Skocz do zawartości
Forum

zatwardzenie od miesiąca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mój maluszek ma 5,5 miesiąca od miesiąca borykamy się z zatwardzeniem(odkąd rozszerzam mu dietę) mały niby robi kupki codziennie ale jest to malutkie bobki i to jakoś 2-3 razy dziennie, nie widzę aby go bolał brzuszek nie płacze przy robieniu tego "bobka" ale musi się wysilić, byliśmy u pediatry i Pani powiedziała że brzuszek jest miękki i nie widzi tu problemu ale mnie jednak ta kupka niepokoi. Podawałam mu syrop na zatwardzenie dla niemowląt Lactulosum HASCO nic nie pomagał kupka dalej taka sama podaje jabłuszko, ciepłą wodę, rumianek nic go nie rusza.karmie go mlekiem modyfikowanym 4 razy dziennie po 150 ml na noc 150 ml plus kleik kukurydziany i na obiad zupka którą robię sama marchewka, ziemniak brokuł,korzeń pietruszki, trochę masełka wszystko zblendowane. Je 5 posiłków co 4 godziny. Czy ja mam się martwić tą kupką? Wcześnie nie mieliśmy takich problemów jak mały był tylko na mleczku. W dzień jest pogodny nie płacze, w nocy śpi przesypia całe noce budzi się około 6.

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani

Na jakim mleku jest dziecko jaka jest jego nazwa? I przede wszystkim ile dziennie pije innych płynów oprócz mleka?

Należy to sprawdzić. Jeśli waży np 8 kg powinien wypijac 800 ml dziennie ale widzę że raczej tak jest.

Z opisu widzę że stolce są ok zważywszy że dieta dziecka jest prawidłowo rozszerzona.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...