Skocz do zawartości
Forum

Przedszkole dla dzieci z autyzmem - Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
szukam przedszkola dla swojego syna który ma autyzm. Chciałabym jak najszybciej przenieść go do odpowiedniej placówki. Jesteśmy z Krakowa. Będę wdzięczna za namiary oraz chętnie poczytam Wasze opinie. Próbowałam sama przeglądać stronki różnych przedszkoli, ale szczerze mówiąc czuję się dość zagubiona w tym temacie.

Odnośnik do komentarza

Obecnie syn chodzi do zwykłego przedszkola, dlatego chcę go przenieść do terapeutycznego. Integracyjne nie wchodzi w grę ponieważ obawiam się, że mógłby tam sobie najzwyczajniej w świecie nie poradzić. A co do diagnozy to oczywiście, że mamy. Nie szukałabym takiego przedszkola bez powodu, mając tylko jedynie przypuszczenia ;)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem bardzo dobrze robisz. Teraz ja też już jestem mądrzejsza.
Ale początkowo umieściłam syna właśnie w p-kolu integracyjnym. Zrobiłam to ponieważ dyrekcja zapewniała mnie o nieco innych warunkach niż te które jak się potem okazało tam panowały.

Niestety było za mało terapeutów, a do tego mam wrażenie, że nie byli oni dostatecznie wyszkoleni jeśli chodzi o autyzm. Może i byli specjalistami, ale na moje oko na pewno nie w tej dziedzinie. Wcześniej liznęliśmy z synem terapii gdzie indziej i wiedziałam mniej więcej jak to wygląda.

W każdym razie na szczęście to już zamknięty rozdział. Przepisaliśmy syna do przedszkola specjalistycznego, Promitis. Ku naszemu zdziwieniu tutaj pierwsze efekty terapii zobaczyliśmy już po około 3 miesiącach. Przy czym syn miał trochę problem z zaklimatyzowaniem się w nowym miejscu ze względu na to, że dopiero co przyzwyczaił się do starego przedszkola. Tym bardziej byliśmy w szoku, że widać postępy po takim krótkim, ale też niełatwym czasie. Jeśli chciałabyś znać więcej szczegółów to pisz do mnie na priv. Jestem otwarta i chętnie opowiem Ci więcej w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Gość marraaa

Przedszkole powinno być blisko domu rodzinnego, albo pracy rodziców. Innej opcji po prostu nie widzę. Pamiętaj, że jest też sporo opłat początkowych i trzeba się na nie zawczasu przygotować. No i nie wiem, czy nowatorskie metody wychowawcze się sprawdzają. Raczej przedszkola profilowane z konkretnym zestawem zajęć dodatkowych. Najlepszy przykład w Krakowie, jaki znam przedszkolefairplay.info.pl/krakow-banacha-31//. Językowe z nastawieniem na sport, więc dla dzieciaków super sprawa. Duży ogródek do dyspozycji. Pod względem warunków lokalowych jedno z najlepszych przedszkoli w okolicy. Daj znać, na co się zdecydowałeś, bo też się przyda wzmianka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...