Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cos forum kiepsko chodzi... teraz rzadko tu wpadam jak próbuje nadrobić mam kolejne strony do przeczytania i nie daje rady A u nas... Zosia skończyła 12 lutego roczek ma 6 zębów i 8 kg Kocha jedzenie musimy się chować żeby coś zjeść bez niej Jeszcze nie chodzi tylko przy meblach ale jest w ciaglym ruchu Gratuluję wszystkich osiągnięć marcowkowych dzieciaczkow bo wiele tego już jest... Rosną te nasze skarbeńka

Odnośnik do komentarza

Madika
nati91
Hej :)
Madika - zajęłyśmy 3 miejsce :)
Peonia, smutne to :( dużo sił dla rodziny jej i dla Was. Trzymam kciuki za Twoją koleżankę.
Jola, Agi Pawełek tak raczkuje i na pewno jeszcze jeden dzieciaczek, ale nie pamiętam który.
U nas też noce są różne, raz lepsze - pobudki co 2h, raz gorsze - ostatnio co 1h pobudki, a od 5 co 15-20 min, z czego 10 min na cycu, reszta w łóżeczku, a jak chciałam ją położyć obok siebie na cyca, to niestety odklejała się i chciała iść gdzieś, więc musiałam na siedząco karmić... do tego wcześnie wstała. To była okropna noc... a dziś znowu co 1h pobudki, więc pewnie nie pośpię za dużo w nocy...
Iza chodzi bez skarpet. Zazwyczaj ma zimne stópki, ale skarpety trzeba co chwila poprawiać. Na początku ospy jej zakładałam, teraz już nie. Ostatnio pisałam, że rozglądała się za piłeczką, jak ją spytałam gdzie jest - to nie był przypadek! Już szuka przedmiotów, których nazwy zna :) i dziś kilka razy stała bez trzymania się i raz wstała na kanapie z kucków opierając się tylko o oparcie :) taka z niej duża dziewczyna już :)
Matko, za niecałe dwa miesiące do pracy, jak to szybko zleciało :( boję się, że nie będę przy ważnych skokach w rozwoju, np pierwsze kroki... niby taka duża, ale to przecież moje maleństwo kochane...

Nati GRATULUJE!!!! Super ze tak Wam dobrze poszlo:D

U nas wczoraj byly pobudki co 1-2h przez cala noc. A rano na zdjecia roczkowe szlismy. I co moj Mezulek powiedzial? Cytuje: "Nooo Ty to dzisiaj duzo szpachli musisz nalozyc" :D Myslalam ze mu je*ne :D bo on smacznie spal oczywiscie :D
A dzis spala z 1 pobudka ale ja sie budzilam bo jakos na czuwaniu spalam. Masakra jakas.

Teraz zupke zjadlam strone jakas nadrobilam a Hanula spi. Musze wzisc sie teraz za robote a pozniej bede nadrabiac.
Przepraszam ze tak nie mam jak i jestem mocno do tylu.

Ciaza chrzciny bedziecie w UK robic czy w PL? I jak to organizujecie?

Ja robilam przymiarkefo tortu iwyszefl jak zwyklepyszny :D hehe Ale musze kupic oplatkowych dekoracji albo mase cukrowa i zrobic dekoracje. Musze sie wziasc za to. Tak samo jak za album. Masakra dlaczego ja nie mam sily na zrobienie tego wszystkiego i dobanie jest dluzsza....

Wogole to albo znowu zatoki mi dokuczaja albo alergia. Juz od dzis nawet Claritine biore bo juz rady sobie nie dawalam.

Ja chce juz WIOSNE!!!!! Moze dlatego ze nie wracam do pracy :D heheh


Chrzciny robimy w Uk. Wolalabym w Pl ale... bedzie ok 13 osob, sama rodzina i juz kombinuje gdzie pomiescic tyle ludzi. Zaprosimy chyba wszystkich na obiad do restauracji zeby miec z glowy a do domu juz tylko na torta i kawe.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~Olijaa
Ciaza316
3h?! Padlam:-)
To w jakich godzinach ma nocny sen?
Mya tez juz spi. Zjadla kaszke. Widac ze bardzo lubi ta kaszke na noc. Patrzy na lyzeczke i miseczke, sama buzie otwiera... chyba odpuszcze troche karmienie rano.
Co robicie w ten piatkowy wieczor? Jakies imprezy i te sprawy? :D

Jaką kaszke macie?


Olija my mamy Organix Raspberry&banana muesli. Nie wiem czy u Was takie sa. Bardzo Malej smakuje. Ale juz sie poprawila. Duzo wiecej je, kaszki rano rozne. Tylko ksiazeczka czy zabawka musi byc

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość strrrunka
Gość strrrunka

Jak widzę, nie zmieniło się i:

Prawo do ulgi w przypadku wychowywania jednego
dziecka

Osoby wychowujące w roku jedno dziecko skorzystają
z odliczenia, o ile ich roczne dochody nie przekroczą kryterium
dochodowego, wynoszącego:
• 112 000 zł w przypadku podatnika pozostającego przez
cały rok podatkowy w związku małżeńskim (dochody
podatnika i jego małżonka),
• 112 000 zł w przypadku podatnika będącego osobą samotnie
wychowującą dziecko,
• 56 000 zł w przypadku podatnika niepozostającego
w związku małżeńskim, w tym również przez część
roku.
Natomiast rodzice wychowujący dwoje i więcej dzieci skorzystają
z ulgi bez względu na wysokość uzyskanego dochodu.

Odnośnik do komentarza

o bosh..Całą chate wysprzatałam z jeczącym Matim u nogi...ale dałam radę jeeeee...w końcu odświeżyłam naszą ramkę ze zdjęciami,hehe dołożyłam Matiego kilka fotek plus jedną z ciąży:)
uff dumna jestem i skonana :D
P.wrócił po 20,i teraz ululał Matiego,ale mówi,że ma lekki sen..to już widzę naszą nockę..łapy tak pcha do buzi,że ma na rączkach aż czerwone ranki od ostrych dwójek u góry :/
ach żeby nocka była taka jak ostatnia..gdybym do 2 nie ogladała serialu,to bym się wyspała normalnie hehe

i dziura..nie wiem co miałam napisać..
aha
Magdallena fajnie Cię widzieć :) Inga jaka śliczotka jeju :)
i Michaś Reni74 jak z obrazka :D

Madika dziękuje za kciuki :)
Za tydzień mam rozmowe o pracę..niestety zmianową..ale dobre cokolwiek kurcze,bo zostane naprawde bez kasy na wynajem..nie ma co wybrzydzać..no ale zapytam,czy będe mogła zaczac od kwietnia..może akurat się zgodza:)
albo choć od 27 marca..wtedy juz nie jestem na macierzynskim..ech..no ale dobra..na ileż cv jest jeden odzew..może ktos jeszcze sie odezwie i szybko zmienie.
Praca w sklepie spożywczym.
Nie wiem co miałam jeszcze..
Mam nadzieje,ze u Was ok..buziolkam dzieciaczki :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Madika
Ciaza316
Madika
Dziewczyny jestem mega do tylu bo nie mam chwili Wogole. A jak mam to już nie mam siły na nic...
Jeszcze tej bramki na schody nie mam zamontowanej :( Wiec ciagle na schody włazi smyk mały.

Ciąża nie martw się Hanula tez placków nie zjada więcej niż 1,5.

A teraz pochwale się :D Hanula załapała jak się pije ze słomki. Nie jest może jej fanka narazie ale powoli może się to zmieni :D

Ostatnio kuluseczki Hanula jadła widelcem (nie wiem czy Wam pisałam) i to sama :D Łyżeczkę sama do buziaka wkłada i to z kaszka tak zgrabnie ze może tez coś zjeść :D hehe

Co dalej... Chrzciny w parafii załatwiłam na 23 kwietnia. I powiem Wam ze chyba z księdzem gadałam (mówiłam proszę księdza) ale był bez koloratki nawet. I był taki miły i pomocny. I stwierdził ze jak nie uda mi się załatwić sali na 23 a na 2 by się udało kwietnia to on pokombinuje żeby zrobić ten chrzest w niedziele kiedy rekolekcje się kończą. Wiec jestem pod MEGA wrażeniem. Bo wcale nie był miły ksiądz a to był proboszcz. Noi oczywiście 300 zł co łaska :D

Hanulinie idą zeby i dzieją się cuda. Poliki ma jak by z mrozu wróciła paluchy w buziaku Noi szaleje w dzień. Masakra!!!

Nie wiem co jeszcze i nie wiem co u Was...
Ale Tule Was mocno!!!:*:*


To sie dzieje u Ciebie.
Tak naprawdeto raz zjadla 1,5:P i to ja takie malutkie, cieniutkie robie. Dzis mam w dupie. Latam to to to tamto daje i juz mam gdzies. Cyca moze jesc i tyle.
My mamy na dole bramke ale jeszcze szafki w kuchni niezabezpieczone i juz sie zaczyna dobierac do nich

Kupilam takie magnetyczne zabezpieczenie do szafek. Jest super bo moze byc wlaczone albo wylaczone. Jest w srodku szafki wiec go jie widac. I mozna go przywiercic ale mozna przykleic na tasme. Ja sobie chwale go. Kupilam na chyba www.bezpiecznedziecko.pl


Hmm widzialam cos takiego w necie. Rzeczywiscie wygodne? Bo przykleilam wczoraj takie te paski i troche mnie wkurzaja jednak. Chcialam filmik obejrzec ale cos nie chce mi sie nic otworzyc.
Ale jak mowisz ze mozna jednak to przykleic to zastanawiam sie nad innym rozwiazaniem bo trzeba wiercic ale moze przykleic tez by dalo rade. To jest cos takiego ze dajesz do srodka i jak chcesz otworzyc to wkladasz tylko palec do srodka, naciskasz i sie otwiera. Oczywiscie nie chce mi stronki otworzyc. Co za glupi internet ze ledwo dziala na gorze...

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

Dzień Dobry:) Słonko ładnie nam zagląda przez okno :) tylko ten śnieg już nie chcemy zimy!!! Wiosno wiosno przybywaj!!! Misiakowata trzymam kciuki żeby z pracą wypaliło! Na obiad mamy dzisiaj pomidorówkę :) u nas też chyba zęby bo i noce mniej spokojne i paluszki w buzi :)
Coś miałam jeszcze napisać....
No nic... Wiecie chciałabym pospać tak do 10:) miłego dnia!!!!

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry Mamusie. Mam nadzieje ze wszystko w porzadku u kazdej. Inga sliczna dziewczynka i wyglada na starsza ,moze przez wloski. I Michas jaki kawaler,super. U nas wszystko dobrze,jestesmy po chorobie z synem ,ale juz lepiej. A Misia Tobie zycze bys znalazla prace z ktorej bedziesz zadowolona. Ide na kawke. Milego Dnia. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Madika
Ciaza316
Aha! No ale co mialam pisac! Gratuluje picia ze slomki:-) widzisz. Dzieciaki tozdolne bestie no i robia co chca i kiedy chca:-)

Dzieki:D Tak juz jej ladnie idzie picie ze slomki ze kupilam jej niekapka Canpolu. Nie wiem czy to Jola pisala o nim czy ktoras inna z dziewczyn. On ma taki zaworek w stodku i nie rozlewa sie. No cudnie tak z niego pije:D Taka dumna jestem z niej :D Moja mala juz duza dziewczynka:D


Wlasnie taki mamy. Tzn nie wiem czy Canpol ale taka slomka

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Alesandraa

Magdalena, piękną masz córeczkę, i te włoski dodają jej jeszcze więcej uroku :)
A Michaś Reni to cudeńko, tymi niebieskimi oczami rozkocha niejedną dziewczynę :)

U nas noce jakby lepsze. Wcześniej zanim się położyłam biegałam do Michasia ze cztery razy, a od kilku dni budzi się tylko raz, później około północy, no i nad ranem. Wyszły mu zęby, więc pewnie dlatego. Ma ich już 5 :)

Pogoda dziś piękna, już chciałabym wiosnę. I na spacer lepiej byłoby wyjść i nie męczyć się z tym ubieraniem...
Zaraz się zbieramy, bo jedziemy do Warszawy do rehabilitantki. Ciekawa jestem co powie o moim bąbelku...

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Madika
nati91
Hej :)
Madika - zajęłyśmy 3 miejsce :)
Peonia, smutne to :( dużo sił dla rodziny jej i dla Was. Trzymam kciuki za Twoją koleżankę.
Jola, Agi Pawełek tak raczkuje i na pewno jeszcze jeden dzieciaczek, ale nie pamiętam który.
U nas też noce są różne, raz lepsze - pobudki co 2h, raz gorsze - ostatnio co 1h pobudki, a od 5 co 15-20 min, z czego 10 min na cycu, reszta w łóżeczku, a jak chciałam ją położyć obok siebie na cyca, to niestety odklejała się i chciała iść gdzieś, więc musiałam na siedząco karmić... do tego wcześnie wstała. To była okropna noc... a dziś znowu co 1h pobudki, więc pewnie nie pośpię za dużo w nocy...
Iza chodzi bez skarpet. Zazwyczaj ma zimne stópki, ale skarpety trzeba co chwila poprawiać. Na początku ospy jej zakładałam, teraz już nie. Ostatnio pisałam, że rozglądała się za piłeczką, jak ją spytałam gdzie jest - to nie był przypadek! Już szuka przedmiotów, których nazwy zna :) i dziś kilka razy stała bez trzymania się i raz wstała na kanapie z kucków opierając się tylko o oparcie :) taka z niej duża dziewczyna już :)
Matko, za niecałe dwa miesiące do pracy, jak to szybko zleciało :( boję się, że nie będę przy ważnych skokach w rozwoju, np pierwsze kroki... niby taka duża, ale to przecież moje maleństwo kochane...

Nati GRATULUJE!!!! Super ze tak Wam dobrze poszlo:D

U nas wczoraj byly pobudki co 1-2h przez cala noc. A rano na zdjecia roczkowe szlismy. I co moj Mezulek powiedzial? Cytuje: "Nooo Ty to dzisiaj duzo szpachli musisz nalozyc" :D Myslalam ze mu je*ne :D bo on smacznie spal oczywiscie :D
A dzis spala z 1 pobudka ale ja sie budzilam bo jakos na czuwaniu spalam. Masakra jakas.

Teraz zupke zjadlam strone jakas nadrobilam a Hanula spi. Musze wzisc sie teraz za robote a pozniej bede nadrabiac.
Przepraszam ze tak nie mam jak i jestem mocno do tylu.

Ciaza chrzciny bedziecie w UK robic czy w PL? I jak to organizujecie?

Ja robilam przymiarkefo tortu iwyszefl jak zwyklepyszny :D hehe Ale musze kupic oplatkowych dekoracji albo mase cukrowa i zrobic dekoracje. Musze sie wziasc za to. Tak samo jak za album. Masakra dlaczego ja nie mam sily na zrobienie tego wszystkiego i dobanie jest dluzsza....

Wogole to albo znowu zatoki mi dokuczaja albo alergia. Juz od dzis nawet Claritine biore bo juz rady sobie nie dawalam.

Ja chce juz WIOSNE!!!!! Moze dlatego ze nie wracam do pracy :D heheh


Chrzciny robimy w Uk. Wolalabym w Pl ale... bedzie ok 13 osob, sama rodzina i juz kombinuje gdzie pomiescic tyle ludzi. Zaprosimy chyba wszystkich na obiad do restauracji zeby miec z glowy a do domu juz tylko na torta i kawe.

myślałam właśnie zrobić podobnie, obiad w restauracji, zamówiłabym stolik, a tort i kawa w domu. Bo to jednak mniej roboty. A chrzest byłby o 12 więc prawie po, obiad pasuje, a robić w domu jakoś mi się nie uśmiecha, bo chyba wyjdzie 10 osób.
Zastanawiam się tylko czy lepiej ustalić menu wcześniej, czy pozwolić każdemu na wybór ;)

Odnośnik do komentarza

~Alesandraa
Magdalena, piękną masz córeczkę, i te włoski dodają jej jeszcze więcej uroku :)
A Michaś Reni to cudeńko, tymi niebieskimi oczami rozkocha niejedną dziewczynę :)

U nas noce jakby lepsze. Wcześniej zanim się położyłam biegałam do Michasia ze cztery razy, a od kilku dni budzi się tylko raz, później około północy, no i nad ranem. Wyszły mu zęby, więc pewnie dlatego. Ma ich już 5 :)

Pogoda dziś piękna, już chciałabym wiosnę. I na spacer lepiej byłoby wyjść i nie męczyć się z tym ubieraniem...
Zaraz się zbieramy, bo jedziemy do Warszawy do rehabilitantki. Ciekawa jestem co powie o moim bąbelku...

powiem ci że i tak masz fajnie, że możesz wyjść, pogoda piękna i ciepło bo 7 stopni, ale co z tego smog taki że siedzimy w domu kolejny dzień.

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Dziewczyny. Oczy na zapalki. O co chodzi z tym snem?! Dzis dla odmiany 6h, 2h przerwy i 3,3h. Kazda noc inna, ale wszystkie ze spaniem kiepsko bo Mala poszla spac po 19
Ide poczytac

u nas też dziś jakoś słabo, obudziła się po 3 kręciła się, ale nie mogła zasnąć i w końcu zaczęła płakać, dostała butelke, Potem po 6 i przysnęła jeszcze na godzinę. A ja byłam tak nieprzytomna jak wstała na dobre o 7, może też przez to, że mnie głowa bolała.

Odnośnik do komentarza

Renia74
Madika
Wielkie brawa dla mężulka i szwagra :) Lepiej późno niż wcale jak to mówią, teraz trochę odetchniesz.

No spisal sie i mam troche luzu tak jk mowisz :D

Ale sie rozpisalyscie wczoraj znowu mam troche do nadrobieni a czasu nie mam za duzo :D Hanula spi to moze dam cos rade poczytac :D

Dzis jadr do restauracji zalatwic chrzciny. I tak jk Wy zgadzam sie ze wiara w Boga nie idzie z wiara w ksiezy i kosciul jako taki jak oni go kreuja:D Wole zyc w swiecie takim jak teraz ze swoimi wypbrazeniami o tym ze gdzies jest fajny ksiadz i kosciol :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~Kalae
Madika
~kalae
Olija
~kalae
Dostałam zgodę na chrzest w innej parafii, oczywiście ksiądz musiał powiedzieć swoje, ale tak jakoś normalnie mówił, niby podobnie do tego na kolędzie, ale jakoś tak milej :)
40 minut ze mną gadał ;) ale nawet mi się nie dłużyło ;)

Uwazaj bo Ci sie spodoba :D
A tak na poważnie fajnie ze udalo Ci sie zalatwic formalnosci bez stresu a Tosia bedzie mogla przyjąc chrzest :)

stresu to miałam dużo, jak czekałam na tego księdza to aż mnie ściskało w płucach ;)

Ty taka wyszczekana i oczytana we wszystkich prawnych kruczkach religijnych :D no nie wierze :D hehw

wez nie zartuj. :D
Zalezalo mi zeby mi dal to musialam byc mila, a nie gadac com sobie w necie wyczytala.

Heheh :D Czego sie nie robi dla dzidziusia :D heheh

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

maqdallena
Renia74
Jak tam dziewczyny po walentynkach ? Wczoraj coś mi błąd wyskakiwał i nie mogłam nic napisać.
Madalena
Śliczna córeczka, obcinałaś już jej włosy, już ma taką fajną fryzurkę. Mój ma jeszcze trochę zakola, trochę dłuższe włosy na czubku głowy i z tyłu i lekko kręcone nad uszami. Muszę mu ściąć maszynką to będą mu rosły równo. Tylko chciałam żeby na zdjęciu roczkowym tak jeszcze dzidziusiowo wygłądał, po zdjęciach mu zetnę.
U nas też nie ma szans żeby sam się od cycka odstawił, martwię się że do czasu pójścia do pracy nie uda mi się go odstawić. Najgorzej druga zmiana do 22, jak on tylko przy cycku zaśnie, albo jak się przebudzi i płacze to tylko cycek go uspokoi.

Renia, jeszcze Indze włosów nie obcinałam. Najdłuższe ma z przodu i przy uszach, bo z tyłu trochę wytarła.
Inga też tylko przy cycku zasypia i w nocy to samo, ale ja się nie martwię bo zdecydowałam się na wychowawczy.
Wpisałam wniosek na rok, ale raczej będę musiała wrócić wcześniej bo czarno widzę nasze życie z jednej, marnej wypłaty męża. Ale na pewno do końca września nie wrócę do pracy. Chciałabym do końca roku, ale zobaczymy jak to będzie.
Od jutra zaczynam zaległy urlop i cały urlop za ten rok, więc wychowawczy zaczyna mi się od 22 maja.

Widze ze jednak pare z nas bedzie na wychowawczym :D a wsumie sie nie spodziewalam bo w ciazy mialysmy inne plany :D heheh

A powiedz Inga dalej jest taka wymagajaca?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

czarna.ana
Madika
Renia74
Sylwia
Ja w pracy na marcóweczki nie wejdę, ale po lub przed chętnie, jeśli tylko będzie tu ktoś jeszcze, a liczę na to że nadal będziemy pisały :)

Kochana po tym jak zrobilas "awanture i mi naublizalas :D heheh nie licz ze Marcoweczki ucichna :D heheh

My pracowalysmy w ciazy i pisalysmy... tylko wtedy latwiej bylo nadrobic niz teraz :D Ale ja i czarna nie wracamy do pracy i Justyna chyba tez. Noi Lilijka tez nie ma ochoty :D hehe wiec moze bedziemy razem utrzymywac tepo :D heeh

Eh ja chcę wrócić do pracy - czytaj: kwestie finansowe przewazaja- tylko nie wiem czy wrócę bo jak mnie przeniosą do jakiegoś niefajnego działu to będę się zastanawiać czy nie lepiej wziąć wychowawczy. A z urlopami to bym wracala dopiero na koniec maja. Jak narazie nic nie wiem, dowiem się jak będzie w marcu :/

Ale jakby co to w trakcie drogi do pracy będę czytać i pisać :D

No dobra powiedzialam tak w skrocie :D hehe
A juz myslalam ze juz wiesz gdzie Cie przenosza i juz zdecydowals sie na wychowawczy :D

Tylko w tym czytaniu bedziesz musiala pamietac zeby na wlasciwym przystanku wysiasc :D hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...