Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość minimax

Jak wybrać przedszkole?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość minimax

Drogie mamy- staję przed tym trudnym wyborem jak wybrać odpowiednie przedszkole dla naszej pociechy? Widziałam wątek "publiczne czy prywatne" ale chodzi mi też o to na co głównie zwracać uwagę a co można bardziej zbagatelizować żeby nie wpaść w paranoję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak u Ciebie, ale u nas jest tak mało miejsc w przedszkolach (chodzi mi o samorządowe), że nie patrzy się, które by tu przedszkole wybrać, tylko na to, by się w ogóle dostało.
Moich starszych synów zapisywałam do przedszkola na naszym osiedlu, nie wyobrażałam sobie, by gdzieś indziej ich zapisywać, bo bliska odległość miała dla mnie znaczenie. Chyba że miałoby jakieś straszne opinie, to wtedy bym je odpuściła. Cieszyłam się, że się dostali :). A w tym roku jest tak mało miejsc (w związku z reformą, bo znów 6 latki zostają w przedszkolach), że np. w tym naszym przedszkolu nie dostał się żaden 3 latek.
Tak więc w przedszkolach można przebierać, ale tylko w tych prywatnych ;)
A mając wybór, to zwróciłabym uwagę na to w jakich godzinach czynne jest przedszkole, czy jest catering czy własna kuchnia, czy dzieci są podzielone wiekowo na grupy, czy codziennie wychodzą na spacery, czy mają własny ogród z placem zabaw, czy i jakie są zajęcia dodatkowe, czy jest logopeda, czy pilnują, by dzieci chore nie wchodziły na salę i były odsyłane do domu, czy rodzice chodzących dzieci są zadowoleni z przedszkola.
To tyle co z takich ważnych rzeczy byłoby dla mnie istotne przy wyborze przedszkola.

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mamaeli

ja w tym temacie byłam dość upierdliwa nie ukrywam i interesowało mnie chyba wszystko, głównie zwracałam jednak uwagę na oferowane zajęcia i przedszkole wydarzenia, prowadzoną kuchnię, a także przygotowanie Pań przedszkolanek (na co o zgrozo kazałam sobie pokazywać dokumenty-chyba jednak przegięłam:)) ostatecznie postawiłam na [reklama usunięta] i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze można dowiedzieć się od sąsiadów jakie opinie ma dane przedszkole. Opinie innych rodziców są najważniejsze, bo przecież oni wiedzą co dla dziecka jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agata76

Szukając odpowiedniego przedszkola dla mojego Kacperka chciałam, żeby chodził do miejsca, które zapewni mu jak najlepsze warunki dalszego rozwoju. Po rozmowie z koleżankami z pracy dowiedziałam się o świetnym miejscu, całkiem blisko naszego mieszkania w Katowicach. Na początku wahałam się czy rzeczywiście powinnam się zdecydować na przedszkole niepubliczne, jednak kiedy tam pojechałam razem z synkiem, juz wiedziałam, że będzie się tam świetnie czuł. Miłe panie, wesołe dzieci i piękny przestronny ogród. Jeżeli ktoś na forum szuka odpowiedniego miejsca dla dzieci w Katowicach to koniecznie sprawdźcie oferte przedszkola [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,
Na Pani miejscu najpierw sprawdziła czy przedszkole figuruje w spisie przedszkoli jeżeli jest oznacza to, że zatwierdzone przez wszystkie instytucje (np sanepid, straż pożarna). Czy przedszkole posiada własne podwórko? Jedzenie jest z własnej kuchni czy z dostawy? Porozmawiać z dyrektorką na temat ilości dzieci w grupie i ile jest opiekunów na grupę. Jakie są zajęcia? Jaki jest kierunek przedszkola (np: przedszkole muzyczne, plastyczne). Czy są zajęcia dodatkowe? I jeśli jest to przedszkole prywatne to jakie są opłaty. Jeżeli będzie Pani szukała według tych pytań szybko znajdzie przedszkole.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wybrałam prywatne przedszkole i był to strzał w dziesiątkę. Antoś jest bardzo zadowolony, warunki na najwyższym poziomie a kadra bardzo pomocna i kulturalna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość peters

Szukam prywatnego przedszkole w Częstochowie - od września.

Polecicie coś sprawdzonego? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość tadera

Ale obojętnie jaka dzielnica? Czy tylko konkretne okolice? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...