Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

nati91
Gratulacje Netka! :)

Blueberry - tak i to silniejszy ból niż w trakcie okresu. Co więcej wróciły potem, było ich 6, spędziłam pół h pod prysznicem i nie przeszły, wzięłam nospę pół godziny temu i ostatni skurcz miałam 9:38 i na razie czekam. I między tymi skurczami "dużymi" zdarzają mi się twardnienia i krótszy ból poniżej 10 sek. Nie słyszałam wcześniej o czymś takim :p


Ja tak mam. Poki nie skutkuje to rozwarciem czy zmianami w szyjce to sa to przepowiadajace - bylam u lekarza i na ktg wczoraj, polecam sprawdzic. No spa 3 razy po 2 i duzo magnezu oraz odpoczynku a jak bedzie gorzej to ip:)

Odnośnik do komentarza

Netka gratulacje!!!!
Leniwiec i Aga slodziaki z Waszych maleństw, już sie nie mogę mojego Mikiego doczekać, dla mnie to ciągle abstrakcja, chyba dopiero jak urodzę to w 100% do mnie dotrze że mam dziecko :P
Ajka, Madika, Mati trzymamy kciuki i czekamy na relacje juz po, oczywiście razem ze zdjęciami :)
RedNails w tabelce ja jestem na szarym końcu, ale chyba kilka dziewczyn wyprzedzę, bo mam mieć cc jeszcze przed świętami ;) chyba że wszystkie będą się tak ekspresowo rozpakowywać to zostaniemy z Izabel ostatnie :P
Dzisiaj była u mnie położna na ostatniej wizycie przed porodem. Teoretycznie jestem gotowa, ale praktycznie to mam stracha przed cc. Nigdy nie miałam żadnej operacji, nawet u dentysty nie miałam znieczulenia. A tu taka operacja i jeszcze później zająć się małym i to calkiem sama (zakaz odwiedzin dalej obowiązuje), a na położne i pielęgniarki za bardzo nie liczę. Niby po cc dziecko zabierają na noworodki i przynoszą na karmienia, ale ja ciągle będę myślała czy mu tam dobrze i czy nie płacze...
Dziewczyny po cc, dostałyście maluszki na salę do siebie jak już Was spionizowali?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza

Ej wezcie tak nie rozdzcie szybko, dopiero 4 marca a juz pół marcówek się rozsypało :D Kto bedzie rodził w drugiej połowie marca, kwietniówki?
Madika I bardzo dobrze, z zaskoczenia najlepiej, nie masz czasu się stresować :) Jak sie lezy i czeka kilka dni na godzine "C" to jeszcze gorzej. Trzymam kciuki za Ciebie i za Ajke!
Nie jestem na bieząco wiec gratuluje nowym mamusiom, trzymam kciuki za te które zaraz będą rodzic :)

Też miałam taką akcje z lampą do naświetlania, tylko jak starszy syn pod nią leżał. Zapomniałam wyłączyć to światło i odpinam młodemu pieluche w celu sprawdzenia zawartosci. Młody miał wielkie kupsko które pod wpływem światła zmieniło kolor na krwistoczerwone...Ja zaspana mało zawału nie dostałam, myślalam ze cała pielucha zakrwawiona. Dobrze ze się ocknęłam i wpadłam na powód takiego stanu zanim zrobiłam raban na cały oddział.

Idziemy zaraz na ważenie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

arwena89
Netka gratulacje!!!!
Leniwiec i Aga slodziaki z Waszych maleństw, już sie nie mogę mojego Mikiego doczekać, dla mnie to ciągle abstrakcja, chyba dopiero jak urodzę to w 100% do mnie dotrze że mam dziecko :P
Ajka, Madika, Mati trzymamy kciuki i czekamy na relacje juz po, oczywiście razem ze zdjęciami :)
RedNails w tabelce ja jestem na szarym końcu, ale chyba kilka dziewczyn wyprzedzę, bo mam mieć cc jeszcze przed świętami ;) chyba że wszystkie będą się tak ekspresowo rozpakowywać to zostaniemy z Izabel ostatnie :P
Dzisiaj była u mnie położna na ostatniej wizycie przed porodem. Teoretycznie jestem gotowa, ale praktycznie to mam stracha przed cc. Nigdy nie miałam żadnej operacji, nawet u dentysty nie miałam znieczulenia. A tu taka operacja i jeszcze później zająć się małym i to calkiem sama (zakaz odwiedzin dalej obowiązuje), a na położne i pielęgniarki za bardzo nie liczę. Niby po cc dziecko zabierają na noworodki i przynoszą na karmienia, ale ja ciągle będę myślała czy mu tam dobrze i czy nie płacze...
Dziewczyny po cc, dostałyście maluszki na salę do siebie jak już Was spionizowali?

Ja dostałam na sale po pionizacji właśnie, ale nie było źle. Tylko łazienka jedna na piętro i jak oddawałam małego na noworodki żeby się wykąpać to położne tam takie miny robiły, ze nie wiem :) za to studentki były baaardzo pomocne

Odnośnik do komentarza

Aga, Leniwiec sliczne dzieciaczki az sie człowiek wzrusza :)
Awerna ja mam tal samo chyba dopoki nie urodze to nie dojdzie do mnie, ze bede matka :D
Wczoraj głaszcze brzuch i mówię do Malej, ze za niedlugo pojedziemy do szpitala i ciocia Cie przywiezie do domu. Kur... jaka ciocia :D
Pamietam jak nie moglam sie doczekac na nasze rozpakowania Marcowkowe i czytalam z taka zazdroscia Grudniowki potem styczniowki. A lutowek juz nie bo u nas sie rozkrecilo. Ale teraz od Marca to juz czytam z takim napięciem bo codziennie ktos cos :)

Martyna ja gdybym byla na Twoim miejscu to wybrałabym cc bo widze, ze czulabys sie pewniej. No i czulas sie po nim dobrze. Ja bardzo boje się cc :D mam nadzieje, że wybierzesz to co dla Ciebie lepsze :)

Odnośnik do komentarza

~Ernestoo
misiakowata30
chwilę się zdrzemnełam zanim mi sie zrobiło gorąco i znów mnie "oblazło"..Jezuu to chyba jakas klątwa..tak ktos mi zazdrości,że kuźwa nie mam spokoju..Wywietrzyłam chate,podenerwowałam się,potem popłakałam,bo opowiedziałam P. jak Leniwiec obudziła się córcią przy serduszku no...i się wzięłam i rozczuliłam,że niedługo ja tak będę tulic mojego maluszka..i dla niego tak cierpię..dam radę 20 dni :D
Ernesto dzis pewnie Cię wypuszcza :)
Madika biedulo obolała :*

Nie wiem czemu,ale ja kiedys leżąć na ginekologii sie mega wysypiałam..materac wręcz był stworzony dla mnie..no ale nie byłam wtedy takim słoniem...ciekawe :)

Miłego dnia/nocy :*

Misko wspolczuje swedzenia, kto jak kto, ale Ty sie wycierppisz z tym czochraniem. Jedynie pocieszajace jest to, ze jestesmy prawie na finiszu, a slodka zawartosc brzuszka to wynagrodzi.

Wiem i dziękuję :* Wstałam dopiero tak naprawdę..rano jeszcze P.musiał mi nospę dać ,bo jakies bóle mnie wzięły w krzyżu i w podbrzuszu i do tego słynne spojenie mnie zaczęło boleć..hm także coraz bliżej porodu :D

Ernesto współczuję,że zimujesz tam w tym szpitalu na weekend..masakra :* :* :*

Haniutek wychowuj wychowuj jeszcze Ci wdzieczna bedzie gimbuska hehehe :*
Madika :*
Aga jak tam ??jak sie czujecie??
Monika?

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

~Leniwiecccc
Misiskowata- nie placz!;)) dolegliwosci mina (leze sobie na plecach i mnie nic nie dusi tralalalala;))ale przyjda inne rzeczy np.nieprzespane noce;)) Eliza postanowila ze spi tylko w moim lozku po karmieniu. Kazda proba przeniesienia jej do lozeczka konczy sie kleska i placzem. Zaczyna jesc raczki i wkolo macieju;) podobno ma bardzo silny odruch i potrzebe ssania-stad problem z brodawkami i dziecko non stop przy piersi. Najsda sie raczej bo po kilku min karmienia usypia i jak jej nie przeniose to potrafi spsc ggodzine lub dluzej:) a ja nie spie bo teraz boje sie uduszenia jej ponimo trzezwego snu;) od 4 nocy spslam tylko 3 godziny:)
Polozne tu chyba maja mnie dosc;)) wczoraj przyszlam z wyrwanym wenflonem ;) to sie zaczely nabijac "co ja takuego robilam, zeby wyrwac wenflon"... ;)
A w nocy przewijam Elize, patrze i oxzom nie wierze-co to za kupa ????!!!! Pomaranczowa niczym pomarancze Misiskowstej! Mowie sobie-pewnie cos z nia nie tak ! Lece przerazona do poloznych i mowie "Eliza zrobila pomaranczowa kupe..." a one zebym pokazala. Otwieram pampersa a tam normalny kolor...
One pytaja : "gdzie pani tu widzi pomarancz?;))" a ja : "Naprawde, moze tu nie eidac az tsk dobrze, ale na platkach, ktorymi wycierslam pupe- jarzaca pomarancz-zaraz przyniose.."
Pogrzrbalamw koszu o 2:00 sprawdzilam...no soczek kubus lece do nich z platkami... a one na mnie jak na wariatke. Znow kupa magicznie zmienila kolor... ;))
A wiecie co sie stalo ? Jeden z niemowlaczkow ma troche za wysoka bilirubine i lezy w niebieskim inkubatorze w sali. I cala sala jest niebieska...no i kupa Elizy pomaranczowa (ale tylko w sali hahahaha);)
I sama na to wpadlam niczym dr House! ;) ale i tak mamtu etykietke wariatki;))

Chugo tam sie przejmujesz etykietami :D One nie jedno widziały..pewnie świetnie sobie radzisz :) ale wiem jak to jest stac sie tematem żarcików w szpitalu..no niestety taka praca,że się gapią jak na wariatkę i obgadują :) Niedługo wyjdziesz i będą miały kolejną młodą mamę :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Wy tu mowicie o ruchach dzieci a moja Mala caly czas szaleje w brzuchu na wszystkie strony. I to kazdy dzien taki sam. Ostatnio na ktg nawet polozna mowila, ze wszystkie dzieci ospale a jej sie nie dalo uspokoic :) chyba bede miala pospane :D a ja przecież śpiaca krolewna ( no z ta krolewna to przesadzilam ) :D

Mój Miki też ciągle daje o sobie znać że jest :D wszyscy mi mówią że nie będę się z nim nudzić :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza

Netka gratulacje, madika, ajka 3mam kciuki choć już pewnie po wszystkim
Arwena no mam nadzieję że wytrwamy do terminu...
A ja zdycham, ten wirus jest okropny, czuję się jak walcem przejechana. Wyrzygalam kolacje wczoraj, śniadanie... zjadłam trochę paluszków teraz kromkę z masłem i oby było ok, nie mogę małej glodzic...a takie słoneczko za oknem

Odnośnik do komentarza

Hej. Aga śliczny Synuś! Ajka powodzenia ;)

Ale się wkurzylam... Mam z Majka skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, dzwonie... Termin ...6 października.. Chyba ich pogięło.. Dzwonie gdzie indziej - czerwiec...
Ale w końcu udało mi się na kwiecień.. Kuzwa mac, co się człowiek odenerwuje z tym NFZ..

Lece na lekcje, będę nadrabiac później.
:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
nati91
Kalae - bardziej niż okres, ale na razie znośnie. Czasem promieniuje do pleców.

A mocne mialas przy okresie?
Trzymaj sie!

Przed antykoncepcją dosyć mocne, ale dobrze nie pamiętam. W każdym razie te są mocniejsze.
Niby są te skurcze, ale po 40-50 sek, te ponad minutę są rzadziej, także czekam wciąż. Jak się nie rozkręci to i tak chyba pojadę na IP za jakiś czas, bo nie wiem, czy te skurcze mogą być efektywne, czy nie, więc lepiej sprawdzić.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

nati91
Ciaza316
nati91
Kalae - bardziej niż okres, ale na razie znośnie. Czasem promieniuje do pleców.

A mocne mialas przy okresie?
Trzymaj sie!

Przed antykoncepcją dosyć mocne, ale dobrze nie pamiętam. W każdym razie te są mocniejsze.
Niby są te skurcze, ale po 40-50 sek, te ponad minutę są rzadziej, także czekam wciąż. Jak się nie rozkręci to i tak chyba pojadę na IP za jakiś czas, bo nie wiem, czy te skurcze mogą być efektywne, czy nie, więc lepiej sprawdzić.

właśnie miałam Ci napisać, że możesz pojechać na IP sprawdzić. zrobią Ci ktg, tylko potem sporo się czeka w poczekalni na konsultacje z lekarzem

Odnośnik do komentarza

Ernesto trzymamy kciuki! Dziewczyny dzięki za odpowiedzi, wiem, że muszę sama zdecydować, ale wiadomo, łatwiej jak ma się rozeznanie szersze w temacie np jak było u innych mam. No i strunka777 dziękuję że mówisz o tym argumencie z trzecim porodem, nie pomyślałam! Póki co mam przekonanie, że jak akcja zacznie się w ciagu kilku dni to probuje naturalnie, a jak dotrwam do 15/17 marca to wolałabym cc z uwagi na rozmiary dzidziusia. Ułożenie jest dobre, od poprzedniej cc 4 lata minęły, blizna wydaje sie ok, tylko dzieci duże, po tatusiu.. Ja urodzona w terminie miałam 2850g :)

Odnośnik do komentarza

pelka
nati91
Gratulacje Netka! :)

Blueberry - tak i to silniejszy ból niż w trakcie okresu. Co więcej wróciły potem, było ich 6, spędziłam pół h pod prysznicem i nie przeszły, wzięłam nospę pół godziny temu i ostatni skurcz miałam 9:38 i na razie czekam. I między tymi skurczami "dużymi" zdarzają mi się twardnienia i krótszy ból poniżej 10 sek. Nie słyszałam wcześniej o czymś takim :p


Ja tak mam. Poki nie skutkuje to rozwarciem czy zmianami w szyjce to sa to przepowiadajace - bylam u lekarza i na ktg wczoraj, polecam sprawdzic. No spa 3 razy po 2 i duzo magnezu oraz odpoczynku a jak bedzie gorzej to ip:)

No właśnie do tej pory miałam tylko bezbolesne. Wczoraj byłam u lekarza i wszystko gotowe do porodu (główka nisko, brak szyjki), tylko czekać na akcję. No ale pewnie pojadę na IP tak czy inaczej :) dzięki!

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

kamillla
aa i Nati, koniecznie zjedz coś przed ktg. ja bylam 1.5h po posilku i mowily ze nastepnym razem zebym byla nie wiecej niz godzine po. zaopatrz sie tez w jakiegos batonika i wode tak na wszelki wypadek, mi przynajmniej tak mowily- ale to ze wzgledu na mała ruchliwość malej

Dzięki!

Noo Ernesto, to się dzieje :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Martyna, to tylko moje odczucia :) wiesz, troche mam juz na karku, boje sie czy uda mi się szybko zebrac po drugiej cesarce, a podobni jak się miało dwie cesarki, to trzeci poród tez przez cc.
A ja juz pierwszej młodości nie jestem i jesli miałabym za dwa trzy lata znów rodzic, to z trzecia cesarka sie nie widzę :)
Mną sie nie sugeruj, bo to moje odczucia.
A moze czas pokaze i zdecydujemy sie na trzecie mimo rokowań ma cc???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...