Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Ile się tu dzieje ostatnio Super Gratuluje umiejętności i ząbków :) U nas na dole widać kształt przyszłych ząbków póki co A z umiejętności coraz częściej się przekręca z pleców na brzuch (odwrotnie nie :/) podgina nóżki jakby do raczkowania No i nauczył się piszczeć
Monika brawo za odwagę :) A daleko do domu masz? Zgrabna panienka z Lidki :)
Ilo my robiliśmy badania bo Mały miał podejrzenie anemii Teraz mamy powtórke plus badania tarczy Jak nie potrzeba to po co dręczyć bobasa?
Silesia u nas na podrażnienia sprawdza się mąka ziemniaczana ewentualnie Bepanten Ale odkąd nie robi kupy w pieluche to rzadko się zdarzaja całe szczęście
Jakoś nie mogę uwierzyć że mój maluszek który dopiero co się urodził zaraz będzie miał pół roku Czemu tak szybko ten czas leci :(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Auriss brawo dla Igi za umiejętność raczkowania, my nadal czekamy na nowe umiejętności ruchowe. Paula u Was widzę nocnik opanowany super skoro kupy nie ma w pieluszce, brawo! Ćwiczysz z małym przewracanie? Każde dziecko ma swój czas na pozyskanie nowych umiejętności. U nas np jest problem z gadaniem, za to Jasiek tak się rusza, ze na przewijaku i moment jest już na brzuchu na łóżku turlanki, siadanie i raczkowanie narazie odpuścił ale rozumiem, całe siły skierowane są na ząbki i przeziębienie i tak mój maluch jest dzielny. Nocki u nas kiepskie, pobudki częste plus odciaganie glutow, pobudki oczywiście o 5,godzina maty i spanko. A w ciągu dnia oczywiście najlepiej się śpi na rękach przy cycu.

Odnośnik do komentarza

Silesia mój mąż mówi, że Lidka kręci główką jak kurka: )
Auriss dziękujemy bardzo: ) podróż chyba jej się podobała bo ani razu nie płakała, więc rośnie mała podróżniczka =D. Gratulacje dla Igi!!! Teraz to będzie się działo ÷)
Paula dziękuję. Do domu mamy ponad 200 km. Pociągiem jechałyśmy 2h 35 minut a później jeszcze autobusem podmiejskim ok 40 min. Gratulacje nowych umiejętności: )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Silesia trochę ćwiczymy przewracanie ale nie nachalnie Sam w końcu to opanuje Póki co jak z pleców na brzuch się przekręca to jest zdziwienie co to się stało i wielki uśmiech :) A kupki w pampersie nie widziałam już prawie 1.5 miesiąca :) Mega dumna mama :) Troche z tym zachodu szczególnie że mój mały cwaniak zorientował się że jak zaczyna stękać to jest brany na nocnik I stęka sobie jak mu się nudzi leżenie Mały oszust :)
Monika wow długa podróż Jeszcze większy podziw Udało się bez problemu dotrzeć? Wracacie też sami?
Życzymy miłego i spokojnego weekendu :) My będziemy imprezować u Baś Dzisiaj u brababci a jutro u babci :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Monika - mistrzostwo z tym pociagiem :-) gratulacje dla Lidki ze dala rade. Wydaje mi sie ze dla naszych dzieci przyszedl czas ze im wiecej sie dzieje tym ciekawiej, takie sa zainteresowane swiatem:)

Paulazdr - ja normalnie nie moge z tego nocnika..

Silesia - wytwalosci z tym katarem. Jak sie z nimbuporasz to sprzedaj nam pare patentow, bo poki co nas to omija i jak trafi to pewnie bede totalnie zielona.

Auriss - gratulacje umiejetnosci. U nas nawet przewrotow jeszcze nie bylo takze z zapartym tchem czytam o Waszych akrobatach.

Staram sie tym nie martwic. Pediatra mowi ze mam takiego leniuszka klocuszka (9 kg) i widocznie nie ma czasu cwiczyc:)

Meju - jak tam pupa? Co pomoglo? No jak krostki na buzi?

Helena ostatnio budzi sie w mocy wcale nie z glodu. Mam ja wziac z lozeczka i przytulac i dac pocycac. Nie wiem czy to wina rozszerzania diety i ze mniej czasu przy piersi. Czy gorne zabki ida (dwa dolne juz sa). Robie sie na zombi:)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4pku9pkecl.png

Odnośnik do komentarza

Czesc laski. U nas dalej walczymy z katarem,ale jest chyba lepiej ,stosujemy inhalacje z soli fizjologicznej plus masc depulol ,na noc dalam tez po kropli nasivine soft. Mały nas za to zaraził,tzn maz miał dwa dni bolu gardla,a mnie od dzis rozkłada. Najpierw myślałam,ze zdarlam wczoraj gardło bo wozilam małego w foteliku po chacie i się chichralismy na pol osiedla, no ale nie...to jednak na tle chorobowym. Jak sobie pomyśle jaki luksus był kiedyś, gdy było się chorym i można było po prostu polezec ...a tak to cala atencja na syncia.mam pytanie,na jak długo chodzicie na spacery?

Odnośnik do komentarza

Silesia my wychodzimy na max godzinke jak teraz tak chlodno, z reszta zazwyczaj jak czuje ze mi robi sie zimno to stwierdzam ze wracamy do domu :) współczuję kataru, oby jak najszybciej Wam odpuściło. Tu się z Tobą zgodzę, to było piękne jak mozna było chorowac pod kocem z kubkiem herbaty w ręce... ale teraz i tak jestem szcześliwsza :)
Monika fajnie, że podróż się udała :)
Nusik z pupą było u nas OK :) a buzie myje i smaruje emolium i wydaje mi się ze wygląda to dużo lepiej ale tez troche ostrożniej planuje malemu posiłki więc nie wiem czy to kwestia smarowania czy diety a może to i to.
Paula podziwiam Wasze nocnikowe umiejętności :)
Mój zdolniacha próbuje wstawac na nóżki podpierając sie o łóżko, teraz to juz nie można z oka spuszczać :) i lada dzień bedziemy mieli drugą jedynke na dole :)

Odnośnik do komentarza

Hej Majóweczki

Paula wielkie gratulacje za ten nocnik!!! Brawo: ) Dotarliśmy do domu bez żadnego problemu. W autobusie mi zasnęła, w pociągu też pospała. Wracamy też same, pociągiem. Jakie było zaskoczenie rodziny hihihi. Mama i teściowa podejrzenie się na mnie patrzyły bo myślały, że pokłóciliśmy się z mężem. No bo jak to Tak? Udanych imprez; )
Nusik masz w 100% rację. Jejciu jak Lidka reaguje na wszystko. Jak widzi psa siostry (ratlerek) to tak się śmieje, piszczy aż krzyczy. Nusik a może to skok?
Silesia zdrówka Wam życzę. Może maść majerankowa pomoże? U nas to różnie ze spacerami. Czasem to pół godziny a czasem to 2 godziny. Robię też np. dwa spacery ale krótsze po ok. 1 h. Dużo zależy od tego czy i jak mocno wieje.
Meju gratuluję nowych sprawności:) jejku a tak niedawno to były taaaaaakie maleństwa. A tu proszę już do wstawania się szykuje =D

My dziś zaczęłyśmy rozszerzać dietę metodą BLW :) na pierwszy strzał poszły: ziemniak, dynia, batat, brokuł i jabłko. Przy pierwszym podejściu nie bardzo była zainteresowana. Natomiast przy drugim było lepiej. Brokuł nie bardzo jej podpasował ale reszta tak.

Dobranoc: ) PRZESPANEJ nocy życzę; )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Dzień doberek, choć to zaraz południe:)
dziękujemy za gratulacje. Niunia na dobre się rozkręciła wiec chodzę non stop za nią po pokoju. Ostatnio przygotowywałam dla niej kąpiel w łazience i zostawiłam ją na macie w pokoju i kogo po chwili zobaczyłam w łazience na czworakach...? moją gwiazdeczkę:)
Monika - świetnie, że Lidka ta dzielnie znosi podróże:) Monika jak dajesz jabłko?
Paula - ten nocnik to dla mnie jakaś abstrakcja lada dzień będę próbować Igę sadzać, jestem pod wrażeniem. Ps. jak imprezowanie?
Meju – widzę, że synek się rozkręca na dobre. Dobrze, że kłopoty ze skórą zażegnane
Silesia – dużo zdrówka, ja dłużej niż na godzinkę to nie wychodzę, a jak jest brzydka pogoda to przeważnie maksymalnie na 30 minut wychodzę.
Nusik – spokojnie na Helenkę przyjdzie czas:), rozumiem wyczerpanie. A jak w dzień Helenka zachowuje?
Buziaki:**

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Tak na szybko co u nas, katar Jaska jeszcze trzyma ale już jest dużo lepiej, stosujemy zmasowany atak czyli masc depulol, majerankowa, aspirator katarek i inhalacje z soli fizjologicznej. U mnie też ze zdrowiem lepiej, choć wczoraj myślałam, że mam jelitowke tak mnie skrecalo po jelitach, dziś już jest ok. Oficjalny stan uzębienia mojej pociechy to cztery jedynki, moje dziecko jest teraz tak kochanym grzecznym dziecięcem,że aż odpukać i tfu tfu. Ząbkowanie musiało mu nieźle dać w kość. Ze spaniem lepiej, tzn nie ma tryliarda pobudek ale kolo 5 nadal się budzi. Poza tym moja mama przemówiła,w środę chce się wybrać z prezentem na Mikołajki dla Jasia. Ale jakoś tak oficjalnie to jest i chyba będę czuła się nieswojo. O zgrozo poproszę chyba teściowa aby w tym czasie była, będzie mi jakoś raźniej, a one sobie pogadaja i nie będzie niezręcznej ciszy czy szukania tematów na sile. Co u Was?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
U nas weekend zlecial szybko, trochę wykorzystywalismy z Mateuszkiem tate którego młody malo widzi w tygodniu wiec nawet nie było czasu napisać. Mały wczoraj miał swój rybkowy debiut, balam się ze nie przypadnie mu do gustu ale jest rybozerca tak jak ja. Wsunal cala porcje która mu przygotowalam. Wiec Milo mnie zaskoczył. W ogóle ma ostatnio duży apetyt.
Ale za nami kiepska nocka obawwiam się ze to znowu żeby. Chociaż nie widać nic ani nie czuć..ale młody niespokojny i budzi się co chwile.
Silesia gratuluje wyzabkowania ;) jaki czas minął między dolnymi a pajawieniem się górnych ząbków??
Monika szacunek za podroż pociągiem, nie wiem czy bym się odważyła.
Czy wasze dzieci juz samodzielnie siedzą ?
Bo była dzisiaj u mnie znajoma i tak jakoś dziwnie pytala czemu młody nie siedzi jeszcze. 27 skończył 6 mies. I nie siedzi jeszcze sam, trochę się podpiera rękami, i blizej mu do raczkowania niż siedzenia. Powinnam się martwić ?

Odnośnik do komentarza

Ilo nie powinnaś się martwić, dziec ma jeszcze sporo czasu na naukę siadania, mój tez jeszcze nie siedzi, co więcej odwidzialo mu się jakiejkolwiek nauki ku temu. Czas między dolnymi a górnymi jedynkami to dokładnie dwa miesiące. Jak wyglądają dziąsełka u góry? Przybrały kształt ząbków, są wypukłe? Super, że mały lubi rybkę, zdrowy chłopak wie co dobre :)

Odnośnik do komentarza

Meju - sorki, pokrecilam w takim razie kto o te odparzenia pytał. Dziewczyny zglosic sie:)

Auriss - Hela generalnie nie jest problemowym dzieckiem. Pod warunkiem ze nie ida zeby:) ale od urodzenia jest problem z zasypianiem i spaniem. Oczywiście stosujemy rytual wieczorny, w dzien przy oznakach zmeczenia probuje uspic. (Usypianie przy piersi, siedzac w fotelu a potem odkladam do lozeczka) Ale czort maly spi w dzien czasem 2x po pol godz czasem jak pobpol godz zaaplikuje smoczka to dospi do 1,5h. Latem w wozku potrafila spac nawet 3h ale w ten mroz jej tego nie zafunduje. I przezylabym to uspianie gdyby nie rosnaca czestotliwosc pobudek w nocy niewiadomo skad. Wina smoczka? Skoku?

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4pku9pkecl.png

Odnośnik do komentarza

Nusik zgłaszam się, u nas odparzenie było. jest już znacznie lepiej, ale przerobilismy bepanthen, sudocrem, jakieś gówno marsjanki i dopiero rewelacyjny neodex załagodzil problem, już jest naprawdę dobrze. Nie martw się postojem ruchowym Helenki, dzieci zdobywają umiejętności etapami, któregoś dnia ni z tego ni z owego zacznie się obracać. U nas wręcz nastąpił regres ruchowy ale to też się zdarza. Dzieci po skokach coś nowego się uczą, coś starego zapominają a potem się normuje. Najgorsze to porównywac dzieci między sobą. Mnie też to się zdarza, jestem zła na siebie. Każde dziecko jest inne i niby to wiem a mimo wszystko dręcze się czasami jak koleżanka wysyła mi filmiki jej młodszej gaduly a mój taki milczek.ale na wszystko przyjdzie czas!

Odnośnik do komentarza

Juz trzy razy mi posta usuneło :/
U nas w sumie cisza i spokój, Igor ładnie spi, je, rozwija umiejętności ruchowe a buzia ładnie się goi i wygląda coraz lepiej. Z nowości to jedynie tyle, że skończyły mi się dobre czasy, dostałam @.
Ja tez staram sie nie porównywać, najważniejsze ze sie rozwija a nie stoi w miejscu i jest zdrowy. Jak tak czytam o Waszych zębach to moj raczej szczerbatek :P za tydzien bedzie miał 7 miesiecy a mamy jedna jedynke i druga bedzie lada dzien.
Ilo moj akurat siedzi i coraz lepiej mu to wychodzi ale z tego co wiem malo które 6 miesieczne dziecko stabilnie siedzi.
Nusik moje dziecie tez nie bardzo spi , w dzien jak da mi odpoczac z 1,5 godziny w sumie to jest naprawde duzo , zazwyczaj ma dwie drzemki po pol godziny i czasem dospi jakies 15 minut.
Silesia gratulujemy zebów. :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Ostatnio się nie odzywałam, bo dużo się u mnie działo, gości miałam, Niuńce ząbki wychodziły i dodatkowo bardzo pokłóciłam się z Moim.

Mój Synek ma już 6 ząbków, 4 u góry dwa na dole. Dolnych wychodzenia w ogóle nie odczuliśmy natomiast górne bardzo.

Monika gratuluje udanej podróży. Mnie z kolei czeka w styczniu podróż samolotem z Małym, lecę sama z nim z Holandii do Polski i później po 9 dniach z powrotem :) Mam nadzieję że też odbędzie się bez problemowo.

A odnośnie porównywania dzieci to bardzo ciężko tego uniknąć. Moja siostra akurat ma synka 2 mce młodszego od mojego, gdyby mój nie był wcześniakiem to miało być tylko dwa tygodnie. Oczywiście porównujemy dzieci między sobą ale obie uważamy ża każde dziecko rozwija się w swoim tempie i za pare miesięcy nie będzie widać pomiędzy nimi różnicy.

A mój synek też był milczkiem, dopiero tydzień temu się rozgadał i nie może przestać, a kilka dni temu zaczął stawać na czworaka i chyba przymierza się do raczkowania, ostatnio zrobił ogromne postępy. Ale za to nie chce jeść kaszki i obiadku, strasznie pluje i wszystko brudne wokół :)

http://www.suwaczki.com/tickers/5b09i09ka7dd34h7.png

Odnośnik do komentarza

Denerwujące są te problemy techniczne :(
Silesia super że Twój dzieć się naprawił Oby tak zostało :) Powodzenia z mamą My robimy spacery ok 1.5-2h Ale samo ubieranie czasem zajmuje 40min więc na krótsze nie opłaca się nam wychodzić :( A jak jest bardzo wietrzenie/zimno to szybko Mały w śpiwór i wietrzymy mieszkanie (uchylam okna i balkon na oścież na jakieś 20min)
Auriss zdolna ta Twoja Córa Super :) powodzenia z nocnikiem (ten z pepco za 10zl jest fajny) Oby Idze się spodobało :) Tylko pamiętaj lepiej częściej a na krócej I dobrze jakby było to stałym punktem np zawsze po przebudzeniu U nas się to sprawdza i w 98% jest siku :) Dziękujemy imprezy się udały choć Maksym zyskał małego siniaka na plecach :( tata przyzwyczajony do naszego wysokiego mieszkania podrzucił małego prosto w żyrandol :/ Było trochę płaczu ale szybko sie uspokoił
Monika a czemu takie dawanie jabłka nie mogłoby być? Skoro Lidka wcina i jest zadowolona to czemu nie U nas jabłko póki co jest ble :(
Ilo nie porównuj dzieci bo osiwiejesz a i tak to nic nie da Raz Mati będzie do przodu a raz trochę stanie z nowymi umiejętnościami i to jest ok :) Maksym jeszcze nie siedzi dopiero nauczył się obracać :) A jaką rybkę zrobiłaś i jak?
Meju wszystko dobre się kiedyś konczy Ale zawsze możesz sobie zafundować powtórkę i kolejną przerwę od @ ;) Przypomnij mi karmisz piersią? I takie nie dyskretne pytanie (od razu sorry) jest tak jak przed ciążą czy inaczej? Bo podobno ten pierwszy okres czasem to jakiś potop :(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny tak się rozpisalyscie, że nie wiem co komu napisać, wiec po krotce dzięki za ząbkowe gratki, super, że niektóre z waszych pociech juz siedzą, my czekamy. Fizjoterapeuta prowokowal siad na 6 ms ale nie przewidział traumatycznwgo ząbkowania o tego, że mały przez to stanie w miejscu. Dziec się naprawił, a matka popsuła. Mam migrenę kosmos. Meju okres?! Ojej ała,każda w końcu to czeka. Paula zderzenie z żyrandolem? Ojej, mój mąż ostatnio pozwolił przez nieuwagę dotknąć małemu gorącego czajnika. Oj był płacz ale śladu nie było na szczęście. A co to bd jak zaczną chodzić.... ;)

Odnośnik do komentarza

Silesia widzę, że masz cały arsenał do bitwy z katarem=D cieszę się że jest już duuużo lepiej. Przeuroczo musi wyglądać Jaś z tymi ząbkami:) u nas nadal są 2. A to już wigilia, że ktoś przemówił ludzkim głosem? Mam nadzieję, że spotkanie naprawi Wasze relacje.
Ilo moja Lidka sama nie siedzi. Czasem ją posadzę (dosłownie na parę sekund, asekuracja z mojej strony oczywiście musi być bo się chwieje) ale wtedy się cieszy aż piszczy. Fajnie że smakuje mu rybka.
Nusik skoro Hela zaczęła tak często budzić się w nocy to może to skok - lęk separacyjny? Masz rację, że każde dziecko ma swój rytm i nie ma co porównywać z książkami czy innymi dziećmi bo w ten sposób możemy oszaleć. Jedne szybciej zaczynają mówić a inne szybciej rozwijają się ruchowo.
Meju oj współczuję @.
Później się odezwę bo musimy już się zbierać.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika też mieliśmy jechać dzisiaj na basen ale odloze to na przyszły tydzień bo mamy w czwartek szczepienie a nie chciałabym teraz żadnej choroby :)
Paula u nas ubieranie też trochę trwa i w ogóle to jakaś masakra, Igor bardzo tego nie lubi. Dlatego też staram się iść raz dziennie na spacer a tak to wietrzymy mieszkanie
Co do @, myślę że zafunduje sobie przerwę ale jeszcze nie teraz :D u mnie o dziwo dużo łagodniej ale może dlatego że jeszcze karmię (i dokarmiam mm) ostatnio fakt faktem mleka znowu trochę mniej ale póki mam to korzystam i robię co mogę żeby było więcej
Aż się boję jak u nas będą szły jedynki na górze

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Do mnie tez @ wróciła, pewnie dlatego ze młody dużo je posiłków dodatkowych a mojego mleka coraz mniej. I tez ma o wiele łagodniejszy przebieg, wogole brzuch mnie nie bolal, malo intensywne krwawienie i trwało to 4 dni i czysto.
Co do przyrządzania ryby to na parze zrobilam z ziemniakami marchewka i cukinia.
Mam problem z młodym, wczoraj wieczorem zauwazylam ze cos z nim nie tak, mruda straszna nic go nie cieszyło i temperatura 37.3. Cały czas na rekach. Dalam nurofen bo myslalam ze to od zębów i pomogło bo się uspokoił i ładnie SPAL w nocy standardowo dwie pobudki na cyca. Ale obudził się o 8 z płaczem a zawsze rano jest w znakomitym humorze. Miał temp 37.6 . widzę ze cos mu Dołęga, podalam nurofen bo nie chce żeby się męczył. Teraz zasnął. A ja juz nie wiem czy to od zębów ..w budzi nic nie widać, ale jak dol szedł to tez nie było opuchniete ani czerwone. Innych objawów brak. Ma jeszcze troszkę katar po nocy ale myślę ze to jeszcze tamten niedoleczony a nie nowy. Nie wiem czy iść do lekarza czy to faktycznie ząbkowanie. Jakieś rady ???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...