Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
a my po szczepieniu. Niunia tylko chwilę popłakała, ale jak tylko poszła na rączki do taty to od razu miała uśmiech od ucha do ucha. Gwiazda przekroczyła 11 kg:) Oj biedne moje plecy:D
Meju - gratulujemy ząbka.
Silesia - oby chrypka szybko przeszła, niestety też nie wiem co może być jej powodem. A czy Jaś (w ramach ćwiczeń:) nie krzyczał za bardzo i nie zdarł sobie troszkę gardła?? )
Monika - ja czasem śpię z Igą i mam takie małe siniaki na swoich nogach tak niunia kopie:)
Basiunia - u nas dni i nocki kiepskie. Np dzisiaj wstawałam co 1,5 godz. z zegarkiem w ręku do godziny 7:00. Teraz o 12:00 poszła spać ciekawe na jak długo?

Odnośnik do komentarza

My tylko na moment bo uciekamy na spacer :)
Meju gratulacje ząbka Oby kolejne wychodziły mniej uciążliwie :)
Silesia Maksym miał chrypke a że byliśmy akurat u babci daleko od lekarza to starym sposobem po kąpieli oklepaliśmy go wódką (kilka kropel na ręce rozetrzeć i wklepać w plecki i klatkę piersiową) i pod koc/kolderke żeby się rozgrzał Po 2razach gardło jak nowe Spróbuj na pewno nie zaszkodzi

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Paula dzięki za podpowiedź co robić, auriss no było troszkę krzyków, ale żeby aż do chrypki?! Super waga malucha!!!! Daj znać jak się zachowuje po szczepieniu, obserwuj, buziaki dla dzielnego pacjenta. Dziewczyny wiecie, że ja chustomama? Jakaś pomrocznosc mnie opanowała z racji black friday i kupiłam dwie chusty.... Mężowi wmowilam, że to interes życia i nawet na tym zarobie,co w jakiś sposób jest prawda, ale kiedy to będzie? Czy wy coś kupilysvie z okazji Bf?

Odnośnik do komentarza

Ucina mi posta..
A co do leczenia to jeszcze dwa dni mam oczka zakrapiac antybiotykiem i tyle. Mlody wazy 8450, miesiac temu jak go wazylam to mial 7830 wiec chyba w normie bo pediatra tego nie skomentowal. To wogole taki mruk. Ciezko od niego jakies info wyciagnac. Zastanawiam sie nad zmiana..
A mlody mnie w poprzednia noc zaskoczyl. Jak zasnal o 20.10 tak o 5.30 obudzil sie na cyca i dospsl jeszcze godzinke

Odnośnik do komentarza

Silesia - ja nic sobie nie kupiłam w ogóle to zorientowałam się, że to BF jest dzisiaj jak przyszło mi stać w kolejce w Lidlu:/ Ja tu same spożywcze a przede mną tłumy z koszami.
Ilo - super, że Mateuszek wraca do zdrowia i bardzo ładnie przybiera:)
Meju - dzielny Igorek i też ładnie rośnie:)
A u nas poza brakiem snu to po tych szczepieniach bardzo dobry dzień, aż odżyłam niunia uskuteczniała samodzielną zabawę przez cały dzień wiec pomimo deficytu snu nawet odpoczęłam.
Trzymajcie się Majóweczki:)

Odnośnik do komentarza

Meju chusty kupiłam na pellicano baby. Dziś mam straszne wyrzuty sumienia, mam nadzieje, ze sprzedadzą się przynajmniej w cenie zakupu. Kurcze tyle kasy za to poszło, naprawdę nie wiem czy dobrze zrobiłam,ale powtarzam sobie, że najwyżej sprzedam i kupię dobre nosidełko jak mój Bąk juz siadzie. Dziś trochę lepiej z chrypka ale i tak chyba skonsultuje to z lekarzem. W ogóle dziś rano mały fajnie odpychal się ode mnie jak leżał na brzuszku i próbował raczkowac, no dobra raczej pelzac ale jest to jakiś wstęp prawda? Aaa i z pola zabkowej wojny donosze iż nasi wrogowie utkneli w okopach!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jaka dawke wit D podajecie dzieciom? Mezowi w aptece Pani sprzedała biaron z dawką 600 j.m powyżej 6m. Wcześniej podawalam 400 j.m. Moj Krzys dziś pierwszy raz zjadł większą zupke w ratach. Oby tak zostało. Wcześniej nawet małej nie zjadał na raty. Pozdrawiam Was serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Mój dostaje Wit D 400 JM i lekarz nic nie mówił żeby zwiększyć a za 2 tygodnie stuknie nam 7 miesięcy...
Co do mojego maluszka po szczepieniu :) wczoraj trochę pomarudzil ale bez tragedii, za to noc...Igor spał od 20 do 5.40 bez pobudki :) dzisiaj w ogóle nie widać że miał szczepienie, bardzo mnie to cieszy bo ostatnio walczyliśmy z gorączką :(
Silesia ja się bije z myślami :p też chcę chustę ale szkoda mi kasy :p

Spokojnej i przespanej nocy życzę :)

Odnośnik do komentarza

Hej, u nas po szczepionce noc ok. z pobudką co 2 godziny ale powoli chyba przywykam, że tak często wstaje. Mamy tylko w miejscu ukucia na nodze stwardnienie i opuchliznę, ale nic nie boli wiec muszę to miejsce obserwować.
Silesia - jak kupowałam nosidełko to miałam podobny dylemat, ale stwierdziłam trudno kupiłam i już masz to ciesz się i korzystaj:) w końcu nam mamom jakieś mini szaleństwo się należy:D
Ala - super że Krzyś ładnie zjada, a jak długo dajesz mu nowe pokarmy?
Ja daje 400 j.m wit. D nam pediatra też nic nie mówiła o zwiększeniu dawki, zaciekawiłaś mnie bo mamy 6,5 miesiąca.
Meju - oby Igor nadal tak spał:)

A teraz z innej beczki zastanawiałyście się jaki kolejny fotelik kupić do samochodu?Niestety, ale moja Iga już z obecnego wyrasta lub wyrosła nie wiem jak to dokładnie sprawdzić waga niby do 13 kg, ale wzrost chyba też ma znaczenie no i widzę, że jej ciasno. Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Auriss słyszałam że póki głowa nie wystaje za górną krawędź fotelika to jest on dobry. Z tego co pamiętam Twoja malutka już nie jest taka malutka :p do tego kurtka zimowa albo kombinezon, rozumiem Twoje obawy bo mój maluch niby pod 8 kg a też wygląda w tym foteliku na ciasno. Ja zamierzam jak najdłużej go wozić w kubełku :) a Ty jeżeli chcesz zmienić to dowiedz się dokładnie jak wygląda prawo jeżeli chodzi o przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy. No i też prawo prawem ale bezpieczeństwo przede wszystkim.
U nas kolejna przyjemna noc :) 20-3.40, karmie, kładę spać i sama też uciekam jeszcze pod kołdrę :) mam nadzieję że i u Was nie najgorzej

Odnośnik do komentarza

Meju chusta to spoko sprawa. Naprawdę nie wyobrażam sobie tachac ciągle po domu mojego ponad 8 kg marude. Teraz tylko szybkie wiązanie, cyk do chusty, muza z tableta i tany tany po domu ;) to odciążenie rąk i paradoksalnie ale i kręgosłupa jeśli dziec dobrze zamocowany a i ma akurat chetke na bujanko w chuście. Super, że dzieciaczki dobrze zniosły szczepienie, to zawsze duży stres dla rodzica, tym bardziej, że się ciągle gada o tych nopach. Swoją drogą jakiś czas temu na tvp2 był program pt szeptem dot. Szczepionek, generalnie bardzo negujacy szczepienia. Podobno już wpłynęła skarga, ze był nieobiektywny bo promował antyszczepionkowcow. Celowo nie oglądałam bo szczepie, a wiadomo,że po obejrzeniu tego można dostać sieczki w głowie. U nas nocka gorsza, często się budził mój książę na cyca, wgl wieczorami ma takie epizody kolkowe. Może rozszerzając dietę przejdzie? A co do fotelika to racja, trzeba patrzeć czy główka wystaje, w moim jest zaznaczony próg, od którego trzeba zmienić fotelik. Narazie jeszcze się mieścimy. Wiecie co ważę tego mojego Jacha co tydz i przyrosty ma takie w okolicy 100g tyg. Nie wiem czy to spoko czy nie jeszcze jedziemy na samym cycku ale już dni nas dzielą od marchewki. U nas dziś słońce i pogoda jak marzenie ale siedzimy w domu bo dziec jeszcze trochę chrypi wiec nie ryzykuje.milej niedzieli życzę. Pytanie do mało udzielających się mam, czemu tak mało się odzywacie? Wiem, wiem obowiązki no ale naskrobcie czasem zdanie.

Odnośnik do komentarza

Paula - u nas skok trwał miesiąc, wiec jeszcze chwilka i powinno być lepiej. Wkłucie w dowolną nóżkę - udo.
Silesia - myślę, że Jaś dobrze przybiera, teraz zresztą maluchy będą nam spowalniać z tyciem.
Meju - zazdroszczę takich nocy i czekam na choć jedną z utęsknieniem:)
A i dziękuję Wam za rady co do fotelików:)
Miłej nocki dobranoc.

Odnośnik do komentarza

Hejka. Czytałam Was na bieżąco ale nie miałam jak odpisać. U nas wszystko dobrze, Lidka nadal trenuje unoszenie kuperka do raczkowania i coraz lepiej jej to idzie. Wczoraj dwa razy stanęła (tak na ok. 8 sekund) na kolankach i rączkach. A jaka zdziwiona była =D

Silesia mam nadzieję, że chrypka Jasia minęła. Chusta to super sprawa. Niech dobrze Ci się sprawują. A pro po jakie teraz wiązanie jest dobre? Ja skorzystałam z promocji na fotoksiążki w empiku;)
Auriss ładna waga Igi. Duża dziewczynka i bardzo dzielna; ) Odnośnie fotelika... my będziemy kupowali 2 w 1 - tyłem i przodem do kierunku jazdy. Znalazłam takie info ( może się przydadzą)
http://blog.tylem.pl/lista-modeli-fotelikow-rwf/ http://www.tylem.pl/joie-stages-9-25kg-kombinowany-przodem-tylem.html http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2014/10/fakty-i-mity-o-fotelikach-rwf.html?m=1
Meju ładnie chłopak Ci rośnie. A jaki dzielny; ) a nocka jak ładnie przespana... Meju w fotelikach dziecko nie powinno być w kurtce czy kombinezonie, tak mówili na warsztatach bezpieczny maluch. Ja też planuję jak najdłużej wozić w kubełku; )
Ilo dobre wieści: ) bardzo ładna waga; ) a takich nocek życzę Ci/ nam więcej...
Ala ja daję 400jm. Lekarz nic nie wspominał o większej dawce. Rośnie mały smakosz.

Spokojnej nocy: )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Hejka. Czytałam Was na bieżąco ale nie miałam jak odpisać. U nas wszystko dobrze, Lidka nadal trenuje unoszenie kuperka do raczkowania i coraz lepiej jej to idzie. Wczoraj dwa razy stanęła (tak na ok. 8 sekund) na kolankach i rączkach. A jaka zdziwiona była =D

Silesia mam nadzieję, że chrypka Jasia minęła. Chusta to super sprawa. Niech dobrze Ci się sprawują. A pro po jakie teraz wiązanie jest dobre? Ja skorzystałam z promocji na fotoksiążki w empiku;)
Auriss ładna waga Igi. Duża dziewczynka i bardzo dzielna; ) Odnośnie fotelika... my będziemy kupowali 2 w 1 - tyłem i przodem do kierunku jazdy. Znalazłam takie info ( może się przydadzą)
http://blog.tylem.pl/lista-modeli-fotelikow-rwf/ http://www.tylem.pl/joie-stages-9-25kg-kombinowany-przodem-tylem.html http://osiemgwiazdek.blogspot.com/2014/10/fakty-i-mity-o-fotelikach-rwf.html?m=1
Meju ładnie chłopak Ci rośnie. A jaki dzielny; ) a nocka jak ładnie przespana... Meju w fotelikach dziecko nie powinno być w kurtce czy kombinezonie, tak mówili na warsztatach bezpieczny maluch. Ja też planuję jak najdłużej wozić w kubełku; )
Ilo dobre wieści: ) bardzo ładna waga; ) a takich nocek życzę Ci/ nam więcej...
Ala ja daję 400jm. Lekarz nic nie wspominał o większej dawce. Rośnie mały smakosz.

Spokojnej nocy: )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika no właśnie kiedyś obilo mi się o uszy to że dziecko ma być zapinane w foteliku nie w kurtce ani kombinezonie ale jakoś mi to umknęło... A jak zrobiło się zimno to automatycznie zaczęłam pakować małego w coś żeby "aby napewno nie było mu zimno" - muszę rozpatrzyć sprawę ponownie

Odnośnie mojego dziecka, ja byłam przekonana że jak Igor podnosi się na kolana i ręce i buja przód -tył to pewnie niedługo zacznie raczkowac a on co? Zaczął prostowac nogi i tak stoi na wyprostowanych nogach i rękach - komicznie to wygląda
Albo wysowa nogi do przodu i siedzi podpierajac się jedną ręką a drugą się bawi... Dumna mama!

Paula co do skoku mojemu już też chyba minął, nie wiem ile trwał ale jak Igor zaczął bardziej kombinować z tym o czym pisałam wcześniej to jakoś bardziej zaakceptował to że mama czasem znika do toalety albo kuchni :) oczywiście zdarzają się czasem dni z opcją nieodkladalny :)
Jeszcze napiszę odnośnie nocy moje dziecko przedwczoraj spało do 4 wczoraj do 3 a dzisiaj do 2 :p mam nadzieję że tendencja się nie utrzyma :p
Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...