Skocz do zawartości
Forum

Żelazna Warszawa - Wasze doświadczenia


Malinkova

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem w 19tc, termin porodu to początek czerwca, pierwsza ciąża więc jestem zupełnym laikiem, który zastanawia się gdzie rodzić..

Z obiegowych informacji wiem, że szpital na Żelaznej ma dobre notowania. Czy któraś z Was ma bezpośrednie doświadczenia z tym szpitalem? W jaki sposób zagwarantować sobie miejsce właśnie tam? Czy warto "wynająć" położną? W jaki sposób wybrać odpowiednią położną?

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki!

Odnośnik do komentarza

Ja rodziłam w tym szpitalu 2miesiące temu więc niedawno i mogę polecić:) Co do wykupienia położnej to moim zdaniem jest to zbędny wydatek bo w tym szpitalu obsługa przy porodzie jest świetna. W listopadzie było dość mało porodów, nie wiem jak na zwykłej sali bo ja rodziłam w domu narodzin ale były 3 sale do wyboru i oprócz mnie przez cały weekend rodziła tam tylko 1 osoba. Podobno w okresie wakacyjnym ciężej jest się dostać do tego szpitala ale jeśli przyjedziesz gdy już faktycznie poród się zacznie to Cię nie odeślą. Szpital jest mocno nastawiony na porody naturalne więc będą namawiać Cię by obyło się bez znieczulenia. Ja na znieczulenie i tak bym nie miała szans bo po 10min kontrolnego ktg okazało się, że już mam 10cm i musimy lecieć na salę;) dom narodzin bardzo fajny, możliwy poród do wody (z czego skorzystałam), nie ma się zakładanego wenflonu więc i potem komfort zajmowania się maluszkiem większy. O porodzie więc za dużo nie powiem bo u mnie wszystko na szybko się działo za to więcej mogę napisać o samym pobycie już po. Jeśli chodzi o położne to może gdybym zadawała więcej pytań byłyby bardziej pomocne, ale że ja jakoś nie pytałam to ani szczególnej pomocy przy karmieniu ani przy zajmowaniu się małą nie otrzymałam. Więc tu rada dla Ciebie, pytaj jak najwięcej. Nawet o głupoty. Proś by pokazywały Ci różne sposoby przystawiania do piersi, jak zjawi się położna to dopytuj czy na pewno pierś dziecko dobrze złapało, ja tego nie dopilnowałam i potem musiałam doradcę laktacyjnego do domu wzywać by pomógł bo było sporo problemów. A jak w szpitalu nauczą Cię różnych pozycji karmienia i dopilnują czy wszystko dobrze robisz to potem mniej stresu będzie. Zresztą szpital bardzo nastawiony na karmienie piersią. Krzywo patrzą na podawanie dziecku smoczka oraz na dokarmianie mieszanką. dziewczyna z mojej sali dawała córce smoczek to każdy to komentował, o mieszankę dla małej gdy jednej nocy chciała dokarmić musiała prosić ponad godzinę. Szpital bardzo zadbany, sale 2xdziennie sprzątane, odwiedziny do godziny 19 (chyba od 11), w sali po dwie osoby, jedzenia na obiad dostaje się dość sporo, mi nigdy nie udało się zjeść całości. Kąpiel dziecka jest w 2 dobie życia, ja poprosiłam by poczekali z nią na męża i dzięki temu mógł on z pomocą położnej umyć małą co potem przydało się w domu. Jeśli coś jeszcze Cię interesuje to pytaj.

https://www.suwaczki.com/tickers/oar890bv170x3e89.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jy2ak5h0b.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv098rib2uua2rqv.png

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina34

Urodziłam na Żelaznej synka pod koniec ubiegłego roku (a wczesniej córkę. 7 lat temu). Ja jestem bardzo zadowolona. Opieka przy porodzie super (nie wykupywalam położnej, ciąże prowadziłam u lekarki z Żelaznej).
Po porodzie tak samo- z corka leżałam 2 tygodnie- multum badań, życzliwy i pomocny personel zarówno lekarze jak położne.
Teraz miałam cc- po godzinie porodu Sn okazało się że dziecko ma nieprawidłowe ktg i w ciagu 10 minut byłam na sali operacyjnej.
Opieka po cc na 6. Ciągle ktos zaglądał, położne pomagały w przystawieniu dziecka. Położne tez co jakiś czas zaglądają do sal sprawdzić jak sobie kobitki radzą, jak miałam pytanie to tez bez problemu pomagały dodatkowo (wystarczyło iść do dyżurki).
Ja polecam. Z miejscami różnie - jak przyjechałam rodzić córkę to było pusto. Teraz tłok, czekanie na salę porodową.

Odnośnik do komentarza

czy któraś z Was rodziła ostatnio na żelaznej i może polecić konkretnego lekarza/ lekarkę?
jestem w 11 tygodniu, ale średnio jestem zadowolona z mojego lekarza i pilnie poszukuję innego, najchętniej właśnie z tego szpitala, bo tu chce rodzić

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Mam termin na kwiecien ciekawa jestem jak obłożenie miejsc w szpitalu w tym okresie, zapisalam sie do lekarza na Żelaznej,żeby łatwiej doatac sie potem do szpitala koszt 130 zł wizyta w przychodni przyszpitalnej,pewnie bede musiała jeszcze 2 wizyty wykupić. Odnośnie znieczulenia ZZO to mialam 7 lat temy przy porodzie naturalnym na Madalinskiego zrobili za późn i działało tylko 30 minut a potwm wrocił straszny ból i nie podali 2 dawki. Teraz boję się bardziej ZZO bo koleżanka z pracy zmarła po podaniu dostała zapalwnia opon rdzeniowo mózgowych. Nikt nie mówi o zgonach bo jest mały odsetek i zatajane są statystyki. Czy któraś z Was słyszała o takim wypadku?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...