Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Lilijka87
Ann1ee
Ciąża a jak walczysz z ciemieniuchą? Dawid miał okropną na całej głowie, nie mogłam sobie dać z nią rady, oliwka nie pomogła, preparat na ciemieniuchę z Rossmana też nie, raz nawet posmarowałam mu głowę masłem, bo tak wyczytałam w necie, nie chcę sobie nawet przypomnieć jak to śmierdziało na drugi dzień, bo nie dało się tego masła dokładnie wymyć w włosków... Potem stosowałam preparat na ciemieniuchę z Emolium i po troszeczku schodziła, jak czesałam szczoteczką. Któregoś dnia postanowiłam wziąć grzebyk z tego zestawu od szczotki i co? 3 dni i po tym paskudztwie, wszystko wyczesałam, wcześniej się bałam grzebykiem, żeby mu nie zrobić krzywdy - ehh niedoswiadczona matka...
U nas dzis początek 17 tyg i marudzenie ksiązkowe - od 12.30 nie spał, po walce dał się położyć o 18 na pół godziny, a tak to cały czas płacz... nawet na rękach sie nie uspokaja :|

Masło nie zadziałało bo nie dałaś na to sera i szynki :)
Tangoya a ta szczotka nie drażni ci tyłka? :D

Z tyłkiem Panie to taka kwestia, że jak się nieumiejętnie trzyma, to loczki plącze :DD

Odnośnik do komentarza

Ann1ee
Ciąża a jak walczysz z ciemieniuchą? Dawid miał okropną na całej głowie, nie mogłam sobie dać z nią rady, oliwka nie pomogła, preparat na ciemieniuchę z Rossmana też nie, raz nawet posmarowałam mu głowę masłem, bo tak wyczytałam w necie, nie chcę sobie nawet przypomnieć jak to śmierdziało na drugi dzień, bo nie dało się tego masła dokładnie wymyć w włosków... Potem stosowałam preparat na ciemieniuchę z Emolium i po troszeczku schodziła, jak czesałam szczoteczką. Któregoś dnia postanowiłam wziąć grzebyk z tego zestawu od szczotki i co? 3 dni i po tym paskudztwie, wszystko wyczesałam, wcześniej się bałam grzebykiem, żeby mu nie zrobić krzywdy - ehh niedoswiadczona matka...
U nas dzis początek 17 tyg i marudzenie ksiązkowe - od 12.30 nie spał, po walce dał się położyć o 18 na pół godziny, a tak to cały czas płacz... nawet na rękach sie nie uspokaja :|

No wlasnie szczotka czeszemy. Zostalo na mięciutkiej czesci glowy i boje sie dociskac czy ruszac za bardzo. A kiedy czeszesz tym grzebieniem? My uzywamy wlasnie zelu z Emolium
U nas 17 tydzien rozpoczal sie w niedziele. Narazie jest ok... jutro szczepienia takze przygotowuje sie na najgorsze

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Ann1ee
Ciąża a jak walczysz z ciemieniuchą? Dawid miał okropną na całej głowie, nie mogłam sobie dać z nią rady, oliwka nie pomogła, preparat na ciemieniuchę z Rossmana też nie, raz nawet posmarowałam mu głowę masłem, bo tak wyczytałam w necie, nie chcę sobie nawet przypomnieć jak to śmierdziało na drugi dzień, bo nie dało się tego masła dokładnie wymyć w włosków... Potem stosowałam preparat na ciemieniuchę z Emolium i po troszeczku schodziła, jak czesałam szczoteczką. Któregoś dnia postanowiłam wziąć grzebyk z tego zestawu od szczotki i co? 3 dni i po tym paskudztwie, wszystko wyczesałam, wcześniej się bałam grzebykiem, żeby mu nie zrobić krzywdy - ehh niedoswiadczona matka...
U nas dzis początek 17 tyg i marudzenie ksiązkowe - od 12.30 nie spał, po walce dał się położyć o 18 na pół godziny, a tak to cały czas płacz... nawet na rękach sie nie uspokaja :|

No wlasnie szczotka czeszemy. Zostalo na mięciutkiej czesci glowy i boje sie dociskac czy ruszac za bardzo. A kiedy czeszesz tym grzebieniem? My uzywamy wlasnie zelu z Emolium
U nas 17 tydzien rozpoczal sie w niedziele. Narazie jest ok... jutro szczepienia takze przygotowuje sie na najgorsze

Przed kąpielą na pół godziny smarowalam mu Emolium potem w kapieli myłam włoski (mam szampon z Atoperal Baby) i po ubraniu w piżamkę wyczesywałam głowę grzebykiem. Dodatkowy plus był taki, ze przy tej czynności zazwyczaj zasypiał :)

https://www.suwaczki.com/tickers/8p3oflw1ihhgb5gn.png
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkk3e5edd0lm1s2.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
to ciemiączko pulsuje? ja nic nie wiem na ten temat
my myjemy Tosi głowę co 2,3 dzień, ale jutro to będzie napewno, bo dziś całą mokrą głowę przy karmieniu miała.

U nas nie zawsze pulsuje. Najczęściej jak Mały je.
My myjemy główkę codziennie, bo Bartus leży sobie w wanience na pleckach. Używam Ziajki na ciemieniuchę, a i tak franca wyszła. Chociaż myslę, że to może być raczej wina mycia głowy mydłem na wakacjach...

A tak jeszcze wracając do tulenia maluszków. Mój Starszak od tygodnia jest u babci. Wcześniej jak jeździła do mojej siostry, którą uwielbia, to po kilku dniach już tęskniła do domu, a tym razem rozmawiamy codziennie przez telefon i w ogóle się nie wybiera w drogę powrotną. I powiem Wam, że jest mi tak trochę smutno, że już ta więź jest trochę rozluźniona. I jak to sobie uświadamiam, to tym bardziej zamęczam Bartusia przytulaskami, bo ten okres tak silnej więzi dzieciątka do mamy straaasznie szybko mija:(( chlip chlip :((

Odnośnik do komentarza

Ann1ee
Ciaza316
Ann1ee
Ciąża a jak walczysz z ciemieniuchą? Dawid miał okropną na całej głowie, nie mogłam sobie dać z nią rady, oliwka nie pomogła, preparat na ciemieniuchę z Rossmana też nie, raz nawet posmarowałam mu głowę masłem, bo tak wyczytałam w necie, nie chcę sobie nawet przypomnieć jak to śmierdziało na drugi dzień, bo nie dało się tego masła dokładnie wymyć w włosków... Potem stosowałam preparat na ciemieniuchę z Emolium i po troszeczku schodziła, jak czesałam szczoteczką. Któregoś dnia postanowiłam wziąć grzebyk z tego zestawu od szczotki i co? 3 dni i po tym paskudztwie, wszystko wyczesałam, wcześniej się bałam grzebykiem, żeby mu nie zrobić krzywdy - ehh niedoswiadczona matka...
U nas dzis początek 17 tyg i marudzenie ksiązkowe - od 12.30 nie spał, po walce dał się położyć o 18 na pół godziny, a tak to cały czas płacz... nawet na rękach sie nie uspokaja :|

No wlasnie szczotka czeszemy. Zostalo na mięciutkiej czesci glowy i boje sie dociskac czy ruszac za bardzo. A kiedy czeszesz tym grzebieniem? My uzywamy wlasnie zelu z Emolium
U nas 17 tydzien rozpoczal sie w niedziele. Narazie jest ok... jutro szczepienia takze przygotowuje sie na najgorsze

Przed kąpielą na pół godziny smarowalam mu Emolium potem w kapieli myłam włoski (mam szampon z Atoperal Baby) i po ubraniu w piżamkę wyczesywałam głowę grzebykiem. Dodatkowy plus był taki, ze przy tej czynności zazwyczaj zasypiał :)

My tak samo. Ale czesania nie zawsze lubi. Moze sprobuje z tym grzebieniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Mojej tak sie chyba spodobalo karmienie na lezaco na boku ze dzis ciagle probowala na bok sie przewracac:-) u nas to nowosc. I dzis znowu po karmieniu na lezaco od razu spi i przenosimy ja do lozeczka i nawet sie nie budzi:-) polecam hi hi
Zdrowka dla wszystkich dzieciaczkow, sily dla mamusiek, a Wy trzymajcie kciuki za nasze szczepienie jutro, 5w1, pneumokoki i meningokoki

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Jola a w nemo jest ozonowana woda? Byliście na zajęciach czy na "własną rękę"? Do nemo nie mamy daleko, około 20 minut.

Na tym basenie dla dzieci tak. Byliśmy sami bo chciałam zobaczyć czy mu się spodoba zeby na zajęcia karnet kupic. Navpogoni tez jest basen przystosowany i zaj z instruktorem
Odnośnik do komentarza

olka135
Lilijka dziękuje za wyczerpującą odpowiedz! U mnie jak nie ma obiadu to teściowa zaraz pyta "a to ci Michał będzie jadł?" albo jak jest tylko zupa "a to starczy Michałowi"....

Kupiłam dziś Mai karuzele, ful wypas :D
Z projektorem, 16 melodii, przy tym lampka nocna, i to coś ze jak zapłacze to się samo włącza :D do tego regulacja głośności iiii pilot, którym mogę to obsługiwać, ahh :D


No to wypas teraz ma
Odnośnik do komentarza

KasiaMamusia
Jola88
Czesc nadrabiam Was:) ale chciałam się pochwalić bylam wczoraj na basenie z malym o matko jaka radość 1.5h byl w wodzie. Jak wszedł to juz machal rączkami i nóżkami. Takze super kupuje karnet na zajęcia dla niemowlaków. A jak ja soe odprężyłam. A musze przyznać ze soe balam...

Hej

Ale twój mały uwielbia w domu kąpiele?Ja zaczynam naszą
"przyzwyczajać" do kąpieli;) mniej wody, ręcznik pod głową i lepiej trochę:)

U nas już dobrze,wczoraj była jeszcze do południa temperatura,byliśmy na IP-zalecili podwójną dawkę wit C,i na zbicie temperatury nawet gdyby nie było,ale podałam ostatnie w południe wczoraj Nurofen 2,5ml i od tego czasu było lżej, dużo spała,bardzo marudna,ze 2x Bobodent posmarowałam dziąsła i było lepiej,osłuchowo ok,gardełko niby trochę zaczerwienione ale tragedii nie było,mieliśmy tylko obserwować i jakby się pogorszyło to na oddział by położyli,na szczęście nie było takiej potrzeby:)
Dzisiaj już też kochana,po kąpieli nakarmiona,odłożona do łóżeczka i sama zasnęła,a to znak że jest lepiej;) smaruje 2xBobodent i wit c dalej

W całym tym czasie mi przykro i żal starszego...:(
Ciągle musiałam mu odmawiać,nic z nim robić ,a wiadomo z mamą najlepiej...

Pisałam więcej,i chu** wcieło
Mała Eliza ma śliczne kocie oczka;)

Teraz sprubuje poczytać co tam u was słychać:)


Kapiel lubi samo bycie w wodzie ale ubierania i rozbierania nie cierpi.
Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Ja muszę Luizie łepetynkę myc codziennie, bo po całym dniu kurą śmierdzi :D
Ziajką ciemieniuszkę wygoniłam i juz jakiś czas nie wraca, ale Ziajka dzień w dzień.
Ja gotuję i obiad jest codziennie..no dobra teraz syn byl na obozie to przez 14 dni gotowałam 4 razy :D trochę katering trochę garmażeria . Ale tez lubię jeść i wymyślać cos nowego.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Ciąża ja od początku karmię na leżąco :) bardzo wygodna pozycja. Raz nawet w parku na macie karmiłam :) na siedząco praktykujemy tylko gdy nie ma gdzie się położyć. Teraz w upały też to jest najlepsza pozycja według mnie.

Tangoya a ile ma starszak?

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
KasiaMamusia
Hej

U nas dzisiaj lepiej,ze 3x smarujemy Bobodent i pomaga,cześciej podaje też gryzaczek lub smoczek;)


Moja nie wie co z gryzakiem zrobic :-( trzymasz jej czy sama sobie radzi?

Z newsow to mama dzis zaczela o ciemieniuche mnie meczyc..nawet jej nie widziala:-) od razu zakonczylam rozmowe bo mnie wkurzyla. Maja jeszcze Wasze dzieci ciemieniuche?
Mojej zostala jeszcze troche na czubku glowy. Ciezko to usunac bo Mala nie lubi czesania wlosow i jakos nie chce zejsc kompletnie.

Taka walka trochę;)podaje chwilę potrzyma i puszcza to na nowo podaje:)

Też zaczęłam czesać grzebykiem,normalnie po tym miękkim,nic się nie dzieje,ja stosuje Latopic z polecenia przyjaznej i bardzo ładnie schodzi,czesto też przed kąpaniem smarowałam Oilatum,szamponu puki co jeszcze nie używam,za jakiś czas sprubuje,j ak pilnuje nawilżać i czesać to jest ok,tylko nam na czubku głowy został placyk minimalny:)
Muszę się pochwalić, że Nikola przy kąpaniu nie płacze,daje tylko kwarte wody i ręcznik pod główkę i sama leży:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Hej Kochane! Nadrobiłam i zupełnie nie pamietam co napisać. Wszystkie zdjecia piękne, to na pewno, dzieciaczki nam rosną piękne i zdrowe, oby tak dalej!!!
Zuzia polubiła znów kąpiele! Jak pojechaliśmy do moich rodziców to ostrzegłam ich że będzie pisk i wrzask a ona się do dzidka całą kąpiel uśmiechała (mój tata kąpał ją codziennie, raz czy dwa moja mama) i jak wróciliśmy do domu to na szczęście nic się nie zmieniło. Zostawiłam już u rodzicow wanienkę i kąpiemy małą w normalnej, a mój starszak ma z tego największą radochę, bo wchodzi do niej i "pomaga" mi myć:)
Jutro Zuzik kończy 20tyg! Ale leci! Moja mama też przy każdej okazji pyta czy już daliśmy marchewkę. Planuję za tydzień, bo potem będziemy dłużej w domu i będę mogła na spokojnie "rozszerzać" i obserwować. Dziś jadę na wieś do kolezanki babci (byliśmy tam na weekend majowy). Ona już tam jest ze swoją dwójką (4,5 lat i 11miesiecy), ja jadę dzisiaj z moimi a jutro dojeżdża jeszcze jedna ze swoimi chłopakami (3,5 i 33tydz ciąży) a na weekend dojeżdżają nasi mężowie. Tylko pogoda nieciekawa się zapowiada. Ale mam nadzieję, że będzie wesoło, a dodatkowo Ksawi ma w sobotę 2. urodziny!

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Tangoya, Ale jesteś cichy zabójca, takie wizje biednej staruszki:) a przepis na serek wypróbuje zaraz po powrocie - uwielbiam takie triki:)
Ja mogę wam sprzedać fajny przepis na szybkie letnie ciasto: biszkopty, 3galaretki, 4serki homo i owoce!

Truskawkowy sernik piankowy

Składniki
3 galaretki o smaku truskawkowym lub poziomkowym (łącznie na 1,5 litra wody)
1/2 kg homogenizowanego serka
3/4 kg truskawek
Przepis
1. Dwie galaretki rozpuść w 1 i 1/2 szklanki gorącej wody, odstaw do wystygnięcia - sprawdzaj co kilka minut, czy nie zaczyna mocno tężeć.
2. Truskawki umyj, usuń szypułki, włóż do tortownicy jedną warstwą, około 10-12 truskawek odłóż do dekoracji wierzchu sernika.
3. Kiedy galaretka zacznie tężeć i będzie miała konsystencję rzadkiej śmietany, ubij ją mikserem na puchatą piankę. Dodaj serek i dokładnie wymieszaj.
4. Masę wlej na truskawki i sernik wstaw do lodówki.
5. Trzecią galaretkę rozpuść w 1 i 1/2 szklanki wody, odstaw do wystygnięcia.
6. Odłożone truskawki pokrój na plastry i ułóż na stężałym serniku, zalej zimną galaretką, ponownie wstaw do lodówki.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Oczywiście głównie chodzi o Ksawcia. Wracałam od rodziców i zabrała się ze mną, żeby "pomóc" no dobra: przywiozła obiad na czwartek, dzisiaj zabiera nas na pizzę, a kotlety mam jeszcze na jutro, ale to jej gadanie, zrzędzenie, wymądrzanie się i wszystkie inne glupoty wyprowadzają mnie z równowagi a już jak mi gówniarz histryzował i tupał nogą i z nim stałam w kącie w przedpokoju to oczami załzawionymi przewracała na wszystkie strony, bo jej tak szkoda dziecka było

A Ksawciu oczywiscie by do niej zaraz poleciał ale mu nie pozwalałam i mówiłam, że babcia go też nie przytuli dopóki się nie uspokoi. I potem podobna akcja, walił głową w łóżeczko zamiast spać (bo babcia się zaśmiała, bo w ogóle to babcia z nim siedzi jak zasypia) i nie chciał przestać, więc przyszłam i mówię żeby przestał, a ten w krzyk i jeszcze mocniej, a co babcia na to? "Chodź Ksawciu, chcesz do babci na rączki" to już nie wytrzymałam i zapytałam jej czy oszalała i czy nie widzi jak się dziecko przez nią zmienia, jak się zachowuje, jak ją wykorzystuje, bo wie że babcia go tylko tuli i nie ma u niej żadnych zasad

No i odwieczne szeptanie do mojego męża, jak wyjdę z pokoju, a szept ma taki że i tak słyszę o co chodzi a o szczegóły pytam męża, tym razem nagabywała mu, że Ksawciu nie jest jeszcze gotowy na odsmoczkowanie i nam się nie odzwyczai (bo próbuje go oduczyć smoczka)

I wieczna KUPA, Ksawciu Zrobiłeś kupę? Zrób kupę? Przynieśliśmy dwie przesyłki z paczkomaty i K. z moim mężem zabierają się do rozpakowywania, a ta: tam chyba jest kupa, śmierdzi kupa, chyba tam jest kupa, no ile można

I jak już się rozkręciłam: głupie gadanie, że Zuzia Ci zabierze zabawki, albo że będzie Ci wszystko psuła, albo że zrobi większą.... Tak, kupę

I ciągłe: ło Jezusss Maryjjja, co ten Ksawciu ma, ło Matko Bosssska co tak Zuzi źle....

I jeszcze....ciagle mówi do Ksawcia dupa, w sensie zamiast pupa, usiądź na dupce, wyjmujemy dupę, gola dupa itd

Jeszcze kilka rzeczy by się znalazło jestem mega nabuzowana. I postanowiłam że nie pojadę do niej w najbliższym czasie (może nawet kilka miesięcy), bo Ksawi naprawdę jest zamieszany co wolno a czego nie bo u niej w domu moze na lampę wejść i jeszcze będzie się cieszyła. ostatnio wchodzę do pokoju, a on siedzi w otwartej szafce i cukier z cukiernicy przesypuje na talerzyki, albo na pralce coś tam wciska, na zmywarce, kurkami od kuchenki kręci, a był nauczony że żadnych "sprzętów" się nie dotyka

Jeszcze coś tam w kolejnych komentarzach pisałam se już nie będę zanudzać;) na szczęście marcówki pomogły przetrwać tamten dzień

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Zuzia nakarmiona, idę się wykąpać i potem wyjeżdżamy. Mąż ma dziś popołudniowy dyżur więc pomoże nam sie wpakować do samochodu (tym razem mam jeszcze zamiar zmieścić rowerek Ksawcia;) )

Nie piszcie za dużo, bo nie wiem jak tam będzie z netem i czasem a ja nie umiem "nienadrabiać". Z całego forum nie przeczytałam tylko ok20stron jak nie dałam rady nadgonić w połogu jakoś:)

Kalae o co chodzi z tym gemini??

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...