Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Aleksa99

Jakie preparaty na bolesne ząbkowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie preparaty polecacie na ząbkowanie u dzieci?? Ja używałam kilku, ale większość się nie sprawdzała albo nie działała... Chłodzące gryzaczki pomagają, ale wiadomo że jak dziecko bardzo marudzi to dobrze mu ulżyć w bólu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zadne zele u nas nie pomagaly bo zanim wysmarowalam to synek juz wiekszosc polknal, jedynie camilię dawalam co sie sprawdzila, ale to dlatego, ze nam dziecko bardzo zle spalo w czasie zabkowania, na szczescie z kazdym zebem jest lepiej i nie tak dramatycznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Preparaty na ząbkowanie, to dopiero jak jest ono bolesne, bo nie wszystkie ząbki bolą przy wychodzeniu. U nas najlepiej sprawdza się wtedy żel na dziąsełka Dentinox i w nocy Nurofen Forte.
Przy starszakach próbowałam jeszcze czopków Viburcol, ale nie działały, więc najmłodszemu ich nawet nie podaję.
Do tego jeszcze smoczek i tulenie :)

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja u dwójki swoich dzieci stosowałam żel Dentinox- wg. opinii wielu mam jest najlepszy i nam też pasował.
Czasem gdy któreś dziecko budziło się co chwila w nocy z krzykiem bo tak go dziąsełka bolały podawałam mu Nurofen Forte, działa przeciwbólowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kijankowa

Bobolen działa szybko i przede wszystkim dobrze. Po posmarowaniu dziąsełek mija maksymalnie 10 minut i dziecko jest spokojne. Ma dodatkowe działanie przeciwzapalne eliminuje efekt krwistoczerwonych dziąseł. U nas zawsze się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość hannannanna

Od jakiego wieku można go stosować i co ma w składzie? Moje dzieci bardzo wczesnie ząbkują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aska

Przy ząbkowaniu ważne będzie odpowiednie masowanie dziąseł. Na początek lepiej nie korzystaj z żadnych żeli, możesz sobie kupić ewentualnie Simle Frida, to taka malutka szczoteczka na palec, którą będziesz mogła wygodnie maluszkowi masować dziąsła i dzięki temu będzie można mu jakoś ulżyć. Na pewno to będzie taka sensowna opcja na początek, a potem jak coś jakieś maści czy żele łagodzące ból.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...