Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Haniutek
Piekniusia Zyrafka;) toz to cale zoo juz macie;)
Kurcze help kobietki bo juz zglupialam z tym liczeniem. Termin ostatniej m 24 06 z usg o 4 dni wieksza ciaza termin im wychodzil ną29 marca wiec skonczone 37 mam 8 prawda?a nie 15 marca .Czy ja juz swiruje?

z kalkulatora wyszło ze termin z om masz na 29.03.
Obecnie jesteś w 36 tygodniu
Czyli 29.03 masz skończony 40 tydzień
22.03 masz skończony 39 tydzień zaczynasz 40
15.03 masz skończony 38 tydzień zaczynasz 39
08.03 masz skończony 37 tydzień zaczynasz 38

ja to przynajmniej tak rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Haniutek
Strunka ten jeden dzien to ok j a kos bym przezyla ale nie tydzien bo to jednak 7 dni wiecej tutaj...a co jak akcja zacznie sie w weekend..a u mnie to nie taka zwykla cesarka

Ja wiem, że łatwo się mówi, ale spokojnie. Jesteś pod stałą opieką - 24h. Na miejscu są lekarze i położne, także jak będzie się coś dziać, to reakcja będzie natychmiastowa.

Odnośnik do komentarza

~kalae
Haniutek
Piekniusia Zyrafka;) toz to cale zoo juz macie;)
Kurcze help kobietki bo juz zglupialam z tym liczeniem. Termin ostatniej m 24 06 z usg o 4 dni wieksza ciaza termin im wychodzil ną29 marca wiec skonczone 37 mam 8 prawda?a nie 15 marca .Czy ja juz swiruje?

z kalkulatora wyszło ze termin z om masz na 29.03.
Obecnie jesteś w 36 tygodniu
Czyli 29.03 masz skończony 40 tydzień
22.03 masz skończony 39 tydzień zaczynasz 40
15.03 masz skończony 38 tydzień zaczynasz 39
08.03 masz skończony 37 tydzień zaczynasz 38

ja to przynajmniej tak rozumiem.

Haniutek to my mamy ten sam termin, a tygodnie to ja liczę dokładnie tak jak Kalae napisała :)

Trzymam kciuki za jutrzejsze cc :)

Śliczne dzieciaczki, Majeczka, Ingusia i Aleksander. Do schrupania :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
Haniutek
Piekniusia Zyrafka;) toz to cale zoo juz macie;)
Kurcze help kobietki bo juz zglupialam z tym liczeniem. Termin ostatniej m 24 06 z usg o 4 dni wieksza ciaza termin im wychodzil ną29 marca wiec skonczone 37 mam 8 prawda?a nie 15 marca .Czy ja juz swiruje?

z kalkulatora wyszło ze termin z om masz na 29.03.
Obecnie jesteś w 36 tygodniu
Czyli 29.03 masz skończony 40 tydzień
22.03 masz skończony 39 tydzień zaczynasz 40
15.03 masz skończony 38 tydzień zaczynasz 39
08.03 masz skończony 37 tydzień zaczynasz 38

ja to przynajmniej tak rozumiem.


Dzieki bardzo ;* no wlasnie tak samo mi wychodzi a im ostatnio uciekl gdzies ten tydzien iwyszlo ze 15 koncze 37.Boje sie ciecia na zimno w swoim przypadku wiec sie upomne chyba jutro . przeciez tak czy tak to 2 tyg leczenia to zapewne mi przejdzie na antybiotyku

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Strunka to nie chodzi o ten tydzien a o to ze jest wtedy wieksze ryzyko ze zacznie sie cos naturalnie. Ja mam miec kardiologa diabetologa na sali i to nie bedzie prosty zabieg a jak pewnie wiesz w malych szpitalach specjalisci nie dyzuruja non stop wiec wolalabym jednak planowo by sie to stalo.Dlatego tak licze te dni i cos mi nie pasowalo

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Haniutek
Piekniusia Zyrafka;) toz to cale zoo juz macie;)
Kurcze help kobietki bo juz zglupialam z tym liczeniem. Termin ostatniej m 24 06 z usg o 4 dni wieksza ciaza termin im wychodzil ną29 marca wiec skonczone 37 mam 8 prawda?a nie 15 marca .Czy ja juz swiruje?

Haniutek podam Ci wyliczenia mojego gin dla mnie: termin ostatniej m 20.06 termin wyliczony 27.03 z USG ciąża starsza na 19.03 termin. W tej chwili mam 35 tydzień i 4 dni. Skończony 37 będę miała 05.03, wiec Ty będziesz miała 8

Odnośnik do komentarza

Haniutek
~kalae
Haniutek
Piekniusia Zyrafka;) toz to cale zoo juz macie;)
Kurcze help kobietki bo juz zglupialam z tym liczeniem. Termin ostatniej m 24 06 z usg o 4 dni wieksza ciaza termin im wychodzil ną29 marca wiec skonczone 37 mam 8 prawda?a nie 15 marca .Czy ja juz swiruje?

z kalkulatora wyszło ze termin z om masz na 29.03.
Obecnie jesteś w 36 tygodniu
Czyli 29.03 masz skończony 40 tydzień
22.03 masz skończony 39 tydzień zaczynasz 40
15.03 masz skończony 38 tydzień zaczynasz 39
08.03 masz skończony 37 tydzień zaczynasz 38

ja to przynajmniej tak rozumiem.


Dzieki bardzo ;* no wlasnie tak samo mi wychodzi a im ostatnio uciekl gdzies ten tydzien iwyszlo ze 15 koncze 37.Boje sie ciecia na zimno w swoim przypadku wiec sie upomne chyba jutro . przeciez tak czy tak to 2 tyg leczenia to zapewne mi przejdzie na antybiotyku

zapytaj, bo to wiedza dla twojego spokoju i bezpieczeństwa przede wszystkim, a może się ktoś pomylił, albo ci wytłumaczy skąd mają taką datę.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję już teraz za wszystkie kciuki! Jeszcze zapomniałam, bo sobie tak dzisiaj myślałam, że w tej ciąży zyskałam coś jeszcze - Marcóweczki! Nie spodziewałam się, że forum to taka fajna sprawa, nigdy na żadnym sie nie udzielałam, ale na pewno to przede wszystkim zasługa osób, które je tworzą! Jesteście super!!!
Wiem, wiem, to cały czas ta rzewna fala wzruszeniowego-refleksyjna. Cztery razy się dziś popłakałam, ostatni - jak kładłam spać synka...

Jutro na 7:30 w szpitalu, cc planowana na 9-9:30.
Leżymy już sobie, gadamy, mąż czyta na Wikipedii kto się 25.02 urodził:) Zuzia (na99% zostajemy przy Zuzi) się wierci, ostatnie podrygi u mamy;)

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
http://babyonline.pl/kalkulator-tygodnia-ciazy.html z tego kalkulatora patrzyłam, mi tu wychodzi termin z om na 04.03, czyli dzień wcześniej niż w innych

Bo mamy rok przestępny, dlatego jeden dzień się "skraca".
Dlatego jeśli ktoś OM miał 20.06, to nie dodaje się prostą metodą rachunkową 20+7 oraz 6-3, co wychodzi niby termin na 27.03., tylko trzeba brać pod uwagę dni kalendarzowe. A jeśli dobrze pamiętam, to ciążę liczy się od OM 280 dni.
Pierwotnie też myślałam, że jeśli miałam OM 14.06, to termin wypada na 21.03., a tu zonk na prenatalnych i od razu korekta, że przecież mamy 29 dni lutego, stąd przewidywaną datę porodu mam na 20.03.2016, także niektóre serwisy mogą się mylić...

Odnośnik do komentarza

Haniutek
Strunka to nie chodzi o ten tydzien a o to ze jest wtedy wieksze ryzyko ze zacznie sie cos naturalnie. Ja mam miec kardiologa diabetologa na sali i to nie bedzie prosty zabieg a jak pewnie wiesz w malych szpitalach specjalisci nie dyzuruja non stop wiec wolalabym jednak planowo by sie to stalo.Dlatego tak licze te dni i cos mi nie pasowalo

Rozumiem. Będzie dobrze. Bądź dobrej myśli!!! Wszystko się ułoży!
I kibicuję Wam z całego serca!

Odnośnik do komentarza

Ja też zamówiłam takiego żółwia, jak Justi, powinien jutro dojść, to dam znać :)
Ja karuzeli nie kupuję na razie, może jak już się przyda za parę miesięcy, to kupię, a może ktoś zprezentuje do tego czasu :)
Monimoni śliczne zdjęcia! Ja wciąż liczę, że jeszcze zdążę zrobić. W plenerze byłoby super, tylko jednak zimno...
Trzymam kciuki za Ciebie i Felcię jutro! :)
Anna13 ja kupiłam Ochraniacz, żeby ograniczyć bodźce z zewnątrz, ale też mam zamiar go włożyć potem. Przez pierwsze tygodnie tylko prześcieradło i śpiworek będą w łóżeczku.

Jeny,co moja mała wyprawia przez ostatnie półtorej godziny, to nie do opisania... cały dzień spokojna, a teraz się rozpycha na wszystkie strony. I chyba wreszcie znalazła wyjście, bo mnie kilka razy zakłuło w szyjce. Najwyższy czas, żeby się zaczęła zapoznawać z tamtymi rejonami :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

strunka7777
~kalae
http://babyonline.pl/kalkulator-tygodnia-ciazy.html z tego kalkulatora patrzyłam, mi tu wychodzi termin z om na 04.03, czyli dzień wcześniej niż w innych

Bo mamy rok przestępny, dlatego jeden dzień się "skraca".
Dlatego jeśli ktoś OM miał 20.06, to nie dodaje się prostą metodą rachunkową 20+7 oraz 6-3, co wychodzi niby termin na 27.03., tylko trzeba brać pod uwagę dni kalendarzowe. A jeśli dobrze pamiętam, to ciążę liczy się od OM 280 dni.
Pierwotnie też myślałam, że jeśli miałam OM 14.06, to termin wypada na 21.03., a tu zonk na prenatalnych i od razu korekta, że przecież mamy 29 dni lutego, stąd przewidywaną datę porodu mam na 20.03.2016, także niektóre serwisy mogą się mylić...

Na poczatku ciąży czytalam w jakiejś książce ze są różne metody liczenia. 29 dni lutego nie ma wiele na znaczeniu bo dni w tygodniu nie przybywa, zawsze jest ich tyle samo. Doliczanie 1 dnia wynika z metody liczenia tak jak np w moim przypadku. Jak znajdę ta książkę to jutro napisze.

Odnośnik do komentarza

strunka7777
~kalae
http://babyonline.pl/kalkulator-tygodnia-ciazy.html z tego kalkulatora patrzyłam, mi tu wychodzi termin z om na 04.03, czyli dzień wcześniej niż w innych

Bo mamy rok przestępny, dlatego jeden dzień się "skraca".
Dlatego jeśli ktoś OM miał 20.06, to nie dodaje się prostą metodą rachunkową 20+7 oraz 6-3, co wychodzi niby termin na 27.03., tylko trzeba brać pod uwagę dni kalendarzowe. A jeśli dobrze pamiętam, to ciążę liczy się od OM 280 dni.
Pierwotnie też myślałam, że jeśli miałam OM 14.06, to termin wypada na 21.03., a tu zonk na prenatalnych i od razu korekta, że przecież mamy 29 dni lutego, stąd przewidywaną datę porodu mam na 20.03.2016, także niektóre serwisy mogą się mylić...

no wiem, że jest, tylko kalkulator powinien uwzględniać, u mnie w zależności od kalkulatora termin wychodzi od 04.03 do 07.03, więc rozbieżność jest większa niż 1 dzień, ponadto położna mi wyliczyłam na 06.03 i taki termin mam w karcie ciąży, a na początku ciąży chodizłam do 2 lekarzy i ten drugi wpisał termin na 07,03. Niemniej om mam 30.05. A licząc na piechotę koniec 40 tygodnia wychodzi w piątek 04.03 wtedy jest 39 tydz.7 dzień.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie komplementy! Kilka zdjeć nam się udało, ale mój mąż twierdzi, że najlepsze by były jakby mnie uchwycił jak zapinkalałam do samochodu bo zaczęło lać - takim kaczo-pingwinim truchtem, który był wolniejszy niż jego marsz i skrzeczałam jak stara kwoka przekleństwa na pogodę;)

Mój mąż też ma problem z zakupami. Jak nie ma listy to wróci z 3 paczkami chipsów i budyniem czy jakimiś innymi ciasteczkami ale zapomni o połowie rzeczy po które poszedł. Ja jeszcze dodatkowo jak robię mu listę to w takiej kolejności wypisuje produkty jak bedzie je mijał w sklepie:)

My karuzeli nie mieliśmy, tylko przy kołysce taką, która była w komplecie. Ochraniacz mamy prosty biały z ikei.

Linijka - Filcowe zwierzątka są cudowne! dawaj selfika;)

Co do torby jeszcze polecam do Zuziowej listy dodać papier toaletowy i gaziki jałowe do przemywania oczu i buźki noworodka (waciki mogą zostawiać mini włoski, a to takie wrażliwe maleństwo).

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

czarna.ana
strunka7777
~kalae
http://babyonline.pl/kalkulator-tygodnia-ciazy.html z tego kalkulatora patrzyłam, mi tu wychodzi termin z om na 04.03, czyli dzień wcześniej niż w innych

Bo mamy rok przestępny, dlatego jeden dzień się "skraca".
Dlatego jeśli ktoś OM miał 20.06, to nie dodaje się prostą metodą rachunkową 20+7 oraz 6-3, co wychodzi niby termin na 27.03., tylko trzeba brać pod uwagę dni kalendarzowe. A jeśli dobrze pamiętam, to ciążę liczy się od OM 280 dni.
Pierwotnie też myślałam, że jeśli miałam OM 14.06, to termin wypada na 21.03., a tu zonk na prenatalnych i od razu korekta, że przecież mamy 29 dni lutego, stąd przewidywaną datę porodu mam na 20.03.2016, także niektóre serwisy mogą się mylić...

Na poczatku ciąży czytalam w jakiejś książce ze są różne metody liczenia. 29 dni lutego nie ma wiele na znaczeniu bo dni w tygodniu nie przybywa, zawsze jest ich tyle samo. Doliczanie 1 dnia wynika z metody liczenia tak jak np w moim przypadku. Jak znajdę ta książkę to jutro napisze.

Oki :) z miłą chęcią się zapoznam. A to co napisałam to tylko moje domysły i dochodzenie samemu.

U mnie położna jak określa termin porodu, to właśnie tą metodą co wspomniałam :) +7 -3, czyli szybko i na skróty, a tu tym razem się nie sprawdziło.
Sama myślałam na początku tak jak położna, ale dostając info z badań prenatalnych bardzo mnie zdziwiło, że termin jeden dzień wcześniej (wg OM) niż położna twierdziła. A potem doszłam, że jakąś tam metodą należy liczyć 280 dni ciąży, czyli to dodawanie i odejmowanie w przypadku Marcóweczek nie do końca się sprawdziło :) Bo wyjątkowo mamy rok przestępny :)

Odnośnik do komentarza

~kalae
strunka7777
~kalae
http://babyonline.pl/kalkulator-tygodnia-ciazy.html z tego kalkulatora patrzyłam, mi tu wychodzi termin z om na 04.03, czyli dzień wcześniej niż w innych

Bo mamy rok przestępny, dlatego jeden dzień się "skraca".
Dlatego jeśli ktoś OM miał 20.06, to nie dodaje się prostą metodą rachunkową 20+7 oraz 6-3, co wychodzi niby termin na 27.03., tylko trzeba brać pod uwagę dni kalendarzowe. A jeśli dobrze pamiętam, to ciążę liczy się od OM 280 dni.
Pierwotnie też myślałam, że jeśli miałam OM 14.06, to termin wypada na 21.03., a tu zonk na prenatalnych i od razu korekta, że przecież mamy 29 dni lutego, stąd przewidywaną datę porodu mam na 20.03.2016, także niektóre serwisy mogą się mylić...

no wiem, że jest, tylko kalkulator powinien uwzględniać, u mnie w zależności od kalkulatora termin wychodzi od 04.03 do 07.03, więc rozbieżność jest większa niż 1 dzień, ponadto położna mi wyliczyłam na 06.03 i taki termin mam w karcie ciąży, a na początku ciąży chodizłam do 2 lekarzy i ten drugi wpisał termin na 07,03. Niemniej om mam 30.05. A licząc na piechotę koniec 40 tygodnia wychodzi w piątek 04.03 wtedy jest 39 tydz.7 dzień.

I tutaj poległam :) Bo jeśli ktoś OM miał najpóźniej do 23 dnia miesiąca, to jeszcze łatwo wyliczyć w glowie :) a jak ktoś pózniej miał @, to dla mnie jest już wyższa szkoła jazdy :D Chyba musiałabym wziąć kalendarz i lecieć z liczeniem tygodni na piechotę :D

Zresztą natura i tak zrobi swoje :) Jak widać w przypadku wielu Marcóweczek :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...