Skocz do zawartości
Forum

Ból jajnika w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w Swiąteczny Dzień i proszę o informację dotyczącą bólu jajnika podczas ciąży

Jestem w 6 tc. Od 3 tyg. boli mnie pracy jajnik. Ból nasila się w godz. popołudniowych i trwa całą noc. Byłam u gin. , który stwierdzil pęcherzyk przechodzący w torbiel ( stwierdzil, że to nawet dobrze bo podtrzymuje ciążę). Nie wiem jak się do tego ustosunkowac, bo ból nie ustaje (na niczym sie nie koncentruje tylko na bolesci). Czy to normalne? Czy nie zagraża płodowi? Czy sama pęknie, czy tak bedzie do końca ciąży? Niepokoję się. Dodam, że to moja pierwsza ciąża. Biorę Duphaston a ból nie ustaje.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam i życzę spokojnego świetowania

Odnośnik do komentarza

Gosiu, mialam ten sam problem na poczatku ciazy... w 5 tc zaczelo mnie dokuczliwie bolec akurat w moim przypadku po lewej stronie, ginegolog stwierdzil torbiel na jajniku i odeslal do domu. Bol jednak nie dawal mi spokoju do tego stopnia, ze zdecydowalam sie na wizyte u innego ginekologa, ktory okazal sie bardziej ostrozny co do tego tematu. Stwierdzil, ze torbiel ma 5,5 cm srednicy i ze najlepiej lezec gdyz gwaltowny ruch, podskok itp. moze nawet spowodowac jego pekniecie, co z kolei mogloby doprowadzic do niebezpiecznego zapalenia otrzewnej. Skierowal mnie do szpitala na obserwacje, tam podali mi antybiotyk Duomox, Duphaston i doraznie Apap na bol. Ze wzgledu na sam poczatek ciazy nie mogli podac silnego antybiotyku czy innych lekow przeciwbolowych lub tez zrobic zabiegu gdyz byloby to zagrozeniem dla ciazy. Bolalo mnie jeszcze dlugo mimo podawanego antybiotyku, ale w szpitalu mialam regularne badania i usg, wiec malenstwo bylo pod ciagla opieka. Torbiel zaczela sie zmniejszac, az w koncu sie sama wchlonela. Pamietam jednak, ze dlugo cierpialam i bardzo Ci wspolczuje, bo dokladnie wiem co to znaczy. Dzis jestem w 36 tc i w styczniu urodzi sie nasza corenka, juz sie nie mozemy doczekac! :) Jesli masz jeszcze jakies pytania to pisz, chetnie Ci odpowiem. Pozdrawiam cieplutko!

Odnośnik do komentarza

mnie również bolał na początku jajnik, ale to niby tak miało być. Czasami bolało lekko a czasami mocniej Nie wiem czy na to nie ma wpływu nie mają zmiany jakie zachodzą w organiźmie przyszłej mamusi. Jeżeli nic się dodatkowo nie dzieje, nie ma upławów to dobrze. Dobrze jest jeżeli męczą Cię typowe objawy ciąży(mgłości, senność, ból piersi), bo to znak, że ciąża rozwija się. Ja poroniłam i po poronieniu jak zaszłam w ciążę to bardzo cieszyłam się, że mnie męczą te objawy bo lekarz kazał mi"ich" pilnować. Wiem, że nie wszystkie kobiety mają takie objawy, niektóre nawet bardzo małe. Jeżeli jednak coś Ciebie zaniepokoi to idz do lekarz i powiedz, że te bóle Ciebie niepokoją i niech Cie zbada. Nie denerwuj się tylko, będzie dobrze, trzymam kciuki. Pozdrawiam serdecznie i napisz później jak się czujesz.

http://s6.suwaczek.com/19990417650123.png
http://s4.suwaczek.com/200609141762.png
http://s2.suwaczek.com/200001315372.png

Odnośnik do komentarza

Witam, tu Maja (nowa na forum). Mam pytanie do Edzi, która była w podobnej sytuacji co ja. Chcialam sie zapytać o zalecenia lekarskie odnośnie twojej drugiej ciaży poronieniu. W tej chwili jestem w 6 tygodniu ciąży a pół roku temu przeszłam poronienie. Mowiąc dokładniej, na badaniu USG w 12 tygodniu nie wykryto zarodka, wchlonął sie albo w ogóle go nie było. W Australii, gdzie teraz mieszkamy nazywają to ciaża nieembrionalna. I teraz w drugiej ciązy lekarz zabronił mi jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Musze dodać, ze jestem nauczycielem wf i ruch mam we krwi. Juz od dawna jestem ostrożna ze sportem ale zakaz jazdy na rowerze po asfalcie mnie troche zaskoczył, bo pierwotnie mówiono mi że moge robić dokładnie wszystko. Tutejsza opieka mocno różni sie od polskiej. lekarze rodzinny sa mocno "wyluzowani" jak to zresta cali Aussie a z ginekologiem mozna sie potkać dopiero po 12 tygodniu. Daltego ciekawa jestem co Tobie zalecił lekarz, na ile uważac, czy nie nalezy robic nic, czy mozna chociaz spacerowac i np. ćwiczyc joge?
Z góry dzikuję za odpowiedz, Maja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...