. Byliśmy u alergologa, stwierdził AZS, przepisał maść z hydrokortyzonem robiona w aptece, poza tym emolienty. Po maści plamy znikają pięknie, ale po kilku dniach wracają i mam wrażenie ze sa ostrzejsze. Jak długo mozna stosować maść( wiem ze ciągiem max 5 dni). Jaki jest kolejny krok w diagnostyce? Czy to na pewno AZS? Zrobic panel pediatryczny? Czy to coś da?

monthly_2017_03/czy-to-alergia_55383.jpg

monthly_2017_03/czy-to-alergia_55384.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ci09kukz8me3m.png

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze ze pierwsze objawy zauważyłam już jak synek miał 5-6 tygodni, były to bardzo suche zmieniające sie w rany zmiany za uszami, szorstkie policzki. Z czasem pojawiały sie zmiany na całym ciele, ale nie zauważyłam żeby synek sie drapał, wydaje mi sie ze nie swędzą go te zmiany. Spi co prawda z wieloma pobudkami w nocy, ale wydaje mi sie ze to z potrzeby bliskości, spi tak od urodzenia. Byłam już na diecie eliminacyjnej bmk, (pediatra sugerował alergie na bmk), ale żadnej poprawy nie zauważyłam. Syn karmiony tylko piersią.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ci09kukz8me3m.png

Odnośnik do komentarza

ige swoiste panel wziewny i pokarmowy każdy po 20 alergenów ige calkowite z krwi.

trzeba przepisać leki niesterydowe np elidel krem do.stosowania co 2 dni punktów 1 x na zmiany można. kilka miesięcy

lipicar ap plus balsam na zmiany codziennie 6 x dziennie

wtedy nie trzeba sterydów

no i Lek p histaminowy np zyrtec 2 x 5.kropli.

prześlijcie wyniki jak zrobicie.pozdrawiam tomasz grzelewski alergolog pediatra

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...