Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kamilla musisz na spokojnie to robić, bez nerwów. Nie skręcisz szyjki dziecku, takie maleństwa są gibkie i chyba wlasnie dlatego żeby mamy mogły się na nich uczyć jak je obsługiwać. Powiem Ci jak ja najbardziej lubię karmić, połóż sobie poduszkę na kolana, na poduszce Tosię na boczku, brzuszek do swojego brzuszka, główkę ułóż w zgięciu łokcia i unieś do piersi, jedna raczka pod piersią sobie zwisa, druga na piersi. Mi tak jest najwygodniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Monimoni nasza Wika mieszka z teściową z racji wieku i gabarytu..ma już chyba 9 lat,coraz słabsze łapki,ciezko byłoby jej na 3 pietro wejsc,no i mieszkanie małe..tak ma swój pokój,swoją kanapę hehe

ciekawa jestem jak zareaguje na Matiego...inne dzieci totalnie olewa hehe

a jak chrapie hehehehehe jak chłop po browcu:)
jednak ciesze sie,ze nie mieszka z nami..raz ze obowiazek a dwa kupaaaaa siersci wszedzie..:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja tez mam termin na 23 ale mam badzoeje ze uda sie szybciej bo bol kolan i stawów mnie wykończy... Dzis byłam prawie 10km na spacerze, troche skurczy ale cisza po kąpieli...
Kalae urodzilas??:):)bo nie wiem czy plan porodu Ci jeszcze potrzebny:)
Lilijka fajnie ze na konsultacje idziesz będziesz spokojniejsza:)
Dziewczyny gratulacje maleństw :)
Kamila na spokojnie, nauczycie sie siebie zobaczysz:)
Dziewczyny trzymam kciuki za szybka akcje porodowa:)

Odnośnik do komentarza

Kamilla, nie poddawaj się, dasz rade. Początek jest na pewno trudny, ale parę dni i już będzie dobrze.
Warto się trochę przemeczyc, dla tej małej istotki :)
Ja przez dwa dni w szpitalu źle przystawialam i sutki mnie bardzo bolały, były poranione, ale nauczyłam się i w domu było już dużo lepiej i szybko przestały boleć.
A jak boisz się że zrobisz krzywdę małej, to połóż się obok niej z cyckiem przy jej buzce i dostaw cyca do niej.
Wiem że nie przystawia się cycka do dziecka, tylko dziecko do cyca, ale jak się boisz to tak będzie wygodniej.
Ja tak nie raz moja karmię i jest ok, nic mnie nie boli. Grunt to dobrze złapać brodawke żeby dzecko objęło jak największą jej powierzchnię.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72290.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny.. Tylko ze mnie przeraza jej placz.. Jak tylko zaczyna krzyczeć w niebogłosy ogarnia mnie panika... W dodatku dzis do mnie do sali doszla kobieta po porodzie. Mąż caly czas z nia byl, nie czułam sie komfortowo próbując karmić, kiedy ona tak krzyczała.. Możecie mi powiedziec jak u was to wyglądało??dajecie/dawalyscie cycka nawet co 5minut, badz siedzicie z dzieckiem caly czas karmiąc?? Co 3h karmiecie, jesli sama nie wybudzi sie to budzicie..? Moja nie chce zasnąć w ogóle jak ja karmie i wezmę rusze żeby odbilo jej się i poloze do wozeczka to jest 90%prób histeria... Nie wiem co robic mam wrażenie ze jestem w szoku... Tyle czytałam, wiedzialam, a teraz. Pustka. W glowie... Nic do mnie nie dociera jestem. Jakby w swoim świecie:O

Odnośnik do komentarza

Arwena, magdalenka gratulacje! Arwena a od czego to krwawienie u ciebie sie pojawilo? Jak juz pisalas to zaraz pewnie doczytam ale juz mnie zrzera ciekawosc :p najwazniejsze ze szybko zareagowalas i mozesz sie teraz cieszyc swoim skarbem :)

Olcia, jak tak dziewczynko z balonikiem? Pewnie juz urodzilas:) wypoczywaj sobie i ciesz się maleństwem :)

Madika super ze fabryka mleczna ruszyla :D

Haniutek ale super prezent bedziesz miec jutro z okazji twojego djskiego swięta :D

Aga dzięki za zyczenia Pawelkowe :) bedzie z niego super mezczyzna:) a pseudo "tatus" niech sie wypcha. Jeszcze na starosc bedzie zalowal jak zostanie zupelnie sam!

Kurcze pisalam pisalam i nagle znow zaczelismy sie zanosic placzem... Jeszcze mam zatkany nos a jak placze to juz wogole nie moge oddychac... Uspokoilam sie tylko dla malenstwa choc z trudem mi to przyszlo...

Dzis zeby zajac sobie czas zrobilam sobie samotną wyprawe do ikei... Szalona ja! Godzina drogi dwie przesiadki w metrze... Jeszcze po ikei sie tak czlowiek olazi... A ja kypilam tylko komplet poscieli do lozeczka i ochraniacz nieprzemakalny pod przescieradelko... Potem wracalam w tępie babci z balkonikiem. Az jedna kobieta do mnie podbiegla w przejsciu w metrze i zapytala czy sie dobrze czuje... Widocznie nie wygladalam wyjsciowo. Myslalam ze mi tam po drodze wody odejdą... Ale na szczescie dotarlam do domu w dwupaku :) ... Uff... Obiecuje juz do porodu nie robic sobie takich wycieczek a juz na pewno nie sama... :p

Czytam dalej...

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nqps6ybasj0fr.png

Odnośnik do komentarza

kamillla
Dzieki dziewczyny.. Tylko ze mnie przeraza jej placz.. Jak tylko zaczyna krzyczeć w niebogłosy ogarnia mnie panika... W dodatku dzis do mnie do sali doszla kobieta po porodzie. Mąż caly czas z nia byl, nie czułam sie komfortowo próbując karmić, kiedy ona tak krzyczała.. Możecie mi powiedziec jak u was to wyglądało??dajecie/dawalyscie cycka nawet co 5minut, badz siedzicie z dzieckiem caly czas karmiąc?? Co 3h karmiecie, jesli sama nie wybudzi sie to budzicie..? Moja nie chce zasnąć w ogóle jak ja karmie i wezmę rusze żeby odbilo jej się i poloze do wozeczka to jest 90%prób histeria... Nie wiem co robic mam wrażenie ze jestem w szoku... Tyle czytałam, wiedzialam, a teraz. Pustka. W glowie... Nic do mnie nie dociera jestem. Jakby w swoim świecie:O

kamilla moze ona jest po prostu glodna, nie najada sie narazie z piersi? Moze trzeba dokarmic ten 1-2 dni. Moja tak miała. Byla glodna i nie chciala zasypiac. Pomogla flaszeczka i potem smoczek.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1rdnvc3liu.png

http://www.suwaczek.pl/cache/57f2833102.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak Olcia ??? Wiecie coś ????????
Kalae... jak jest ???
Skurcze miałam od 15:00 co 10-15 minut... Po prysznicu (o 18:00) skurcze rzadziej bo co 30 minut... ale mega bolesne... po godzince co 20 minut... a od 1:00 mam co 15 minut. Dzwoniłam wieczorem do położnej... mam przyjechać jak będą co 15-20 minut ale nie pędzę bo wolę być w domku... może wytrzymam w domu aż będą co 10 minut... wtedy prysznic i heja ho na porodówkę !!!!! Dziękuję za kciukalce !!! 3majcie jeszcze !!!! Bo to najważniejsze dzieło jeszcze przede mną :D :D oby wiesiołek pomógł !!!!
Haniutek.... śpisz ?? Jutro Twój wieeeelki dzień :) :) :) Będę trzymać kciukalce dzielna kobietko !!! :* :* :*

Odnośnik do komentarza

Monimoni cudowną rodzinkę masz! Nie dziwi mnie ze czujesz się spelnioną kobietą! Ale ksawciu dzielnie z bukietem maszeruje a Zuzka jakie ma brewki :Dhehh slodka!!!

Olka do lekarza marsz! Dobrze ze juz jutro w koncu bo ta blizna to bardziej wciąz rana i po takim czasie od cc to raczej nie wyglada dobrze... Ktos ci tos tam spartaczyl chyba... Powodzenia jutro! Niech cię wykurują!

Ernesto dzięki za lączenie sie w moim bòlu! :* I dzieki jeszcze raz wszystkim, juz mòwilam ale sie piwtòrzę: kochane jestescie! :*

Ej dzis pytanie "Gdzie jest Kalae?" brzmi jak "Gdzie jest Nemo"?" :D

Renia cudna Oliwka! Nie wierze ze juz minąl miesiąc od twojego porodu!!! Aaaaa ale ten czas leci!!

Leniwcowa Elizka cudowna! ( zapomnialam wczesniej napisac) dobrze ze grzeczne z niej leniwczątko :)

Bluberry powodzeniaaa!!! Trzymam kciuki! Milo ze postalowilas byc para dla olci :)

Witaj szatynka ;) moze ta twpja cisza to cisza przed burzą :D

Kròlewna z drewna, olka, gosia sliczne te wasze psiaczki! :) misiakowata jaka rodzinna fotka :D super :D Ja zanim poznalam Claudia bylam bardziej za psami. Z kotami nie mialam nigdy za duzo doczynienia no ale przyszedl ten moj ksiąze z bajki zamiast na bialym koniu (jak narzeczony kamili w snie bad woman) to ten z kotem ... I tak się zaczela milosc ...rowniez do kotòw:)

Kamilaa odezwalas sie! ;) nie denerwuj sie to początek! Ja napewno tez bede chodzic jak de snie tuz po porodzie... Ale tak jak dziewczyny mòwią, pare dni i nabierzesz wprawy. Musicue sie siebie nsuczyc z Tosía :) :* trzymam kciuki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nqps6ybasj0fr.png

Odnośnik do komentarza

Kamilla a slyszaas kiedys żeby ktos skrecil dziecku kark karmiąc piersią? Przeciez do tylu jej Glowy chyba nie wykręcasz, nie przejmuj się. Nie bierz za bardzo do serca tego przystawiania dziecka do pierś a nie odwrotnie, przede wszystkim ma byc wam wygodnie a mala ma ssać. http://www.mlecznewsparcie.pl/2015/02/pozycje-do-karmienia-piersia/
Polecam pierwsza pozycje, tak jak monimoni pisala, najwygodniej. Tez karmie na siedząco lub półleżąco.
Pokarmu w pierwszych dobach zazwyczaj jak na lekarstwo wiec Tosia pewnie jest glodna, może niech na razie dokarmią, zobaczysz czy będzie spala. Ty odpoczniesz i będziesz miala sile żeby przystawiac dalej. Poza tym dziecko tez placze by lubi byc przy toni :) probowalas smoczka? Chociaż wiadomo, twoj wybór czy dasz.
Karmienie na poczatku nigdy nie jest latwe, ja i tym razem płakałam przez kila dni, mimo ze to moje 3 dziecko. Z bólu sutków, z niewyspania, dlatego ze nic nie leci, później ze za dużo leci. To wszystko się unormuje, daj sobie kilka dni. W domu tez inaczej. Mm zawsze zdąrzysz podać, ale powalcz jeszcze :) tyle kobiet daje rade to i ty dasz.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

Tak dokarmiam ja, jest lepiej z tym płaczem. Renia nie chodzi o to ze jej lsrk skrece przy karmieniu tylko ogólnie. Cos nacisnę czy uszkodzę... Smoczek tez dzis jej juz dalam, wlasnie ja nakarmilam z butli i dalam smoczek i śpi.. Smoczki wyjmujecie potem jak zaśnie czy śpią z nimi?? Nie mam pojecia jak to bedzie.. Tak mnie cycki bola i ciągną.... No masakra.

Odnośnik do komentarza

No czyli wszystko idzie w dobrym kierunku :) mala nie jest taka delikatna jak ci się wydaje. My i tak się z naszymi dziecmi delikatnie obchodzimy, spójrz jak to robią położne. Przyzwyczaisz sie, niedługo będziesz młodą w jednym ręku trzymać a drugą pranie wstawiać :D
Ja smoczek wyjmuje zaraz jak zaśnie, zresztą cycka też. Nie przyzwyczajam malej do trzymania czegos w buzi bez powodu. Nie pozwalam tez wisieć na cycku godzinami, naje sie i klade do łóżeczka. Pozwalalam tylko pierwsze kilka dni żeby pobudzić laktacje. Mala tez z nami nie śpi, od małego spi w łóżeczku.
Mnie tak brodawki bolaly ze nawet chodzenie bylo bolesne. Bo sie koszula o nie ocierala. Wszystko przejdzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

Kamilla to wszystko normalne i strach i obawy i ból itd. Ja od początku na żądanie, kilkugodzinne czy kilkudniowe dziecko nie jestvrebulatne (przeważnie). Zuzia też czasem je i przestaje, myślałam żebins już najedzona a ona sobie przerwę na beknięcie robili potem dalej chce jesc. No i odłożenie najcześciej konczy się płaczem, spróbuj ja zawinąć w rożek i tak ululać, uspokoić i uśpić i potem w tym rożkU odłożyć. Może uda ci się ją zmylić;)

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Dziewczyny fajnie poczytać Wasze rady odnośnie kp , mam nadzieje ze Kamila da rade i ja później tez :)

Kurde najgorsze te odwiedziny właśnie u kogoś, dobrze ze tylko we dwie na sali..

MamaMi wiem! trzeba bylo nam od razu wszystkim powiedzieć ze termin mamy na kwiecień:D to do porodu byłby spokój z pytaniami :D u mnie są takie teksty " uuu mieścisz sie w kurtkę , nie jest tak Źle" yyy ??? albo " na pewno ma być dziewczynka? Za ładnie wyglądasz.." Dzięki:-)

Blubery to się umęczysz:) na wytrwałość bierze Cię Twe Dziecię:-) jak tam ?

Olcia juz pewnie szczesliwa po wszystkim ..

A mnie moje dziurę wierci albo i ze dwie ..bol brzucha mnie budzi do tego.
Ciekawe czy post doda bo muli forum

Odnośnik do komentarza

Ja nadal nie śpię..nie wiem co lepsze swedzenie czy ból zęba..hm..dziś ząb..jakby wiedział,że antybiotykiem chcę zniszczyc jego dzieło i się odezwał..boli jak nie wiem..wzięłam teraz pół apapu,bo ocipieć idzie no :/ Zrobiłam sobie rumianku,żeby troszkę się uspokoic..Biedne te moje maleństwo..na sam koniec w brzuszku łyka te tabletki ;/
Ciekawe jak badania wyjdą od tego wszystkiego..

Kamilla - dziewczyny dobrze radza..to prawda,że w podręcznikach wszystko pięknie wyglada,a przyjdzie co do czego to i raptem smoczek nie jest zły,przystawianie cycka do dziecka itp :D
Dobrze,że jesteście dziewczyny..Kamilli raźniej na pewno i mi bedzie,bo chetnie wrócę do tych porad :D
Kamilla nie denerwuj się ,jakiś złoty środek się wynajdzie..i tak jestes bardzo dzielna:*..ja to pewnie będę straszna sierota..taka oczytana,wyuczona,a pewnie bede ryczeć z małym :D

Barcelona dziękuję..robiąc ta fotke marzyłam o prawdziwej rodzinie i mi się spełnia patrz :D Patrząc na fajerwerki płakałam i w duchu dziekowałam za cudowny rok marząc by kolejny był jeszcze szczęśliwszy :D
Jeszcze raz Wam bardzo współczuję :* Dobrze,że opłakujecie a nie trzymacie uczucia w sobie..Będzie łaatwiej..zaraz córcia zawita z radością do domku :D

Ech wypiję ten rumianek i spróbuję sie zdrzemnąc..6.30 pobódka..mam nadzieje,ze nie bedzie kolejek strasznych..bo tam zemdleję chyba z głodu i braku snu..dobrze,że P.wstanie ze mną,kochany:)
Przyjazna dobrze,że sie odezwałaś :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwiecc

Kamilla, tak na szybko. Ja swoja kladlam w szpitalu na lozku (po nacieciu nie moglam siadac). Kkadlam sie obok niej na bokub(ona tez na boku) i nakierowywalam piers w strone buzi i lapala. Wiem ze nie powinjo sie przystawiac puersi do dziecka, tylko na odwrot, ale zadzialalo. Moze sprobuj tak???

Odnośnik do komentarza

MamaMi1
Aha, poziom komplementow tez hard!

Maz: nie chce cie straszyc, ale rozbilo cie z tyłu, nie wiem czy wrocisz do figury z przed ciazy-tylko sie nie przejmuj!
albo: zrob cos, zeby te cycusie zostaly takie duże jak teraz! :-]

Corcia: mamo, ale masz grube nogi i pupe!

Znajomy: widzialem cie w niedzielę, czym ty przyjeżdżasz? Ciężarówką?

Normalnie, miod na uszy. Nic tylko sie pochlastac!!!
:-)

Ja wam jeszcze wszystkim pokaze!
Tylko corcia moja slodyczy, niech wali prosto w oczy, toz to dziecko! A reszta. ...

Hahaha!!! Ja ostatnio jak byłam na ip i następnego dnia rano brat do mnie:

No siemka łajzo, i jak byłas wczoraj u tego weterynarza? Świnio? :D :D. (Oczywiście na żarty, nie żeby jakaś patologia haha) :D

Misiakowata haha Ty to taka śmieszka jesteś :D super pieski mamy :*

Kamilla może po prostu potrzebujesz czasu, daj sobie ten czas, pamiętaj że nie zrobisz Tosi krzywdy, dla niej mimo wszystko jesteś NAJWAŻNIEJSZA!! :*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leniiiiiiiwiec

Maqdallena, napisalysmy prawie identycznego posta- co ten Torun z nami zrobil ??;)))
Kamilla, w pierwszej dobie dziecko raczej uczy sie ssac nic jest glodne. I to potrzebs ssania sprawia, ze placze. Wiec oewnie possie 5 min i zasypia ale jak czuje ze cycka juz nie ma - budzi sie. Daj sobie ten szpitalny czas na siare. Moja nieporadnie ssala, nie mowiac o moim przystawianiu jej ale wisiala na piersi ile chciala (i tylko na lezaco) i lepiej spala pozniej jak sie naciumkala. Matki innych dzieci na sali prosily o mm bo niby dziecko sie nie najada bo malo pokarmu maja. A ile maja miec ?! Toz to pare kropel na karmienie leci ! I takie bobo dostalo mm, ok-przespalo na nim kilka godzin ale po pobudce, ten sam problem... wiec to tylko rozwiazanie chwilowe dla osob ktore chcca zostac przy kp..

Odnośnik do komentarza

Eh jednak to co w ciąży w teorii sobie przygotujemy - nie zawsze idzie w parze z praktyka. :)

Bluberyy powodzenia!! :* Olcia a Ty jak tam?
Kalae odezwij się! Najlepiej już z Tosia! :)

Kamilla ja np mojej nie wybudzam na jedzenie - jest głodna to się budzi i daje znać :)
W nocy mi nieraz śpi 5-6h, głodna -budzi się i zje np więcej niż normalnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza
Gość Leniiiiiiiwiec

Ja nie wiem jak jest z tym wybudzaniem. Ja nie wybudzam (zobaczymy co z waga malej przy kokejnej wizycie patronazowej). W dzien je ponad miare !;) za to dzis w nocy- karmuenie o 23:30 i o 4:00 (dwa podejscia po 10 min). Troche dluga przerwa, ale dopoki nie bedzie problemoe z waga, wole, zeby Eliza dawala mi znac kiedy...
Kamilla, podejdz do tego na luzie. Na mm zawsze bedzie czas !
Pisz nam jak idzie- bedziemy pomagac:)) i pozdrow Tosienke!
Kalae, Kalaeeeeeeee!
A co do Waszych zarcikow o nowej pozycji w tabelce, wesole marcowe zartownisie-Ha ha ha b.smieszne !
Olciaa?????

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...