Skocz do zawartości
Forum

gorączka przy ząbkowaniu


Gość luizka2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Moje dziecko przechodzi właśnie ząbkowanie, jest marudne i ma gorączkę. Chciałabym się zapytać, jaka gorączka przy ząbkowaniu jest normalna? Czy 37,7 to już wysoka gorączka? Podawać dziecku środki przeciwgorączkowe? Czytałam gdzieś, że to normalna temperatura u dziecka.

Odnośnik do komentarza

mam problem, synowi zaczelo się ząbkowanie na dobre, zele nie pomaga ani krople, cale dzisla supchniete, nie mam sil patrzeć jak się zwija z bolu, a w ulotce pisze ze trzeba robic przerwę w podawaniu srodka przeciwbólowego, i pytanie czy mogę podawac na zmane paracetamol z ibufenem? tzn 3 dni paracetamol 3 dni ibufen i na zmiane dopóki nie ustapi najgorszy okres, oczywiście nie daje gdy nie boli, albo dawac raz paracetamol raz ibufen .
raczej w dzień staramy się nic nie dawac tylko w ostateczności, ale na noc bol zabkow mu się nasila i nie ma opcji by mu nie dac czopka lub ibufenu , jeden zwykle do rana wystarcza, ten 125mg lub ibufen 1,25ml
syn ma 7 miesięcy, wazy prawie 10kg

Odnośnik do komentarza

czy w przypadku gdy daje dziecku czopka lub syrop raz dziennie, lub czasem 2 razy dziennie to musze robic przerwę
dobowej dawki nie przekraczamy, poki co od wczoraj od 18 nie dostal jeszcze zadnego srodka przeciwbólowego. po południu wystarczyl zel i gryzak, ale bywaja takie dni ze caly tydzień się meczymy i musimy dawac jakies srodki przeciwbólowe i nawet goraczki dostaje od ząbkowania, a ostatnio bol zabkow wystepuje coraz częściej i widać ze jest coraz mocniejszy , zaczelo się już jak miał 2 miesiące ale wtedy wystarczyl zel, potem bolało go raz na jakiś czas , a od jakiś 2 tygodni boli go caly czas praktycznie

Odnośnik do komentarza
Gość Kikimiki

Tak stosujemy ale sprawdzaja sie tylko za dnia i nie zawsze. Na noc jednak dziecko potrzebuje srodka przeciw bolowego I z tad moje pytanie. O ich stosowanie. Czy potrzebna jest przerwa. Czy mozna na zmiane itp. Dzis dziecko nie dostalo czopka anI syropu. Spi spokojnie. Zjadlo ladnie na wieczor. Ale czasem musimy dawac kilka dni z rzedu. I z tad moje pytanie o bezpieczenstwo I dawkowanie

Odnośnik do komentarza
Gość kikimiki

czyli jeśli jest konieczne podawanie tydzień czasu paracetamolu i możliwe ze dluzej, to można nie robic przerwy? chodzi mi o przerwę kilku dniowa w podawaniu?
ponieważ można go stosować max 5 dni a potem musi być przerwa z tad pytanie o ibufen zamiast paracetamolu,
również pomaga na zabki nawet bardziej tylko jest mniej wskazany dla dzieci

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...