Skocz do zawartości
Forum

Chorobowe - dwóch pracodawców


Gość Ninnnka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, :
zatrudniona jestem w dwóch miejscach, w jednym pracuję 3 razy w tygodniu na nocnych zmianach (po 12godz) i dorabiam parę godzin na zastępstwie w szkole.
Lekarz prowadzący ciążę patrzy nieprzychylnie na pracę siedzącą w porze nocnej i proponuje mi zwolnienie chorobowe. Moje pytanie jest następujące, czy biorąc chorobowe muszę również przedstawić je w szkole, czy jest możliwość zwolnienia chorobowego tylko do jednego pracodawcy.
Dodam, że zależy mi na pracy w szkole, umowę mam na zastępstwo, ale nie chciałabym zaraz po 2 miesiącach pracy przejść na chorobowe, tym bardziej, że mam tam tylko 6 godz. tygodniowo i praca ta nie wpływa źle na moją ciążę.

Odnośnik do komentarza

Ninnnka, jeśli pracujesz u 2 różnych pracodawców i chcesz (musisz) iść na zwolnienie lekarskie, to gin musi ci wypisać 2 druczki, dla każdego pracodawcy osobno. Nie możesz iść na zwolnienie lekarskie w jednej pracy, a w drugiej nie.
Poza tym jako ciężarna nie możesz pracować w nocy (nocka to godziny między 21.00-7.00), zabranie tego Kodeks Pracy. Szef, u którego pracujesz na nocnych zmianach powinien cię przenieść na inne stanowisko pracy. Jeśli nie może ci zapewnić innego stanowiska, to powinien cię zwolnić z wykonywania obowiązków i co fajne dla ciebie (bo dla szefa na pewno nie) - bez utraty zarobków.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...