Skocz do zawartości
Forum

Angina w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 8 tygodniu ciąży. Już 4ty tydzien walczę z jakąś infekcją gardła. Czosnek, syrop z cebuli, cala seria z prentala, plukanie gardla woda z solą, wodą utlenioną, Tymsal, Glimbax, Tantum Verde, prawoślaz…pomagają ale tylko na chwilę. Mam wrażenie, że gardlo wyglada coraz gorzej, pojawily sie ropne naloty na migdałkach i tylniej stronie gardla Strasznie się martwie:( pierwsza, dlugo wyczekiwana ciąża, pierwszy trymestr i angina… Bardzo się boję, że to może zaszkodzić dzidzi. Jutro idę na kolejną wizytę do internisty, ale czuję, że bez antybiotyku się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Gość kasiek81

Ja jestem w 17 tygodniu,i walczę wlaśnie z przeziębieniem.Zaczęło się podobnie od bólu gardła,niestety domowe sposoby nie pomogły,dlatego nie czekałam dłużej i skonsultowałam się z ginekologiem.Ten od razu wypisał antybiotyk,bo stwierdził że bez tego może być tylko gorzej...tak więc radzę Ci również zasięgnąć porady specjalisty.Życzę zdrówka

Odnośnik do komentarza

Hej, kurujcie się laski :) Ja całą ciążę przeszłam bez kataru, zaczęło się 25 grudnia - gorączka ból gardła itp. Urodziłam 9 stycznia z zapaleniem płuc to były moje najgorsze 2 tygodnie życia choroba tak się rozwinęła że żadne antybiotyki nie pomagały - pewnie organizm był już wycięczony ciążą :( W czasie porodu wszystko odeszło ale po porodzie wróciło... KURUJCIE SIĘ NA MAXA :)

Odnośnik do komentarza
Gość kasiek81

Ja biorę Ospamox 1000 w zasadzie kończę już,i też się bardzo martwię czy to nie zaszkodzi dziecku,ale pozostaje być dobrej myśli,chyba lekarze wiedzą co robią.A ja mimo że wybrałam prawie całe opakowanie,to kaszel brzydki pozostał :(nie wiem już co dalej robić....

Odnośnik do komentarza
Gość kasiek81

Jutro mam wizytę u mojego ginekologa więc zapytam co dalej z tym kaszlem,bo dokucza mi bardzo,aż mnie brzuch ciągnie.Niby to drugi trymestr,ale jak wiadomo niepewność jest czy na maleństwu się to nie odbije.Życzę Ci zola zdrówka

Odnośnik do komentarza

Ja dostałem Duomox ponieważ domowe sposoby i specyfiki dla kobiet w ciazy nie pomogły. Balam sie, ale lepiej zastosować antybiotyk. Nie zaszkodził. Jedynie ginekolog zmienil mi dawke Duomoxu z 1,5 g dwa razy dziennie co 12 godzin na dawke 1g. Dobrze jest płakać gardlo naparem z szalwii.

http://www.suwaczki.com/tickers/uwo93e3kdfoxyzm7.png

Odnośnik do komentarza

Dezynfekowanie górnych dróg oddechowych przez wszystkie możliwe "dziury". Płukanie gardła kroplami z szałwii i raz wodą utlenioną. Płukanie zatok butelką pod ciśnieniem - dostępna w aptekach i bardzo skuteczna. Dezynfekowanie uszu wodą utlenioną - wlać kilka kropli do ucha, poczekać chwilę aż się wybuzuje, wylać nadmiar przekręcając głowę i wysuszyć ucho.
Dodam tylko, że od jakiegoś 8 tygodnia ciąży mam zatkany nos i leczenie kataru z permanentnie zatkanym nosem to jakiś dramat. I nie można płukać zatok, kiedy nos nie jest drożny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...