Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

agitsguciop wszystkiego najlepszego Kochana. Życzę Ci aby od teraz wszystkie chwile w Twoim życiu były tylko radosne :-*.
Velveti moja siostra miała usuwaną nadżerkę i wszystkie trzy porody były błyskawiczne. Nie miała żadnych problemów z rozwarciem i urodzeniem.
Pauka trzymaj się tam dzielnie w szpitalu. Szybkiego powrotu do zdrówka :-*
WawAnia jak noc minęła? Zostałyśmy ciociami czy Maleństwo postanowiło poczekać? :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

WawAnia no czekamy na wiadomosc od Ciebie, bo jak wczoraj przeczytalam Twoj post to az sie z lozka podnioslam :D
Agitsguciop no szkoda ze daleko mieszkamy od siebie, napewno bysmy sie zeszly wszystkie na ciacho ;)
Wszystkiego Najlepszego!
Swoja droga silna babka mi sie wydajesz!
Pauka smutno ze jestes w szpitalu, mam nadzieje ze Twoj zajmuje sie Toba teraz. I ze wszystkie badania beda ok i bedziesz mogla wrocic do domku.
Ja spalam srednio bo nos mi sie zatkal..
Pije kawke i lece sciagnac hybrydke i pomalowac przynajmniej stopki moze, rece beda czyste to wystarczy chyba :)
Zobaczcie co zadobyłam, szok normalnie :D:D:D

monthly_2016_09/pazdziernikowe-mamusie-2016_50958.jpg

Odnośnik do komentarza

agitsguciop ciacho zjemy telepatycznie:) Wszystkiego najlepszego!
WawAnia albo odsypia ciężką stresującą noc albo urodziła.a my tu czekamy z niecierpliwościa na informacje......jakie emocje...
co do majtek tez teraz sprawdziłam-mam L siateczkowe z akuku (wczesniej nosiłam M/L),założyłam zaraz po kupieniu zeby sprawdzic czy sa ok i były ale to było dawno.a wczoraj mi teściowa powiedziała, że "mi sie dupa rozlazła"(szczerość wobec ciężarnej rozwalająca!a wcale mi tak dużo nie przybyło) więc wolalam znowu przymierzyć, ale jest ok bo się sporo rozciągają,także polecam te siateczkowe.ja mam 6 szt.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqgg368jcku.png

Odnośnik do komentarza

WawAnia powodzenia jesli to juz.
agitsguciop straszna sytuacja, ale lepiej takie rzeczy wiedziec o facecie. Moja kolezanka miala podobna sytuacje, tylko, ze byli po 12latach zwiazku, mieli juz jedno dziecko. Byla twarda i msc przed porodem zostala sama, teraz minelo juz kilka lat i na prawde jest szczesliwa. Oczywiscie zrobisz jak uwazasz,bo kazda sytuacja jest inna. A na dzis wszystkiego najlepszego dla Ciebie
Pauka dobrze, ze Cie zmierzyli w szpitalu, bo jeszcze by Cie sn wymeczyli, a i tak by sie na cc skonczylo.
Ja dzis mialam slabo noc, biodra bola jak cholera, a jeszcze mi sie corcia rozchorowala i spala ze mna, ciagle jej goraczke sprawdzalam, katar ma straszny i ja niestety chyba od niej lapie tez.
Dzis musze mieszkanie troche ogarnac, ale wielkich pozadkow nie bedzie, bo chcialam myc okno, a pada.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73qq58mc2l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3leg3crmo.png

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o przeziebienie to nadal jestem bardzo przeziebiona,kaszel mam gruzliczy!Ci lekarze maja to gdzies doslownie,niemilu tacy,gbury takie. Ja nadal czekam.W srode moze wyjde. Dzis to rano plakalam i z glodu bo dalu sniadanie,ale mialam pelno badan i odnioslam lodowata zupe mleczna i zjadlam 2kromy chleba z samym maslem.

Moj donosi mi jedzenie,picie,ale twierdzi,ze jest chory i nie ma sil nic w domu robic.Remontu caly weekend nie tknal:-((

agitsguciop-
Wszystkiego najlepszego:-*rozprawilas sie z tym swoim chlopem jakos??

totek-
Szalejesz z tymi pazurkami:-) js mam znow brzydkie,ale nie bede robila do porodu juz nic z nimi.

Milego dnia. Widze,ze za oknem pieknie:-*

Odnośnik do komentarza

agitsguciopp wszystkiego co najlepsze, zdrowia i siły dla Ciebie i Malutkiej i duuuzo uśmiechu, ciesz się Swoim świętem, a faceta olej. Jak będzie mu zależało, to stanie na głowie, żeby wszystko naprawić i nigdy mu już takie coś nie przyjdzie do głowy. Swoją drogą niektórzy faceci są chyba jacyś upośledzeni, robią dzieci i szukają rozrywki.. Eh... Totek widziałam, że pisałaś o pasie poporodowym, wczoraj położna w szkole rodzenia nam mówiła, że absolutnie nie wolno zakładać w czasie połogu po porodzie sn, chyba że chce się mieć waginoplastyke i inne problemy, bo macica jest jeszcze nie obkurczona, no i co z tego, że jak założymy pas, to brzuch się zrobi płaski, jak macice i narządy wewnętrzne zepchniemy w stronę krocza i wszystko tam się może rozejsc pod tym naciskiem i zrobi się masakra. Mówiła, że pas można po cc, ale to też nie od razu i zależy od przypadku. Majtki kazali nam wielorazowe siatkowe i jakieś duże, żeby było wygodnie, bo o to chodzi. No i po nacieciu krocza nie można w ogóle siadać (do wygojenia ok. 7-12 dni), tylko można siąść na bioderku, w kibelku też na Małysza, no i nie na żadnych poduszkach z dziurami, ani kółkach dmuchanych, bo też wszystko naciska na krocze na tych kółkach i albo dużo dłużej się goi, albo się rozchodzi i robi szpara przy wejściu do pochwy i jest to mega dyskomfort później przy seksie. Rozpisalam się jak szalona, ale ja nie wiedziałam o tych rzeczach, więc stwierdziłam, że może którejś z Was pomoże też. Pauka trzymam kciuki, żebyś szybko zdrowa wróciła do domku, a i też czekam niecierpliwie na wiadomości, czy WawAnia jeszcze w dwupaku (mam nadzieję, że nie pomyliłam nickow, bo nadrabialam wiadomości z wczorajszego dnia).

Odnośnik do komentarza

Melduję się, nadal w dwupaku, na szczęście :) skurcze dosc mocno mnie wczoraj nastraszyly, w sumie moj mąż w którymś momencie chciał zebysmy juz pojechali do szpitala ale sie uparlam, ze nie bede afery robic w środku nocy :D zaliczylam jeszcze jeden cieply prysznic, troche pospacerowalam po mieszkaniu i zaczęły sie wyciszac. W sumie to nawet nie wiem o ktorej udalo mi sie zasnac. Dzis na razie okej :) ale chce juz spakowac torby i wszystko przygotować bo po wczorajszej sytuacji wiem, ze porod moze mnie zaskoczyć w każdej chwili :)

Odnośnik do komentarza

agitsguciop WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGK KOCHANA,
Twój facet to mnie tak zdenerwowal ze ja mojego to byl chyba za wlosy wyszarpala jakbym zobaczyla cos takiego.
A swoja droga to jak ty to sprawdzials ze ma kilka falszywych kont?

Pauka89 jak tam u Ciebie? Ja walcze z wysokimi próbami wątrobowymi ale bilirubine mam w normie i zadnego swędzenia niemam wiec lekarz stwierdził ze to nie cholestaza.A Ty jak kroplowki dostajesz to znaczy ze jednak u Ciebiw cos wyszlo i wypłukuja to z organizmu.Jesli mozesz napisz jak Twoje wyniki badan bo ja o swoje tez sie obawiam a lekarz wraca dopiero 21 i mam stracha

WawAnia daj znać co Ciebie? Cieszymy sie juz czy czekamy nadal na poród?

Mnie dzis tak krocze boli jak chodze ze normalnie jakbym igly tam miala.W dodatku jakos mnie przeczyscilo ze az flaki bola jesc mi sie odechciało i myślę co to dalej bedzie...
Dzis mam 35+7tc wiec musze jeszcze dociągnąć az moj lekarz wroci z urlopu i się nami zajmie. No i tez potwornie boje sie CC. jedno przeżyłam i ruszalan sie jak mucha w smole plakalam przez 2 ygodnie bo wazystko bolało a jak pomyslw ze znowu mnie to czeka..
Dzis musze moja torbe do szpitala dopakować. Moj w stresie w zyciu nic tam włoży i połowę zapomni...

Odnośnik do komentarza

O ten pas to jeszcze dopytam gina i polozne, kiedy moge go zaczac nosic, ale kupic i tak kupie teraz.
No chyba ze naprawde to jest jakies niewskazane, ale kolezanki mi ten pas polecily, bo same stosowaly no i im pomogl.. nic sie chyba nie dzialo..
To jak mamy funkcjonowac po nacieciu, lezec 10 dni..?
Mysle ze mnie natna na 100 %.. Nie pije tych lisci malin bo ich kurcze nigdzie dostac nie moge :(
I nie masuje krocza bo mi gin powiedzial zeby tego raczej nie praktykowac, bo cos tam mi tlumaczyl..
Ale szczerze to wolalabym to robic, tyle ze nie wiem jak, wiec wole tez sie nie krzywdzic niepotrzebnie..
Zaluje ze nie zapisalam sie na zadna szkole rodzenia :(
Ale Wy macie jakies wiadomosci i si zawsze dzielicie :)
Pauka to jest szpital, w ktorym masz rodzic??
Nie fajnie sie zapowiada skoro mowisz ze personel nieprzyjemny..
Ide myc lodowke i piekarnik dzis mam porzadkowy dzien i ogolnie duzo energii :)

Odnośnik do komentarza

totek1623
Mysle ze mnie natna na 100 %.. Nie pije tych lisci malin bo ich kurcze nigdzie dostac nie moge :(
Ale te liście to są na rozwieranie się szyjki macicy, to nie ma nic wspólnego z nacinaniem, nic się nie martw :) Spróbuj sobie uelastycznić krocze robiąc te ćwiczenia mięśni kegla. Połóż się wygodnie, rób wdech a potem dłuższy wydech zaciskając mięśnie kegla (czyli w komplecie jeszcze z cewką moczową i odbytem)
I potem dziewczyny pamiętajcie, że tak "ćwiczyć" to można od razu jak się poczujecie na siłach, jeszcze nawet w szpitalu.
Generalnie takich powtórzeń z 10 trzeba zrobić, a dziennie teraz, przed porodem, to też można z dziesięć dziennie :)
To wiedza z jogi (kobieta która prowadzi ma zrobione kursy do prowadzenia szkoły rodzenia)

agitsguciop, Sto lat! Sto lat! :D Wszystkiego najlepszego!!
Strasznie mi przykro, że taki numer Ci facet odstawił.... Powiem Ci, że ja bym chyba - chociaż co osoba to inne zdanie, wiadomo - go kopnęła w tyłek i wywaliła głównie po to, żeby zobaczyć jaka będzie jego reakcja.... Myśle, że to nim powinno "wstrząsnąć" i sprawić, że zacznie trochę poważniej myśleć...

WawAnia, koniecznie już sobie wszystko przygotuj :) ja mam wszystko u małego w łóżeczku poukładane, bo ciągle coś dokładam itp wiec w razie czego pozostaje tylko wsadzić do torby :) ale już tak wyczekuje wszelkich oznak, że to JUŻ :D a kompletnie nic sie nie dzieje... jutro jadę na pobranie, muszę zrobić cały komplet badań... potem w czwartek wizyta i zobaczymy...

totek1623, a może pomyśl o kupieniu tych taśm do kinesiotapingu...? To można już na następny dzień po porodzie przykleić, i negatywnych skutków nie ma (nic nie obniża, nic nie uciska, więc niczym nie grozi) a pomaga mięśniom się ściągnąć... Ja planuje to założyć... Zobaczymy jaki będzie efekt :D

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Można siedzieć na boku,na biodrze, w sensie nie bezpośrednio na kroczu, na boku też jest wygodnie, sprawdzałam. Moja koleżanka siadala na poduszce z dziurą i miała mega problemy, prawie miesiąc gojenia, a podobno jak się 3-5 dni przypilnuje, to będzie dobrze, ale to też na pewno zależy od organizmu. Mówili wszyscy, że masowanie z zewnątrz krocza jakimiś oliwkami jest bez sensu, bo to się mięśnie muszą naciągnąć, więc smarowanie nic nie daje, trzeba byłoby łapać za boki wejścia i szczypac i ciągnąć, a o infekcję nie trudno, więc bez sensu. Można ćwiczeniami naciągnąć, pokazywali nam jak, ale tego nie dam rady przekazać ;) Zespół na szkole rodzenia mega fachowy, każdy wyklad i zajęcia z innym specjalistą od ginekologow-poloznikow, po neonatologow, specjalistów od patologii, doradców laktacyjnych, pielęgniarek od noworodków i położnych, więc jak dla mnie, to najlepiej wydane pieniądze w ciąży, zadalam milion pytań i wszystkiego się dowiedziałam. Wy już niedługo, ja jeszcze całe trzy tygodnie, no i syneczek będzie donoszony :) Ja super wypoczywam teraz i zbieram energię na to co nas czeka :D

Odnośnik do komentarza

Agitsguciop - wszystkiego najlepszego! a z facetem pogadaj, a najlepiej to spakuj mu torbę i wystaw za drzwi.

Sowka91 - o takich negatywnych działaniach pasa po porodzie nie słyszałam, ale to, że nie można siadać przez 10 dni to już raczej bajka :)

Totek - moja bratowa była nacinana przy porodzie, wcześniej też nie stosowała żadnych masaży krocza ani innych herbatek, a wszystko było okej, więc się nie zamartwiaj na zapas :) co prawda faktycznie przez pierwsze 2-3tygodnie po porodzie odpadało siedzenie na twardym, dlatego siadała przeważnie na poduszce, ale siadała :) nie będziesz leżeć, nie martw się :) i zazdroszczę, że masz tyle energii! ale ponoć to normalne, że jedne kobiety w końcówce ciąży mają mnóstwo energii, a drugie je tracą. Ja dziś po nocnych przygodach nie mam wgl siły!

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie wolę przez pięć dni oszczędzić krocze i siadać na tym boczku, żeby po tygodniu po porodzie być wygojona i siadać i funkcjonować normalnie, tym bardziej, że po dwóch - trzech tygodniach muszę chodzić na zajęcia, a tam tylko twarde będzie, więc poduszki sobie tam nie zabiorę. Ale każda zrobi jak uważa, ja tam się tylko chciałam podzielić wiedzą od specjalistów, a przecież każdy zrobi jak uważa, nic ani nikogo nie krytykuje, każda z nas chce żeby było jak najlepiej przecież :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nam fizjoterapeutka mówiła na szkole żeby mięśnie kegla ćwiczyć już dwa dni po porodzie,na początek 5 razy na dzień, potem zwiększać bo to ważne straszyła nas że dużo kobiet przed 35 rokiem życia przychodzi do niej bo mają problem z nietrzymaniem moczu bo w szpitalu nie intereSują się tym żeby nas uświadamiać.. A co do nadzerki to ja miałam wymrazana i pytałam gina jeszcze nie będąc w ciąży czy to będzie mieć jakieś dla mnie konsekwencje bo też różnie czytałam to opierdzieliła mnie że głupoty czytam więc nawet przez sekundę nie pomyślałam o mojej nadzerce,bardziej mnie zmartwiło to co Pauka napisała że nie może rodzić naturalnie, mi też zawsze lekarz mówił że jestem wąska, mam wszystko małe, jestem do tego drobna dosyć (158 cm i 50kg przed ciążą )dlatego boję się że i ja nie będę mogła urodzić naturalnie :( z drugiej strony koleżanka niedawno rodziła drugie dziecko jeszcze chudsza i mniejsza i jej powiedzieli że jest stworzona do rodzenia.. na razie to mi w sumie powiedziała że jak dziecko nie ułoży się prawidłowo to będzie cesarska a nic poza tym.. Ale się opisałam to jeszcze tylko agitsguciop wszystkiego najlepszego ! Nie daj się i dziś to pewnie polowa składających, w tym ja, będzie Ci życzyła szybkiego I nie bolesnego rozwiązania :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Agitsguciop wszystkiego najlepszego!
Dużo zdrowia, szybkiego porodu i samych słonecznych dni na spacerach z Zosią i mnóstwa uśmiechu! :-*

Miśka1990, ja właśnie też mam córkę która ma już 7 lat i jest pewne rzeczy w stanie zrozumieć, ale ja i tak bym się zatęskniła za nią.
Ale tak jak piszesz musimy nastawić się pozytywnie:)

Z tym kroczem i nie siadaniem to chyba lekka przesada, ja byłam nacinana i jeszcze w ten sam dzień siadałam w siadzie skrzyżnym ;)
Wszystko się pięknie i szybko zagoiło, używałam tylko tantum rossa, a i nawet nie miałam podkładów tylko podpaski always.
Jakoś wtedy nie doszukałam się informacji że one nie oddychają czy coś. Teraz mam to i to.
W sumie u mnie poszło całkiem szybko, a też ćwiczyłam tylko mięśnie kegla i nie zaliczyłam szkoły rodzenia tak jak i teraz więc Totek nie martw się, poradzimy sobie. A skarpetki są przesłodkie!

Wawania a już myślałam, że coś się zadziało :) Też jestem z Bydgoszczy, gdzie planujesz rodzisz?
Muszę wziąć się za tą torbę..

Pauka89 nie daj się tam w tym szpitalu, powiedz wprost żeby Cie lekarz osłuchała z tym kaszlem.
Trzymam kciuki za dobre wyniki!

Dziewczyny czy czułyście jakoś, że dzidzia Wam się obróciła? albo np. że kopie w innym miejscu, a się okazało że już jest główką w dół?

http://www.suwaczki.com/tickers/h44eugpjwj2a035p.png

Odnośnik do komentarza

WawAnia, uff, ja już czekałam czy będzie bodziec żeby się szybciej ogarniać, czy jeszcze mogę spokojnie planować :) gdybyś urodziła, ja bym już pewnie była spakowana z nerwów :D
Ostatni tydzień mnie czeka teraz taki na przygotowanie już wszystkiego na ostatni guzik a potem będę czekać. Faktycznie się dłuży ta końcówka. W ogóle druga bezsenna praktycznie noc za mną, zmęczona jestem strasznie, a spać nie mogę, a to ciągnie mnie w kroczu, a to sikam.. Dziś całą noc bolały mnie plecy, ogólnie tak promieniowało na cały brzuch, nie wiem, może to początki tych całych skurczy przepowiadających, albo może sobie wmawiam, bo wy wszystkie coś czujecie, a ja nic..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...