Skocz do zawartości
Forum

Ciąża w wieku 17 lat


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kika.vtf

Od 15 roku zycia chodzilam sama do ginekologa. A dokladniej to tak do 16 roku zycia trzeba isc z opiekunem ale po 16 mozna isc normalnie samemu. Na 1 wizyte jak poszlam nie mialam nawet 15 lat I powiedzialam ze nie Zycze sobie swojej matki I tyle. Lekarz to uszanowal. Czekala przed wejsciem. A potem juz tam sama chodzilam. Moze probowac isc sama a jak nie poskutkuje to niech idzie z kolezanka starsza I juz. Ma juz 17 lat a nie 15 wiec powinien ja zwykly lekarz na NFZ przyjac tym bardziej w ciazy. A jak bedzie problem to zostaje prywatnie. Ale naprawde nie powinno byc problemu zadnego. Niech idzie przed 10tys ciazy bo nie dostanie becikowego nawet. A teraz przyda wam sie kazdy gross.

Odnośnik do komentarza
Gość kika.vtf

nie mówimy tutaj o dziewczynce która ma 12 lat i zabadanie jej mosi się odbyc przy opiekunie bo lekarza o skarza o pedofilnie tylko o 17 letniej dziewczynie która niebawem będzie pelnoletnia , od 16 roku może ja normalnie lekarz zbadac bez obecności opiekuna, fakt w przypadku ciąży powinien on poinformować opiekuna, natomiast w przypadku zwykłego badania nie musi, nawet jeśli udzieli informacji na temat ciąży to co komu do tego?

Odnośnik do komentarza
Gość kika.vtf

ponadto zaraz po 18 lekarz wręcz nie ma prawa udzielić rodzicowi jakich kolwiek informacji, obowiazuje go tajemnica lekarska, tak jak księdza tajemnica spowiedzi z tym ze ksiądz chcby miała 10lat nie ma prawa nic rodzica poiwiedziec, tak samo np. w szkole prawnie po 18 roku zycia nie maja prawa do udzielania informacji na temat ucznia, uczen sam może przyjść na wywiadowke, oczywiście żadna szkola się nie stosuje i wydzwaniają do rodzicow az się jej nie skoczy chcby się miało 22lata , ale prawnie dzienniki itp. sa dokumentami i nie wolno zadnych informacji udzielac

Odnośnik do komentarza
Gość kika.vtf

mysle ze w tym wypadku kluczowe jest to czy Twoja dziewczyna ledwo co skonczyla 17 lat czy tez już prawie ma 18 np. 17 i 7 miesięcy,
zawsze możecie sprobowac isc na nfz jak was nie przyjmą to spróbujcie prywatnie,
MMag czasem nie chodzi o to ze ktoś rodzica nie chce powiedzieć o ciąży, czy cos w tym stylu a wręcz czasem jest problem ze rodzic nie chce isc z nami
może maja taka sytuacje ze rodzice dziewczyny to jacys menele chleja w domu a nia siew nie interesują nie znamy jej sytuacji dla czego chce isc sama
czasem rodzice zmuszają do nielegalnej aborcji i wręcz zabraniają isc do ginekologa by nikt o ciąży nie wiedział
przypadkow jest wiele i każdy jest idywidualny,
a ciezarna ma obowiązek isc do lekarza zalozyc karte ciąży i regularnie się badac to tez jest w konwencji praw dziecka. lekarz w tym przypadku ma obowiązek ja przyjąć i nie ma takiej opcji ze jej odmowi badania bo nie przyszla z mama, bo tutaj ważne jest już zycie jeszcze nie narodzonego dziecka

Odnośnik do komentarza
Gość Kika.vtf

Podalam tylko przyklady. A to ze moze isc do lekarza wiem z wlasnego doswiadczenia bo sama chodzilam do lekarza jak rowniez moje kolezanki bez rodzicow czy ich zgody. Od 16 roku zycia mozna uprawiac sex i nie grozi za to zadna kara wiec skoro 60 letni dziadek moze uprawiac sex z 16 latka I nic mu za to nie grozi skoro ona tego chce to czemu lekarz nie mogl by jej zbadac? Zwyczajnie sama chodzilam do lekarza nie raz sie rejestrowalam sama. Nawet spytalam kolezanki z ciekawosci czy ona chodzila z mama. Bo wiem ze dosc czesto bywala w okresie szkolnym u lekarza ze wzgledu na problemy hormonalne i rowniez chodzila do lekarza sama bez zadnej zgody. A chodzila do innego niz ja. Nigdy sie nawet mnie nie spytali o jakas zgode mojego rodzica na badanie. Zreszta mielismy nawet w klasie dziewczyne ktora zaszla w wieku 17 lat i jakos do 5 miesiaca ukrywala ciaze przed swoja mama. A do lekarza normalnie chodzila na usg itp. Jej matke dopiero nauczycielka poinformowala i to dlatego ze ludzie gadali o tym a nauczyciele uslyszeli na korytarzu. Wiec jestem zwyczajnie tym zdziwiona ze 17 latka nie moze isc do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość Kika.vtf

Stwierdzam tylko fakt iz prawo moze i mowi ze powinien byc rodzic co nie oznacza ze w rzeczywistosci musi i zawsze moze isc i sie przekonac. To ze prawo czegos zabrania nie oznacza ze ludzie sie do tego stosuja. A co w przypadku gdy rodzic zgody nie wyrazi? To ciezarna nastolatka przez cala ciaze nie pojdzie do lekarza i nikt jej nie zbada? A rodzic bedzie jak ? Skoro rodzice nie wyrazili zgody? Wszystko da sie obejsc. 17 letnia osoba odpowiada juz sama za siebie. Rodzice maja jej zapewnic dom I wyzywienie oraz edukacje ale w swietle prawa opowiada juz za wszystko jako osoba pelnoletnia.

Odnośnik do komentarza
Gość kika.vtf

no coz na internecie na wp jasno pisze ze ta zgoda jest potrzebna i nie twoerdze tez ze pani tracji nie ma ale mimo wszystko sprobowac dziewcxzyna isc może ponieważ tak jak mowie wieli dzieczyn chodzilo i nadal chodzi do ginekologa bez zadnych zgod opiekunow

Odnośnik do komentarza
Gość kika.vtf

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/pierwsza-wizyta-u-ginekologa_36488.html
tutaj jest to elegancko opisane ze lekarz może ja zbadac na podstawie domniemanej zgody , sa lekarze ktozy z tego kozystaja zwykle Ci prywatni , wcale nie musi przyjść z mama, wystarczy ze powie ze mama się zgadza i tyle, ponadto nie może o niczym informować rodzicow jedynie policje w razie gdyby była malotnia a ze ma 17 lat to nikogo lekarz powiadamiać nie musi

Odnośnik do komentarza
Gość tiruriru

Generalnie jest tak, ze lekarz ma, i w zasadzie nie powinien przyjąć osoby niepełnoletniej bez zgody czy obecności opiekuna prawnego, bo osoba niepełnoletnia za siebie jeszcze nie odpowiada. Poza tym, tak, uprawianie seksu z 16 latka nie jest nielegalne, ale jak masz 16lat i zgodę rodziców, a można i do sadu iść po zgodę. Wtedy można wszystko. Natomiast jeśli ktos współżyje z osobą poniżej 18r z samemu mając więcej niż 18lat, wtedy to NADAL jest pedofilia. I radze zaznajomić się z prawami dziecka i rodzinnymi, bo to co jest napisane w Wikipedii, albo koleżanki mówią, bo słyszały nie musi być prawdą. P.s. Rodziłam mając 17lat, dacie rade, powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość Młoda90

Kika Ty znowu swoje mądrości
Tylko że dziewczyny z czekających na 2 kreseczki Cie wygoniły to teraz szukasz zamętu gdzie indziej. Masakra. Czasem nawet pod wieloma nikami ... daj sobie siana.
Ja np jak za szłam w ciążę to miałam 17 lat i sama chodziłam do ginekologa i jak rodzilam to nie miałam ukończone 18 ;)
Dałam rade. Owszem rodzice mi pomagali wychować bo jeszcze musiałam szkole ukończyć. Teraz jestem w 3 ciąży :)

Odnośnik do komentarza
Gość kika.vtf

z tego co widze to Ciebie tez wygonia, może i nawet mysla ze Ty to ja, ostatnio widze ze caly czas mysla ze kto kolwiek kto by uwazal inaczej niż one bądź je skrytykowal to ze to jest ja, wsumie to zabawne trochę, ja jestem zwyczajnie szczera, a tutaj pisze z własnego doświadczenia ze sama do ginekologa chodziłam wiec dlaczego ktoś by nie mogl chodzic inny?
to ze się nie udzielam tam bo niby po co skoro jestem w ciąży a to forum dla oczekujących, zresztą nawet nie starających się kobiet, bo tzw stare starczaki sa zwyczajnie chyba bezpłodne i tworza wzajemny krag zainteresowania, wiele się przewinelo i odeszlo bo zaszly a one tam tkwia , i sa już na tyle zrzyte ze powinny się przenieść gdzie indziej, np. forum dla niemogących mieć dzieci ale robiących sobie i tak nadzieje i zatruwanie zycia wszystkim ktozy je mieć moga

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...