Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ona85

Badanie ginekologiczne w ciąży

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ona85

Witam, jestem w 15 tygodniu ciąży. Ostatni raz byłam badana ginekologicznie w 6 tygodniu. Miesiączka 29.10.2015, cytologia z września 2015. Trochę się martwię, czy to tak powinna wyglądać wizyta? 5 min żeby obejrzeć wyniki morfologii i moczu i wystawienie nowego skierowania na badania. Czy badanie ginekologiczne powinno być na każdej wizycie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj,
każde badanie powinno być poprzedzone wywiadem (rozmową z pacjetnką) analizą i kolejnymi (jeśli taka jest potrzeba) badaniami.
Ja osobiście jeśli bym była tak potraktowania przez lekarza natychmiast bym go zmieniła. Gdy byłam w ciąży raz zmieniałam lekarza było to jakoś w trzecim miesiącu ciąży. Zaczełam chodzić do innego i nie żałuję swojej decyzji. Lekarz powienien rozmawiać z pacjentem, wyjaśniać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Daj znać jaką decyzję podjęłaś

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłam u trzech lekarzy w luxmedzie i każda wizyta wyglądała tak samo. Kolejna będzie już prywatnie. Takie traktowanie nie jest na moje nerwy. To moja pierwsza ciąża i ciągle jestem niespokojna, czy wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 5tc chodzę na NFZ. Na początku z powodu wcześniejszych poronień wizyty co 2tyg. Na każdej wizycie usg i badanie na fotelu. Badania laboratoryjne co drugą wizytę. Teraz chodzę co 3tyg. Tez za każdym razem badanie i usg.
W pierwszej ciąży w miarę bezproblemowej lekarz usg nie miał a badanie na fotelu co drugą wizytę czyli co ok 6 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam badanie ginekologiczne na każdej wizycie, czyli raz w miesiącu. Każdorazowo jest też robione usg, nie jakieś mega dokładne, ale żeby sprawdzić serduszko malucha i czy się dobrze rozwija.

http://www.suwaczki.com/tickers/atdci09kx3yel0w0.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam badanie na fotelu 3 tygodnie temu, w międzyczasie była jedna wizyta, ale tylko usg (genetyczne). Kolejne badanie za 3.5 tygodnia. Niepokoję się, czy to nie za długo, szczególnie, że mam trochę niepokojących objawów. Zastanawiam się nad spotkaniem z jakimś innym lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość amońka em.

Byłam wczoraj u lekarza, było to moje drugie usg, ale mega dokładne bo u mojej lekarki pojawił się ku mojej uciesze nowy sprzęt ale na prawdę różnica jest kolosalna. Wcześniejsze usg było takie, że nawet zdjęć nie drukowało :( A tutaj nawet przez aplikację w telefonie mogę wszystko widzieć. O tym też pierwszy raz się dowiedziałam. Na prawdę fajna sprawa takie usg. Szkoda, że nie wszyscy lekarze takie mają :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

~amońka em.
Byłam wczoraj u lekarza, było to moje drugie usg, ale mega dokładne bo u mojej lekarki pojawił się ku mojej uciesze nowy sprzęt ale na prawdę różnica jest kolosalna. Wcześniejsze usg było takie, że nawet zdjęć nie drukowało :( A tutaj nawet przez aplikację w telefonie mogę wszystko widzieć. O tym też pierwszy raz się dowiedziałam. Na prawdę fajna sprawa takie usg. Szkoda, że nie wszyscy lekarze takie mają :(

Badania w ciąży trzeba robić. :) Warto polegać na lekarzu i mu zaufać. To co nam zleci - po prostu wykonać. Dla bezpieczeństwa maluszka. Dobrze poczytać o nowych badaniach i o tym, co można zrobić dodatkowo płacąc np na [reklama usunięta]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...