Skocz do zawartości
Forum

Alergia na siersc psa


Gość Kilai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy konieczna jest wizyta w szpitalu i podanie lekrastw przy alergi na psa u niemowlaka? Sytuacja wyglada tak ze w sobote bylismy u znajomych posiadajacych psa. Syn nie mial z nim bezposredniego kontaktu ale z wlascicielka tak. Byl caly dzien wczoraj nie spokojny. A dzis rano zauwazylam czerwone plamy na calym ciele. Czy mozliwe jest zle od soboty dopiero dzis rano pojawily sie zmiany skorne? Wczoraj dziecko tez bylo nie spokojne caly dzien plakalo nie wiedzielismy czemu bo dostal syn czopka bo myslelismy ze znow zęby ale nie pomogl. Dopiero po kapieli troche sie uspokoil wczoraj. W sobote nie byl kapany. Nie podejzewalalismy alergi.

Odnośnik do komentarza

Nie akurat na siersc nie jestesmy uczuleni. Ale syn siostry meza jest uczulony na siersc zwierzat a tak samo nikt z rodzicow nie jest uczulony jak i z rodziny. Wiec podejzewam ze od tego ma plamy czerwone na ciele. Nic nowego nie ma w diecie. Syn ma 6 miesiecy. Prawie juz 7. Tzn 29tygodni. Wysypka wystapila dzis rano. Nie posiadam zadnych lekow na wysypke. Smarowalam olejem kokosowym cale cialo I w miejcach gdzie sa plamy uzylam bepanthen. Jest poprawa ale wysypka Nadal jest glownie pozostala na plecach I policzkach. Nie mam nic innego po za jeszcze mascia A+D I sudocremem. Mieszkam za granica I tu praktycznie wszystko jest na recepte. I wielu rzeczy nie ma. Jak np bepanthen sensitive na atopowe zapalenie skory jest tylko zwykly bepanthen salve. Ciezko cokolwiek dostac. Na testy trzeba miec skierowanie od pediatry. Oczywiscie sproboje dodac zdjecia plam.

Odnośnik do komentarza

Kataru jako tako nie bylo. Ani swiszczacego oddechu. Syn czesto od urodzenia tak ma ze budzi sie rano z zatkanym nosem. Zawsze na wieczor rowniez musze mu odsysac gruszka I sola fizjologiczna wydzieline z nosa. Kaszlu tez nie bylo choc tez zdarza sie dziecku zakaszlec. Czasem zaksztusic nawet slina. Wiec jednorazowe kaszlniecie chyba nie ma zwiazku.

Odnośnik do komentarza

Witam. Przeslalam panu zdjecia po przez poratal Facebook. Mam nadzieje ze w wolnej chwili je pan obejzy. I oceni czy konieczna jest wizyta u jakiegos specjalisty I kuracja antybiotykami. Na pogotowiu niestety nic mi nie powiedziano po za tym ze to alergia co juz sama wiem. Wizyte mamy u pediatry dopiero w marcu. Ktory moze mi wypisac skierowanie na badania do alergologa . Oczywiscie moge przyspieszyc wizyte u alergologa ale odplatnie. Dlatego chce wiedziec czy jest to konieczne. I moze jest na to jakis lek bez recepty. Wielu lekarstw nie ma ani masci ale Znajac ich nazwy moze beda w aptece.

Odnośnik do komentarza

Umylam syna dzis w maganianie potasu moze cos to pomoze. Na tradzik niemowlecy kiedys pomoglo. Tak uznal lekarz ze to tradzik wtedy byl I ze samo zejdzie. Po kapieli w maganianie potasu I smarowaniu sudocremem zeszlo w 4 dni. I nasmarowalam olejem kokosowym. Na ciemieniuche mi pomogl gdzie oliwki tylko pogarszaly sprawe od tamtej pory go stosujemy. Mysli pan ze pomoze rowniez teraz ?

Odnośnik do komentarza

proszę przesłać zdjęcia tutaj lub na mój e-mail tomaszgrzelew@wp.pl.

niestety Facebook jest beznadziejny nie przeszły zdjęcia i niestety jest niebezpieczny.

może tak - proszę umówić konsultacje w firmie medica Assistance- telekonsultacje że mną przez kamerę. tak bedzie najrozsadniej. jutro lub w ciągu najbliższych dni. trzeba pogadać bo to co się dzieje może być niebezpieczne .

Odnośnik do komentarza

Witam. Zdjecia zostaly przeslane na email. Mial juz takie plamy kiedys. Po z jedzeniu deserku truskawkowego z hipp. Dostal przez przypadek maz kupil zamiast jablka. I tez mial takie 3 tyg po urodzeniu. Wtedu karmilam piersia I tez zjadlam truskawki z tad mi wiadomo ze to byly napewno truskawki ale wtedy tez mial zielona kupke. Po deserku wrecz twarda. Nasowa mi sie mysl ze moze po zoltku jaja bo jadl wtedy tez zupke z zoltkiem ale dostal juz wczesniej je 2 razy I nic po nim nie bylo. Kilka dni wczesniej jadl tez zupke ze szpinakiem I dostal alergi rowniez w tej postaci ale tez mial zielona kupke. A tym razem jest tylko wysypka i wiecej niz zwykle. Kupka normalna. Dziecko spi spokojnie bawi sie w dzien normalnie . Nie ma typowo alergi ma siersc ale moze jest to od psiego moczu. Przebieralam syna na lozku. A widzialam ze ten pies ich wszedzie lazi a na wyjscie nasze nawet sie podsikal na kanape na ktorej syn siedzial. Kto wie ile razy wczesniej to zrobil. Kolezanka tylko starla papierkiem ten mocz. Z tad moj pomysl ze to od psa. Jest alergia. Synkowi tez na ta kanape spadal smoczek. Mial misia ktory tez tam lezal. Syn go bral do buzi. Ewentualnie jeszcze moze od lizaka pomaranczowego ktorego maz dal synowi sprobowac ale tez juz kiedys dostal i nie mial po tym alergi zadnej. Zreszta lizak to Sam cukier raczej nie uczulil tak bardzo.

Odnośnik do komentarza

to chyba jednak nie od psa, lub od psa i teraz od czegos jeszcze, z buzki zeszlo ale na nozkach i raczkach ma jakby więcej, dziś już nic nie poradzę, bo już mu dalam zupke marchewkowa, już sama nie wiem od czego, może nawet od zelu na dziasla, albo od chrupka kukurydzianego się pogorszylo, jest wesoły nie swędzi go, a może od okrucha chleba który wczoraj gryzl, już byliśmy u pediatry , udało się umowic wizyte wcześniej, poki co nadal mam smarować tylko olejem kokosowym tylko częściej, syn na wiele kremow i masci oraz oliwek jest uczulony wiec dokonca nie wiadomo co można stosować, poki co zakaz dawania czego kolwiek oprócz mleka, bo dalej mi wciskają ze to skaza bialkowa, wiec jak się nie polepszy to specjalne mleko będzie trzeba kupic, a wizyta u alergologa na badania za miesiąc, do tego czasu mamy nic nie dawac, nigdzie nie chodzic gdzie sa zwierzęta, dalej prac i kapac dziecko w hipoalergicznych srodkach, jak również swoje rzeczy
i oby się polepszylo
lekarz uznal ze alergia ale bez testow nikt nie wywrozy na co dokładnie
syn jest w trakcie rozszerzania diety wiec może to być wszystko
jako alergolog tez pan uważa ze to typowa alergia?

Odnośnik do komentarza

zależałoby mi na tym aby dziecko miało wykonane badania - ige swoiste panel pokarmowy i ige swoiste panel wziewny.

jak nie zrobimy- będzie pani podejrzewać wiele pokarmów i alergenów o alergię. A tak- dowiemy się i to szybko co robić.

Proszę przyleciec zrobimy badania i będziemy mieli w tydzień wyniki.

zmiany na zdjęciach nie są duże.
Ale Pani dba o to żeby nie były.

Myślę że wizyta u pediatry okresowo jest konieczna żeby opowiedzieć pokazac co się dzieje, reagować.

Odnośnik do komentarza

dziekuje bardzo za porade, będę brala pod uwagę jakie badania mam zrobić u alergologa, niestety syn nie ma jeszcze wyrobionego paszportu wiec szybciej zrobie te badaniu tutaj niż dostane paszport, poki co będę się stosować do zaleceń pediatry , czy według pana sa dobre? żeby nic nie stosować ? tylko olej kokosowy? pediatra boi się pogorszenia od jakiś masci przez to ze wiemy ze syn jest uczuoly na wiele kremow dla niemowląt i oliwek, tak samo jak ja z mezem możemy uzywac tylko tych z firmy nivea i tez nie wszystkich inaczej mamy wysypke

Odnośnik do komentarza

na stronie internetowej apteki nie ma takich kosmetykow ale może je znajde na polce , a czy jest cos z firmy WELENDA bo taka firme znalazłam z maściami bez recepty, mamy z tej firmy zel na dziasla, bardzo dobry, zdaje sobie sprawę z tego ze musze to czyms smarować i czyms tez nawilzac skore dziecko tylko ie bardzo mam czym i nawet nie wiem czym mogę, na praktycznie wszystko jest uczulony, wszystkie znane marki tutaj dostępne, po za produktami nivea które kupuje specjalnie w polskim sklepie ponieważ Islandczycy maja produkty nivea dla dorosłych ale dla dzieci już nie, stosujemy z tej firmy wszystko po za oliwka, tylko ta do wody do kapieli, zwyklej już nie ponieważ oliwki wysuszają skore nawet ta z nivea, i ochrona jest ale w tym momencie potrzebne lekarstwo jakies

Odnośnik do komentarza

Jest to jakies wyjscie. Choc boje sie ze celnicy ich nie puszcza. Potafia zabrac nawet gripex. To rygortstyczny kraj pod tym wzgledem. Alergia poki co zeszla. Syn nie je narazie nic po za mlekiem. Choc wczoraj po kapieli zauwazylam ze plamki sa bardziej czerwone niz byly przed. Przed kapiela byly juz blado rozowe. Dzis rano znow sa blado rozowa wiec schodzi. W zasadzie tylko plecki zostaly. Co prawda wiadome jest ze jestesmy uczuleni na wode. Ale synowi ja gotuje w garku tzn zimna. Cieplej nir uzywam. Ale zawsze zimna juz dolewam z kranu. Byc moze bede musiala calkowicie wode gotowac. Lub tez emolienty do kapieli zmienic lub odzucic. Moze tez plyn do mycia zmienic. Narazie sproboje z woda. A co mysli pan o firmie ziaja? Sa Produkty z tej firmy dla dzieci w polskim sklepie. Sama Stosuje np plyn do higieny intymnej bo na kazdy inny jestem uczulona. Mozna probowac?

Odnośnik do komentarza

a i syn nie ma jeszcze numeru pesel wiec chyba wypisanie recepty jest nie możliwe, chyba ze dla mnie,
dziś wpadłam na to ze rumianek i nadmaganian potasu przesusza skore wiec w przypadku trądziku i potowek się sprawdzilo a teraz chyba to to pogorszylo sprawę, dziś wykapie syna w krochmalu on podobno ma właściwości nawilzajace, a jutro poszukam siemienia lnianego do kapieli zamiast rumianku w sklepie z ziolami

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...