Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Coccolinoo

Witam :-) dziękuję za miłe przyjęcie!

Nefer - wiara czyni cuda, wszystko jest w głowie, więc pozytywne myślenie to gwarancja sukcesu! Tyle osób tutaj kibicuje i 3ma kciuki, że musi wszystko być dobrze!

Apropo wymiotów i nudności popoludniowo-wieczornych, w pierwszej ciąży czytałam bardzo dużo artykułów i u mnie to się sprawdziło a mianowicie wieczorne mdłości prawdopodobnie wskazują na chłopca ;-) teraz też do południa apetyt i jest ok a od południa jest Najgorzej..

Na zgage polecam siemię lniane\len mielony - dosłownie pół łyżeczki zjeść i popic woda, tak przetrwałam okropna zgage w pierwszej ciąży a mój syn miał ( podobno przez zgage :-D chociaż nie wiem co to ma do siebie) Najczarniejsze i najdłuższe włosy wśród noworodków :-P

Moja wizyta i usg dopiero 9 grudnia, też nie mam karty ciąży jeszcze, wszędzie teraz tak zwlekaja z zakładaniem...

Odnośnik do komentarza

czarny kwiatuszku oto co znalazlam w necie:
pH moczu – oznacza kwasowość lub zasadowość moczu. W przypadku pH 7 mówimy o obojętnym, poniżej tej wartości mocz jest kwaśny, powyżej zasadowy. Odczyn pH określa zawartość jonów wodorowych w moczu. Prawidłowa wartość pH mieści się w przedziale od 4,5 do 8,0. Duży wpływ na ten parametr moczu mają przyjmowane produkty spożywcze, leki, ale również niektóre schorzenia. Nieprawidłowe pH może wpływać na tworzenie się kamieni nerkowych

ja z kolei mialam za niski ciezar wlasciwy, ale lekarz mnie uspokoil, ze moglam po prostu duzo pic itp, nie martw sie, bo wg mnie to nic groznego

Odnośnik do komentarza
Gość czarnykwiat

~Bea.ta1
czarny kwiatuszku oto co znalazlam w necie:
pH moczu – oznacza kwasowość lub zasadowość moczu. W przypadku pH 7 mówimy o obojętnym, poniżej tej wartości mocz jest kwaśny, powyżej zasadowy. Odczyn pH określa zawartość jonów wodorowych w moczu. Prawidłowa wartość pH mieści się w przedziale od 4,5 do 8,0. Duży wpływ na ten parametr moczu mają przyjmowane produkty spożywcze, leki, ale również niektóre schorzenia. Nieprawidłowe pH może wpływać na tworzenie się kamieni nerkowych

ja z kolei mialam za niski ciezar wlasciwy, ale lekarz mnie uspokoil, ze moglam po prostu duzo pic itp, nie martw sie, bo wg mnie to nic groznego

No właśnie ciekawe z jakiego powodu zasadowy, ale podejrzewam swoje wymioty no i mało teraz jem a na mięso nie mam ochoty - podobno to ph jest charakterystyczne też dla wegetarian. Zobaczymy co lekarz powie, ale cieszę się, że cała setka pozostałych wskaźników jest ok i oby tak do końca.

Odnośnik do komentarza
Gość czarnykwiat

gusia1910
~czarnykwiat
Dziewczyny doradźcie!
Miałam robione różne badania pierwszy raz w ciąży krew, mocz, jakiś tam test kiłowy itp. Wszystkie wyniki w normie, ale PH moczu wyszło mi 8,5 a norma 4,6-7,6... lekarza mam w pon, ale oczywiście już się martwię...wiecie co to oznacza??
Glukoza też dość wysoka bo norma do 70-99 mam 92,

Z PH moczu to nie pomogę ale glukoza na czczo to dla kobiet w ciąży 60 do 90 jest. Ja miałam 100 ;/ A miałaś 12h bez jedzenia?

No w moim laboratorium jest napisane, że norma 70-99, więc tym się sugeruję. Nie miałam 12 godz. bez jedzenia - myślę, że tak około 8.

Odnośnik do komentarza

~czarnykwiat
gusia1910
~czarnykwiat
Dziewczyny doradźcie!
Miałam robione różne badania pierwszy raz w ciąży krew, mocz, jakiś tam test kiłowy itp. Wszystkie wyniki w normie, ale PH moczu wyszło mi 8,5 a norma 4,6-7,6... lekarza mam w pon, ale oczywiście już się martwię...wiecie co to oznacza??
Glukoza też dość wysoka bo norma do 70-99 mam 92,

Z PH moczu to nie pomogę ale glukoza na czczo to dla kobiet w ciąży 60 do 90 jest. Ja miałam 100 ;/ A miałaś 12h bez jedzenia?

No w moim laboratorium jest napisane, że norma 70-99, więc tym się sugeruję. Nie miałam 12 godz. bez jedzenia - myślę, że tak około 8.

U mnie normy też inne ale i gin i rodzinny lekarz mi tłumaczył że to są normy dla "normalnych" ludzi a nie dla ciężarnych. Tak samo się dziwiłam z tarczycą. I przyjęte jest że musisz mieć 12h bez jedzenia i picia. Tutaj chyba któraś z dziewczyn też pisała o tym. Pisze tylko co wiem jak było u mnie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza

Czarnykwiat- to bardzo wazne aby przed badaniem nie jeśc te 12 godzin czyli np od 20.00 do 8.00 Możesz w tym czasie pić. Ja też mam wysokie pH ok- 7-7,5 moja ginekolog każe mi jeść i pić żurawinę.

Nefer- jesteśmy tutaj z Tobą wszystkie, tak jak juz dziewczyny pisały najwązniejsze że masz plan i skup się na realizowaniu go krop po kroku a my cie będziemy tutaj wspierały słowem i modlitwą ;) Podobno każda ciąża jest inna więc bądzmy pozytywnej mysli. Zobacz jak Stardust prze do przodu ;)

Moniaaa- wczoraj rozbawiła mnie twoja przygoda i opis USG ;) Powinnaś pisac książki ;)

Stardust- jakies plany związane z wypisem?

Tak sobie dzsiaj skojarzyłam że Dżasta sie nie odzywała kawał czasu- wiecie co u niej?

U mnie ok, powoli wraca energia wiec też wracają krzyki na męża ;) Od tego USG z przeziernością bardzo się uspokoiłam, w końcu zaczęłam planować swoje macierzyństwo i w pełni wierzyć w to że będą mamą. Wcześniej modliłam się o każdy dzień do przodu.
Do tego dzisiaj moja gin napisała smsa, że mimo sterydów, będę mogła karmić piersią co mnie ogromnie ucieszyło :D
Udanego dnia wiedźmy ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/7cc5c5ed9a.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

czarnykwiat - pisałam też wcześniej że normy się zmieniły (chyba od tamtego roku?) dla kobiet w ciąży i aż z ciekawości spojrzałam w neta i wyguglałam i w 2011r na czczo dla kobiet w ciąży było 125. Na parenting.pl z 2013r jest jeszcze 125. Nie denerwuj się lekarz pewnie każe powtórzyć badanie. Ja miałam 100 i już mnie wysłali do poradni diabetologicznej.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza

kawa z mlekiem
Czarnykwiat- to bardzo wazne aby przed badaniem nie jeśc te 12 godzin czyli np od 20.00 do 8.00 Możesz w tym czasie pić. Ja też mam wysokie pH ok- 7-7,5 moja ginekolog każe mi jeść i pić żurawinę.

Nefer- jesteśmy tutaj z Tobą wszystkie, tak jak juz dziewczyny pisały najwązniejsze że masz plan i skup się na realizowaniu go krop po kroku a my cie będziemy tutaj wspierały słowem i modlitwą ;) Podobno każda ciąża jest inna więc bądzmy pozytywnej mysli. Zobacz jak Stardust prze do przodu ;)

Moniaaa- wczoraj rozbawiła mnie twoja przygoda i opis USG ;) Powinnaś pisac książki ;)

Stardust- jakies plany związane z wypisem?

Tak sobie dzsiaj skojarzyłam że Dżasta sie nie odzywała kawał czasu- wiecie co u niej?

U mnie ok, powoli wraca energia wiec też wracają krzyki na męża ;) Od tego USG z przeziernością bardzo się uspokoiłam, w końcu zaczęłam planować swoje macierzyństwo i w pełni wierzyć w to że będą mamą. Wcześniej modliłam się o każdy dzień do przodu.
Do tego dzisiaj moja gin napilsała smsa, że mimo sterydów, będę mogła karmić piersią co mnie ogromnie ucieszyło :D
Udanego dnia wiedźmy ;)

Czekam na wizytę doktor nadzwyczajnej podobno chwilowo moje wyjście wstrzymali. Więc czekam co się będzie działo

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

N4t4 - ha, ha! :-)

Trudno mi się ustosunkować do wątku o pH, więc się wstrzymam od głosu w tej sprawie...

Przegapiłam niestety skąd się wziął "wiedźmowy" charakter tego forum... Nie wiem czy się nadaję, ale poniżej przedstawiam moją rekomendację:

ostatnio dałam się czesać dzieciom (mam włosy do pasa) . Jak już mi uplotły z 50 warkoczyków to usłyszałam jak mówią z zachwytem:

Ciocia jest jak wróżka <3 ! <br />
W razie czego, na wampira też się nadaję:
Oto manicure jaki mi zrobiły:

monthly_2015_11/czerwcowe-maluszki-2016_40060.jpg

Odnośnik do komentarza

Usmiech
N4t4 - ha, ha! :-)

Trudno mi się ustosunkować do wątku o pH, więc się wstrzymam od głosu w tej sprawie...

Przegapiłam niestety skąd się wziął "wiedźmowy" charakter tego forum... Nie wiem czy się nadaję, ale poniżej przedstawiam moją rekomendację:

ostatnio dałam się czesać dzieciom (mam włosy do pasa) . Jak już mi uplotły z 50 warkoczyków to usłyszałam jak mówią z zachwytem:

Ciocia jest jak wróżka <3 ! <br />
W razie czego, na wampira też się nadaję:
Oto manicure jaki mi zrobiły:

hahaha skąd to znam! najgorzej jak kitka chcą zrobić - połowa włosów wyrwanych, kitek ledwo związany ale CIOCIA TO KSIĘŻNICZKA!

Tutaj największą wiedzmą jest stardust :) jej teksty mnie skusiły żeby być tu na forum :) ogólnie fajne normalne wiedzmy tu są wszystko napisać można doradzą, pocieszą i pośmiać się jest z czego :D

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09zbmhgv16dcva.png

Odnośnik do komentarza

hejka:)

coccollino bardzo mi sie podobaja te badania z ktorych wynika, ze wieczorne mdlosci to na chlopca :D moze byc chlopak I to jak najbardziej bo inaczej bedzie u nas w rodzinie 5babeczek na 2chlopow....aaaa biedni oni!

usmiech manicure jak sie patrzy! :D ale pewnie jaka mialy z tego radoche:))
moja nastarsza, Julcia, bardzo lubi zdobic paznokcie I wychodzi jej to lepiej niz niejednej profesjonalistce :D pozniej moze wrzuce jakies fotki, kupilam jej tez specjalna reke na ktorej sobie cwiczy :)

u mnie dzis jakis slabszy dzien...zauwazylam, ze jak mam jakis bardziej zajety dzien, a do tego troche stresu, to na nastepny dzien jestem kapec...dzis pol dnia lezalam, wstaje jak zwykle zeby dzieciaczki nakarmic, te najmlodsze, bo starsze w szkole
zrobilam sobie twarog znowu, jakos brak pomyslow I apetytu co mam jesc, na szczescie dla dzieci bedzie wczorajszy gulasz, dzis dla odmiany z makaronem:)

mam juz 3 nastepne wizyty umowione w szpitalu, pierwsza 24go grudnia z 'moja' lekarka, potem 27go stycznia na usg w 20tym tc no I test na glukoze w marcu

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

Nefer trzymaj się mocno wszystko będzie dobrze, nie może ciągle padać w końcu nastąpi słoneczny dzień :)

Ja mam masakryczne dni ostatnio a dzisiaj zenit jakbym mogła pewnie walnelabym drina...

Zdecydowaliśmy się przeprowadzić do innego miasta tam dostanę umowę o pracę zaczynam już od wtorku a mię znam szczegółów, ale mniejsza z tym przed wczoraj oboje zrezygnowalismy z dotychczasowej pracy i to było już stresujące. Dzisiaj ostatni dzień jesteśmy i wszystko nam się zbiera... Wczoraj zrezygnowalismy z wynajmu mieszkania wszystko fajnie dogadaliśmy się a dzisiaj juzvjie jest ciekawie już roszczenia wołanie o kasę straszenie jacy ludzie są pazerni na pieniądze nie potrafią się wczuć w sytuację. Ehh dzisiaj mam totalnego doła i wkurw.

http://www.suwaczki.com/tickers/ckai3e3kwlknu3e0.png
http://www.suwaczki.com/tickers/8unes65g1giu5hc4.png

Odnośnik do komentarza

Moniaaa - Dzięki :-)

Ja doła i to niezłego zaliczyłam kilka dni temu, na szczęście przeszło - widocznie taka już "uroda ciąży" - wygląda na to że wszystkie zaliczamy po kolei...

Ja też nie mam siły gotować - nastawiłam pranie i "ugotowałam" owsiankę - he, he...

Moniska12 - Nie dziwię się, że humor nie dopisuje - takie duże zmiany wiążą się ze stresem. Na szczęście te zmiany są na lepsze. Tylko się nie przeciążaj pakowaniem... Daleko się przeprowadzacie?

Odnośnik do komentarza

alez dzis mulacy dzien :(
niedawno wstalam z poludniowej drzemki, rano odwozilam syna do szkoly wiec zrobilam ambitne zakupy marzac o fasolce po bretonsku, no i efekt taki, ze nie ma fasolki ale za to jestem wyspana :D

Moniska
podziwiam Twoja odwage, mnie juz by zezarl stres w trakcie tak radykalnych zmian i trzymam kciuki :)
co do wrednych ludzi - sa wszedzie - ja jestem dwa miesiace na L4 i cudowna pani Jola z biura nie znalazla czasu zeby przez ostatni miesiac zadzwonic do mnie, ze mam do odbioru pieniadze (byly tam caly miesiac), bo... nie miala czasu!!!!
szkoda wkurwa :(

Usmiech
Twoje zdjecia wywolaly we mnie prawdziwy usmiech :)
teraz idac za ciosem okaz nam swoje piekne dlugie wlosy :)

stardust
to napisz w skrocie co tam naszkrobalas

Odnośnik do komentarza

~Bea.ta1
alez dzis mulacy dzien :(
niedawno wstalam z poludniowej drzemki, rano odwozilam syna do szkoly wiec zrobilam ambitne zakupy marzac o fasolce po bretonsku, no i efekt taki, ze nie ma fasolki ale za to jestem wyspana :D

Moniska
podziwiam Twoja odwage, mnie juz by zezarl stres w trakcie tak radykalnych zmian i trzymam kciuki :)
co do wrednych ludzi - sa wszedzie - ja jestem dwa miesiace na L4 i cudowna pani Jola z biura nie znalazla czasu zeby przez ostatni miesiac zadzwonic do mnie, ze mam do odbioru pieniadze (byly tam caly miesiac), bo... nie miala czasu!!!!
szkoda wkurwa :(

Usmiech
Twoje zdjecia wywolaly we mnie prawdziwy usmiech :)
teraz idac za ciosem okaz nam swoje piekne dlugie wlosy :)

stardust
to napisz w skrocie co tam naszkrobalas

O których zdjęciach mówisz malpo hihi

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

stardust mega wiesci..a synowi sie nie dziwie...tyle czasu bez mamy w domu! niech sie Toba nacieszy :)

beata mega zamulony...ja mam dosc zimy, tej szarosci I zimna a to dopiero koniec listopada..
wyszlabym na taki dluuugi spacer, przewietrzyc sie, dotlenic ale wez jak dzieciaki choruja co rusz

Kuba mi sie wlasnie rozchorowal...kaszlal troche ale teraz to taki szczekajacy kaszel I podejrzewam zapalenie krtani, prawie stracil glos...na 16.30 ide do lekarza z nim.

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw3e3k4js4kvrf.png

Odnośnik do komentarza

Moniaaaa
stardust mega wiesci..a synowi sie nie dziwie...tyle czasu bez mamy w domu! niech sie Toba nacieszy :)

beata mega zamulony...ja mam dosc zimy, tej szarosci I zimna a to dopiero koniec listopada..
wyszlabym na taki dluuugi spacer, przewietrzyc sie, dotlenic ale wez jak dzieciaki choruja co rusz

Kuba mi sie wlasnie rozchorowal...kaszlal troche ale teraz to taki szczekajacy kaszel I podejrzewam zapalenie krtani, prawie stracil glos...na 16.30 ide do lekarza z nim.

No masz rację hehe tylko dlaczego całuje mi tu obcych ludziow. I przestańcie się czepiać tej zimy każda pora roku jest śliczna i potrzebna

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgs88tv4jq.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...