Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość strrrunka

~Ciaza3166
~strrunka
HPV obecnie jest obowiązkowa.

Ale... Sa kraje zachodnie, które wycofały tą szczepionkę z racji żniw jakie zbierała.


Obowiazkowa jest w Pl? O matko!

Tak, obowiązkowa. Jedyny kraj na świecie. Ale na razie brakło środków w budżecie na tą szczepionkę.
Mam nadzieję, że w ciągu tych dziesięciu, jedenastu lat ktoś mądry cofnie ten obowiązek.

Odnośnik do komentarza
Gość strrrunka

~ANikod
~Ciaza3166
~strrunka
HPV obecnie jest obowiązkowa.

Ale... Sa kraje zachodnie, które wycofały tą szczepionkę z racji żniw jakie zbierała.


Obowiazkowa jest w Pl? O matko!

Nie jest obowiązkowa!! wystarczy poczytać rządowy program szczepień. A wiecie, że teoretycznie można też zaszczepić chłopców na hpv, bo mogą być nosicielami i u nich też może powodować (bodajże) raka prącia i czegoś jeszcze.

Tak??? To dobrze.
Wydawało mi sie, ze Duda oprocz pneumokoków to na HPV zmianę podpisywał i ze jako obowiązkowa ma być.
Muszę doczytać.

Odnośnik do komentarza

~Ciaza3166
Jola straszne z Twoja bratowa. Zdarza sie. Oby wszystko dobrze sie skonczylo.
U nas zeby ciagle ida. Jeden po drugim ale powoli wychodza
Mala dzis tak sie zloscila. Wlazi gdzie nie powinna. Krzyczy. Widze ze to powszechne teraz:-)
Kalae, mowisz o tej szczepionce przeciwko wirusowi hpv? Obejrzyj sobie filmik z Danii, co tam sie dzialo po tych szczepieniach prawdopodobnie.
Kasiamamusia buziaki dla Adasia. Dzielny chlopiec

szczepić jak na razie nie będę na to, myślałam się zastanawiać nad tym w okolicach 13rż (jak pisałam), także jeszcze trochę czasu jest. Wtedy będę się zastanawiać nad słusznością szczepienia przeciw hpv. Poza tym przez 10 lat to może być już zupełnie inna lepsza szczepionka, także osobiście uważam że nie ma co się na tą chwilę nią 'ekscytować".

Odnośnik do komentarza
Gość Ciaza3166

~justyna_mama
Melduje sie o poranku mamusie, my już kolejny dzień na nogach od 5:) wina ewidentnie niewychodzącej ostatniej 4 i przebijającej się już dolnej pierwszej 3:)
Strunka
Rozmawiałam na temat tej szczepionki z moim ginem i nie zachęcał mnie zbytnio do niej... A co do szczepienia dziewczynek też czytałam w necie i chyba bym nie chciała żeby moja córeczka była szczepiona, ale póki co nie mam swojej Blanusi więc problem z głowy :)
Jola
Będzie wszystko dobrze z koleżanka moja teściowa miała raka szyjki i już dzięki Bogu prawie 7 lat żyje sobie bez tego paskudztwa jest pod stałą opieką onkologa. Dlatego tak ważna jest cytologia!!!! Moja bratowa 37 lat miała 3 lata temu i też wszystko skończyło sie dobrze w obydwu przypadkach obyło sie bez chemii.

Chyba te nasze dzieci sie zmowily. Co do pory wstawania i wyrzynania sie zebow. Do tego dzis 2h przerwy w nocy na marudzenie, placz, cycka, nie cycka. Kto wie po co...
Ja tam wole nie szczepic. Nie mozna szczepic sie na kazda ewentualnosc a i przemysl szczepionkowy jest tak nakrecany ze HPV dziekujemy:-/
Odnośnik do komentarza
Gość Ciaza3166

Bardzo faje te sandalki Lasockiego Ann1ee. Szukalam u nas podobnych ale znalazlam takie bardziej zabudowane tylko.
Justynamama, wszystkiego naj z okazji 15 mcy:-)
Sylwia Martynka kaskaderka. Az ciarki przechodza. Moja tez wydziwia. Wczoraj wieczorem 3 razy tak rabnela w kilka miejsc. I potem jeszcze probowala sie wspinac. Czort jeden
Kalae, dokladnie:-) za te nascie lat wszystko sie moze jeszcze zmienic

Odnośnik do komentarza

Czytałam na raty i nie pamietam co komu..kogo ominelam to przepraszam .
Sylwia Martynka kaskaderka..ach te dzieci :)
Zadowolonona jestem,bo nie mam miliona obowiazkow..nie mam na 5..rozne zmiany w sumie..czasem meczaco jak koncze po 21 a musze przyjsc na 9..aleeee fajni ludzie..namacham sie kilka godzin na luzie i ide do domu...
Zdarzylo mi sie ostatnio manko na 10 zl ..nie mialam problemow przez to..grubymi tysiacami obracamto co to taka dyszka dla nich :) musze uwazac..akurat wtedy sie zle czulam i bylam jakby obok siebie..mam tak czasem od tarczycy.
Fajnie ze odpoczelas od Martynki..jes to fajne..pod warunkiem ze jest sie na to gotowym..ja na tanta prace gotowa nie bylam..ten miesiac co posiedzialam dluzej byl mi potrzebny..jedynie z kp nie rezygnuje..jakos dajerade mimo roznych godzin pracy.
Mati dzis lepszy humor..mial nawet drzemke o 12 do 14.40..:D w nocy tez spal z przerwa na piers :)
Dostalam od wujka zloty zegarek..pozlacany no z cyrkoniami..nie nosze zegarkow ale ten jest piekny..zaloze czasem :) do pracy jest mi za ciezko na rece :D
Milo :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Ann1ee, dzięki. Niestety jakoś nie trafiłam na dobrą parę z tych butków, a specjalnie do sklepu wczoraj pognałam, a był tylko jeden z rozmiaru i zginał się w połowie, a nie w 1/3, to na podeszwę już nie patrzyłam.
Chyba przez te clarksy co jako pierwsze kupiłam, teraz mam problem bo one mają mega podeszwę. A niestety clarksy nie mają teraz sandałków z piętą.

No nic, najwyżej Tosia nie będzie miała sandałków. W sumie to w wózku jej ściągam buty, a plac zabaw jest ogrodzony więc goni w skarpetkach lub na boso po trawie ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Alesandraa

Jola trzymam kciuki za bratową. Mi po pierwszej ciąży zrobiła się nadżerka i zanim zdążyłam ją zamrozić to wyszła zła cytotolgia. Po pobraniu wycinka okazało się, że są zmiany nowotworowe. Miałam robioną elektrokonizację szyjki i pobrany materiał znów był badany. Wynik był negatywny. Od tamtej pory nie mam problemów, ostatnia cytologia I, a skrócona szyjka zdołała wytrzymać kolejną ciążę. Także wszystko będzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza

Sylwia
Szalona ta twoja Martynka :) ma taki temperament jak Michaś, musiałaś się nieźle wystraszyć.
Misia
Fajnie że ta praca ci się podoba i że tak dobrze sobie radzisz. Ja też na razie nie rezygnuję z kp, Michaś domaga się cycka a ja nie mam serca mu odmówić. Za miękka jestem, pewnie będę go karmić do trzech lat :)))
Ciąża
Mnie też zadziwiają twoje opowieści o usypianiu małej w aucie, ja w czasie jak mały śpi nadganiam robotę w domu, i nie jestem zadowolona jak mi w samochodzie się zdrzemie, bo potem w domu już nie chce spać
obudził się mój kawaler, muszę lecieć

Odnośnik do komentarza
Gość kasiaamamussiaa

~kalae
czy ktoś jak dziecko śpi nadrabia picie kawy i przeglądanie internetu itp.? czy tylko ja się nie przepracowuje jak dziecko śpi?

Ja :D podobnie jak Ty sprawdzam neta i jego zaległości ;)

Złożyłam w końcu dzisiaj wniosek o rodzinne i dodatek, że do szkoły idzie ;) nawet wyczytałam, że jakieś dodatki są gdy dziecko idzie do przedszkola, warunek trzeba pobierać rodzinny zasiłek, tylko wcześniej chciały pit za 2015 a dzisiaj go nie chciały tylko dodatkowo akty urodzin dzieci ; ( i w poniedziałek musze dowieść bo się dziś nie wyrobiłam
Sylwia jaka kaskaderka z Martynka. ....tez bym chyba zawału dostała
Renia a z każdym dniem Michas lepiej toleruje rozlake?
Misia super, że jesteś zadowolona z wypłaty ;) wiadomo 2 pensje to duży plus :) mój w tym miesiącu dostał 300zł więcej niż w poprzednim i to juz dużo nas ratuje ;)
Złożyłam dzisiaj wniosek do psychologa. ....dla siebie i synka, nie radzę sobie momentami z jego nastrojami i podejściem do siostry. ....może obca osoba pozwoli mi lepiej spojrzeć na nasze relacje :)
Jola przykra sytuacja, aż przykro jak się słyszy i czyta o chorobach w otoczeniu znajomych ;(

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

Kasiamamusia i Kalae
Ja tam sprzątam gotuje prasuje... W głowie :) za każdym razem myślę sobie ok ostatni raz od jutra:)
Też buszuje po necie a później... Później idę też spać :) ciekawe jak sobie poradzę z drzemkami jak moje dziecko nie będzie już chciało spać w dzień... Chyba wtedy przejmie moje obowiązki bo ja lubię to!:)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna.anaa

~kalae
czy ktoś jak dziecko śpi nadrabia picie kawy i przeglądanie internetu itp.? czy tylko ja się nie przepracowuje jak dziecko śpi?

Kalae ja się też nie przepracowuje w końcu chory kręgosłup mam nie? :D a tak serio to brakuje mi trochę czasu na polezenie w pracy i jest przez to gorzej z kręgosłupem bo leżę tylko jak śpię a mały tak się rzuca przez sen ostatnio że muszę i tak w nocy kilka razy wstawać. No i ja nigdy nie mogłam nadrabiac bo jak tylko mały sam został podczas spania w dzien to się budził od razu i w ryk. Taka czujka. Zawsze ktoś musiał przy nim być. A w nocy to ok, bez problemu było.

Odnośnik do komentarza
Gość strrrunka

Mamusie, jest nadzieja na wcześniejszy drenaż, ale dużo zalezy czy szpital bedzie miał przedłużony kontrakt z nfz. Takze czekamy do sierpnia w zawieszeniu. No i czekamy na wiesci od Żoo, która też probuje w tym temacie załatwiać. Mimo tego zawieszenia jestem spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza

patrzyłyście na skład sera żółtego? Który jest najlepszy? Bo wg mnie jak na razie z biedronki potem z lidla. Pozostałe mają jakiś długo skład. Możecie mi jakiś polecić?
Nie chciało mi się iść do biedronki wczoraj i poszłam do zwykłego sklepu przeglądnęłam chyba z 5 serów i wszystkie miały długi skład. W końcu nie zabrałam żadnego.

Jeszcze jedno pytanie co do sera, jak na serze żółtym jest napisane ser dojrzewający to można dać dziecku? Ser żółty królewski z sierpca ma w miarę skład, ale jest napisane dojrzewający. Osobiście lubię ten ser, ale nie wiem czy Tosi dać mogę?
https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003120019891

Odnośnik do komentarza
Gość Ciaza3166

Renia74
Sylwia
Szalona ta twoja Martynka :) ma taki temperament jak Michaś, musiałaś się nieźle wystraszyć.
Misia
Fajnie że ta praca ci się podoba i że tak dobrze sobie radzisz. Ja też na razie nie rezygnuję z kp, Michaś domaga się cycka a ja nie mam serca mu odmówić. Za miękka jestem, pewnie będę go karmić do trzech lat :)))
Ciąża
Mnie też zadziwiają twoje opowieści o usypianiu małej w aucie, ja w czasie jak mały śpi nadganiam robotę w domu, i nie jestem zadowolona jak mi w samochodzie się zdrzemie, bo potem w domu już nie chce spać
obudził się mój kawaler, muszę lecieć

Haha. Tez bym chciala nadgonic w domu ale nie zawsze wychodzi to podczas drzemki. Dzis z racji weekendu jak Malamiala pierwsza drzemka to skoczylam na zakupy. Potem pojechalismy na farme, do parku, obiad w wozku zjedzony i na powrocie od razu zasnela takze ona w aucie na podjezdzie spi a my w kuchni przez okno ja dogladamy:-) a rankami w tyg to wiadomo. Jak zasnie w aucie to super bo to krotka drzemka i pozniej ma sile sie bawic:-)
Odnośnik do komentarza
Gość Ciaza3166

Czy ktorys maluszek wisi na cycku czesciej niz zwykle? Po pracy Mala nawet co 40 minut chce sobie pociumkac! Czasem uda mi sie odwrocic jej uwage ale nie na dlugo. Ida jej zeby to napewno ale tak czesto to juz daaawno nie bylo. Dzis rano ostatni raz wiec szok

Odnośnik do komentarza
Gość Ciaza3166

Hmm nie jestem pewna odnosnie sera ale tak mysle ze dojrzewajacy jest ok ale plesniejacy nie. Chociaz mojej kolezanki synek uwielbial plesniejacy z oliwkami i w ogole on takie mixy jadl od malego ze chyba kucharzem jakims zostanie:-)

Odnośnik do komentarza

~kalae
patrzyłyście na skład sera żółtego? Który jest najlepszy? Bo wg mnie jak na razie z biedronki potem z lidla. Pozostałe mają jakiś długo skład. Możecie mi jakiś polecić?
Nie chciało mi się iść do biedronki wczoraj i poszłam do zwykłego sklepu przeglądnęłam chyba z 5 serów i wszystkie miały długi skład. W końcu nie zabrałam żadnego.

Jeszcze jedno pytanie co do sera, jak na serze żółtym jest napisane ser dojrzewający to można dać dziecku? Ser żółty królewski z sierpca ma w miarę skład, ale jest napisane dojrzewający. Osobiście lubię ten ser, ale nie wiem czy Tosi dać mogę?
https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003120019891

Ja kupuję z Lidlu "pikserki" skład: mleko, sól, kultury bakterii. On jest z sierpca właśnie.
Ale ostatnio zastanawiałam się nad jedzeniem. Ja też staram się kupować dobre jakościowo produkty, dobry skład, bio warzywa itd. Ale jak pójdzie do żłobka, to tam pewnie z hipermarketu byle najtańsze :( Więc może już też czas zacząć przyzwyczajać do śmieciowego jedzenia :(
A dajecie dzieciom kakao? Bo różne wersje na ten temat są
Ciąża mój to by chciał ciumkać, ale ja konsekwentnie nie dawałam i tylko w nocy dla świętego spokoju karmię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...